Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református temetésre megyek...

Református temetésre megyek közeli hozzátartozó halálozott el, de nem igazán vagyok vallásos, kell majd valamit csinálnom, amit nem szeretnék?

Figyelt kérdés
Mármint lesz valami közös imádkozás meg ilyenek? Még keresztet vetni se tudok.

2015. aug. 25. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Reformátusoknál nincs keresztvetés. (De ha lesznek katolikusok is, ők keresztet fognak vetni, amikor ez a katolikusoknál szokás.)


A Miatyánkot el fogják imádkozni közösen. Ha nem tudod, akkor nem mondod, ha meg tudod, akkor meg a lelkiismereted szerint eldöntöd, hogy mondod-e vagy sem.


A többi imát a kórus vagy a kántor énekli általában, aki akar az énekelhet velük.

2015. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Akkor szerintem csak lehajtott fejjel hallgatom majd, tisztelem a mások dolgát, csak mi tényleg nem vagyunk vallásosak, csak az elhunyt kedvéért kértünk református temetést.
2015. aug. 25. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, az úgy jó lesz. A legjobb természetesen viselkedni, már ha nevezhetjük ezt a helyzetet természetesnek. De nem kell semmiféle dolgot erőltetni, vagy vélt elvárásoknak megfelelni.
2015. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Semmi olyasmit nem kell csinálni, ami gond lenne. Keresztvetés pl. nincs is a reformátusoknál. Közös ima van, de a lelkész úgyis hozzá van szokva, ha nem mondják, mert sokszor nem vallásos hozzátartozók kérnek temetést. Majd csak a végén fogadni kell a kézfogásokat, de kb. tényleg ennyi.

2015. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit csinálni. A Miatyánkot mondjuk illene mondani ha tudod (azzal ne foglalkozz, hogy valszeg senki nem fogja mondani, de az az ő szégyenük), meg esetleg ha tudod valamelyik éneket, akkor illik énekelni. De ezeken kívül abszolút semmi olyan dolog nem lesz, amit csinálni kellene. Részvétem
2015. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat. Csendben végig hallgattam inkább mindent, a Miatyánknak az elejét tudom, azt sem tudom honnan, de nem tudtam volna őszintén mondani, inkább csak hallgattam, de volt aki mondta.

Köszönöm még egyszer!

2015. aug. 26. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!