Az USA-ben melyik protestáns gyülekezethez tartoznak a legtöbben?
A protestáns gyülekezetekbe beletartozik az un.pünkösdi karizmatikus kereszténység is,amelyről ezt írja a wikipedia:
A pünkösdi-karizmatikus mozgalom, pünkösdi mozgalom vagy pünkösdizmus[1] napjainkban a fejlődő országok legdinamikusabban növekvő keresztény mozgalma, megújulási célú irányzata. Ezzel szemben Nyugat-Európában és különösen Észak-Amerikában, az elmúlt két évtizedben gyülekezeteikből folyamatos visszaszivárgás indult meg az evangélikál és a tradicionális egyházak felé. A mozgalom követői fontosnak tartják az Istennel való közvetlen és személyes megtapasztalásokat, élményeket. Fő jellemzői a Jézus Krisztusba vetett hit és a megtérés (metanoein) mellett a Szentlélekben való alámerítkezés (baptizo), melynek különböző bibliai jelei lehetnek.
A 20. század elején útjára indult pünkösdi–karizmatikus mozgalom az istenismeretben, a keresztény életben és szolgálatban a Szentlélek bibliai szerepének helyreállítását célozta meg. Mára már egyháztörténeti és vallásszociológiai ténnyé vált, hogy az 1901. január 1-jén útjára indult mozgalom azóta a világtörténelem legnagyobb keresztény ébredését és megújulását hozta el. Ez az ébredés, amely ma is tart, ha szellemi intenzitásában nem is, létszámában már eddig messze felülmúlta még az apostolok tevékenysége nyomán az első századok Római Birodalmában végbement szellemi forradalmat is, amelyben megszületett a kereszténység, s amely minden későbbi újjáéledés legfőbb mintája lett.
A mozgalom alaptétele lett Jóel próféta kijelentése, amely szerint: „lészen az utolsó napokban, azt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak. És az én szolgáimra és szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban az én Lelkemből és prófétálnak” (Apostolok cselekedetei 2,17–18).
A pünkösdi irányzathoz tartozó gyülekezetek Magyarországon 1924 óta működnek[2], amelyek száz százalékban elfogadják a Biblia hitelveit. Jelenleg 500-650 millió főre tehető a pünkösdi-karizmatikus mozgalom létszáma, mely folyamatosan dinamikusan növekvő.
Hittörekvései a Biblia tanításához való visszatérés, a tiszta evangélium hirdetése, az egyház anyagiasodásának visszafogása mellett a közösségi hitéletet is
2#
A reakciód ugyanolyan,mint a Pünkösdkor történtekkor,amikor a kívülállók ezt mondták gúnyolódva:mézes bortól részegedtek meg! :)
A Szentlélek megnyilvánulásait extázis kíséri,csakúgy,mint Jézus szolgálatát is.Sajnálatos,hogy a bibliafordításokban nem is merik lefordítani ezt a szót.
extázist akartok látni? nézzétek meg a szolgálatváltást a tanúknál: 3 órán keresztül extázisban állnak némán pár szines agymosó-kiadvány előtt, extázisban turják az orrukat, és ásítóznak, majd a váltásnál élénken ecsetelik, hogy mekkora élményeik voltak, pl többen megvetően néztek rájuk, ami bizonyítja, hogy jó helyen vannak. aztán extázisban indulnak haza, megvetően beszélve a világi söpredékről, akik figyelmen kívűl hagyják az igazságot, ami az utcákon kiált.
extázis... ez jó, és a tanúknál soha nem érhető tetten.
@ 4
Ne beszélj butaságokat!
Az apostolok nem rángatóztak Pünkösdkor. Sőt, 1901. január 1. előtt senki sem rángatózott az egyházban. Aki mégis, abból kiűzték az ördögöt. :)
Idéznéd, hogy hol szerepel az extázis kifejezés Jézussal kapcsolatban a Bibliában? Mármint az eredeti görög nyelvű Újszövetségben. Sehol.
pont ott, ahol a Jehova név szerepel az általad említettben. az is: sehol.
aztán "valahogy" mégiscsak "betették". az úvf revideált angol nyelvű le is meri írni, hogyan, és mégsem égette még el egy tanú sem. van szemük, de nem látnak...
6#
Tessék:
Az extázis szó 9-szer fordul elő a 4 evangéliumban,mégpedig pozitív értelemben.(Lukács 2:46-47,Máté 12:22-23,Márk 2:10-12,Lukács 5:25-26,Márk 5:42,Lukács 8:56,Márk 6:51,16:8,Lukács 24-22)
Eksztaszisz jelentése:kilépést jelent,amikor valaki magán kívül van,önkívületi állapotban.Ez járhatott az érzékek részleges vagy teljes bekövetkező önkívülettel,amely során látomásokban is részesült.Pl:Apcsel 10:10-17,11:5,2.Korintus 1:4,5:13)
A prófétákra amikor rászállt Isten Szelleme,akkor is többször így viselkedtek.A prófétálás héberül nává:ezt is jelenti a héber szó,hogy őrültként viselkedik,vehemensen agitál,görcsösen vonaglik,őrjöng!
-Roland
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!