Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit ereje győz e az elnyomás...

A hit ereje győz e az elnyomás ellen? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, ismerőseim igen nagy része, nevetségesnek tartja a vallásosságot, de persze, itt nem csak vallásokról van szó, ha úgy mondjuk Jézus követését, az is bele tartozik náluk. A legutóbb egy olyan dolgon akadt meg a szemem, ami valahogy eddig is érdekelt, de most arra buzdított, hogy ezzel a dologgal kapcsolatosan kérdezzek. Egyik ismerősöm szerint, itt kifejezetten a Kereszténységet emelném ki, úgy gondolja, hogy nem más, mint egy eszköz arra, hogy az erősek még erősebbek legyenek, a gyengéket meg még tovább alázzák. Ha azokra a szavakra gondolok, hogy "Boldogak a szerények, mert ők öröklik Isten országát, vagy, Ha meg ütik az egyik orcás,akkor fordítsd oda a másikat is" és még, sok Istentől ihletett mondatok, tanítások jutnak az eszembe, valamint Jézus Krisztus határozott tanításai a békére, és szeretettel kapcsolatosa. De mind ezeket megélni egy embernek nagyon nehéz, sokáig, míg gyermekként nem dolgoztam, nem ismertem az Élet nehézségeit, addig feltétel nélkül tudtam hinni, de mikor rá jöttem, hogy a kedvességem, szerénységem egy másik szemében a gyengeséget, és a jogot az eltaposásra adja, akkor borzalmasan meginogtam. És azt veszem észre, hogy az egész világban jelen van ez. Szóval, válaszolhatjuk azt, hogy aki hű mindhalálig akkor, majd övé lesz az élet koronája, de aki már tapasztalta, hogy majd leköpik mások, megverik, sértegetik, megalázzák, akkor nagyon nehéz feltétel nélkül bízni, abban, hogy a halál után biztos és örök boldogság vár. Hogy lehet a hit erejével győzni, a földön lévő gonosz elnyomása ellen, miközben, ha az ember szelídségével, szeretetével enged, akkor ki semmizik, bántják, eltapossák, uralkodnak rajta. Tényleg a gonosz erőit támogatja a Keresztény világi formája? A próba Isten által arról szólna, hogy e világon a hit embere eltaposva legyen?
2015. aug. 9. 01:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen kérdés gomb.. :D na, tehát:


Nem nagyon értem, hogy mire vagy kíváncsi. Én azt hittem eddig, ez azoknak is nyilvánvaló, akik hisznek.


Akit kisemmiznek, bántanak, eltaposnak földi életében, annak nyilván rossz. Ha csak eddig tartott, akkor az elég ciki. De aki szerint van tovább is (ez vagy te is, nem?), annak meg az utána lévő a fontos. Mindenki dönt, hiszi-e avagy sem.

2015. aug. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Nos igen, az első válaszolóval egyetértek.


S ez nem ok nélkül történik jelenleg

ebben a Sátán uralta világban ez a gonosz valaki elakarja érni, hogy eltérítse az embereket Isten szeretetétől,

s amíg (s már nem sokáig) ez zajlik addig a Jézus tanításának megtartói, nehezebben élik meg ezt.

S Jézus megmondta, és az első követői sem élték meg másként

Ám lesz változás, csak mindennek rendelt ideje van az ég alatt,

ha kitartunk bebizonyítjuk hogy Sátán hazudik, és nem tud mindenkit eltéríteni a Teremtő szeretetétől, és attól hogy már magáért az életért hálásak legyünk neki

2015. aug. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Talán még annyit, hogy akik gyengék maradnak, azok saját gondolkodás módjuk miatt maradnak gyengék, mert nem akarnak változtatni a megszokott életritmusukon, kényelmükön.Pedig Ők is megerősödhetnek, ha edzenék magukat, ahogy a sportoló is is úgy marad formában ha rendszeresen gyakorolja, edzi a Testét.
2015. aug. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

"ki semmizik, bántják, eltapossák, uralkodnak rajta"


Nem akarlak megbántani, de néha gondolkozhatnál az "én"-en kívül is. A világ nem köréd épült. Akik ezt csinálják, az ő szempontjukból ez jó (talán nem a te beszűkült értékrended alapján, de mások talán így adják le frusztráltságukat, nekik is el kell tartani valahogy a családjukat, vagy éppen szeretnek irányítani). A tiédből rossz. Egyébként pedig egy szürke cselekvés.

Vannak helyzetek (például egy ezoterikus gyógyító, aki elhiszi, hogy képes arra, amit mond, de téged csak lehúz, a tudtán vagy a tudtodon kívül), amelyet az egyik ember rosszként, a másik pedig jóként él meg. Tudod mi az elképesztő ebben? Hogy az egyik isteni gondviselésnek véli, a másik pedig ördögi ármánynak ugyanazt. Ez vicces.

2015. aug. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%

"a Jézus tanításának megtartói, nehezebben élik meg ezt.

S Jézus megmondta, és az első követői sem élték meg másként"


itt valójában a galamb a tanúkra gondol, és magukat fényezi.


pedig elég messze állnak tölle, ugyanis Jézus irgalmat kért, és nem áldozatot.


tudjátok, mi a legjobb szemléltetés az irgalomra a tanúk szerint?


az, ha egy anya megszoptatja a csecsemőjét: ez az irgalom szerintük...

2015. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

az egyik hozzá szóló szerint fényezzük magunkat, ami nem igaz,

csak hogy élvezhesse a lejárató kampányát, kár, hogy nincs benne alázat.

2015. aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Kedves White Dove és Kedves 31%-os!


Többet civakodtok, mint egy életunt házaspár, de ez a ti dolgotok.


De mi lenne, ha külön kérdéseket tennétek fel egymásnak, és ott civakodnátok?


Mi a fészkes francnak kell mindenki kérdését a hülyeségeitekkel szétoffolni??????

2015. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Tudod kérdező, azt a "kereszténységet", amelyben nincs erő, azt mint a megízetlenült sót kivetik és lábbal tapossák az emberek. Lehet, hogy nem a hited van próbára téve, hanem rossz helyen vagy. Nem ott ahol Isten is szeretné, hogy legyél.
2015. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Valójában mi az amit megaláznak és uralkodnak rajta?


# 8!


Érdekes igaz, hogy Jézus Krisztust is megalázták, megtaposták, megfeszítették? Ezek szerint az Ő hitében sem volt erő? A megadásban és a nem reagálásban sokkal nagyobb a potenciál, mint az akció-reakció spirálban. A power-kereszténység lufi.

2015. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Megint vitatkozni szeretne, de a kérdésre egy mukkot nem válaszolt. Pietrosol úr, az előző válaszom nem magának címeztem. :-)) Csak annyi, hogy Jézus valaki(k) helyett kapta a gyalázatot amikor eljött az ideje, és ha nem akarta volna, akkor nem kellett volna átélnie. Nem volt determinálva megalázásra, hanem önként vállalta értünk/helyettünk. Ha tetszik a válaszom, ha nem, én szívélyesen elköszönök. Üdv.
2015. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!