Milyen hisz, aki a következőt vallja?
Eddig ha bárki kérdezte ateistának mondtam magam, mert azt mindenki tudja mi. Legalább sacc/kb. De az ateista minden természetfelettit elutasít. Én a legszilárdabban a keresztény Istent, vallást, elveket utasítom el. Viszont hiszek a természetfelettiben, hiszek abban h minden okkal történik, a karmában. Hiszek a reinkarnációban, viszont a szellemekben is. Úgy gondolom, aki hirtelen halt meg és nem tudja feldolgozni h ő halott, ragaszkodik az életéhez, ők lesznek a szellemek. Akik tovább tudnak lépni ők reinkarnálódnak. Akik meg kiteljesedtek, tehát elég életet leéltek már, az őket ért tapasztalatok alapján, belőlük lesznek az úgymond "angyalok", "démonok" elcsépelt fogalmak ezek, de így tán közérthetőbb... Számomra ők a magasabb rendű jó, és rossz erők akik akár be is tudnak avatkozni az életünkbe akár. Őket használhatják fel pl .a tényleg hozzáértő "boszorkányok" is értsd rontás, szerelmi kötés, védelem stb.
Mivel ez így akár ellentmondásos is lehet az embereknek, nem találtam rá fogalmat h leginkább ezt így ebben a formában minek hívják, és hát erre lennék kíváncsi. Van e erre szó, vagy csak egyedi hit, vagy nem is tudom minek mondjam...
Ateista vagy, csak ezotérikus.
És valamilyen keleti vallás illik hozzád jobb esetben pl. buddhizmus.
szerintem ez az ezoterikusságnak már olyan szintje ami nem ateizmus, mert az ateizmus leginkáb azzal vádolja a valásokat, hogy olyan világképet adnak az embernek ami téves, a keleti vallások pedig tulajdonképpen erről szólnak, adott egy világkép, tehát "természeti törvények" és a "hívő" ehhez kell alkalmazkodjon, pl eljársz sportolni hogy az anyagcseréd jól működjön és egészséges maradj, bizonyos módon rendezed be a lakásod, hogy a tao megfelelően folyhasson és így egészséges maradj
nyugati értelemben ez nem is vallás, viszont az ateizmus pont ezzel vádolja a nyugati vallásokat is, tehát semmiképpen nem vagy ateista
az ateista szó amúgy nem szerencsés, mert egybeforrt bizonyos diktatúrákkal( hasonló pl ugye h nem szerencsés azt mondani ha valakinek a politikai nézetei szociálisak és nemzeties jellegűek ,hogy ő "nemzeti szocialista"), illetve ha itt körülnézel az oldalon magad is láthatod, hogy az ateista egy kötekedő agresszív felsőbrendűségérzettel telt pocskondiázó alakot jelent, aki nem ilyen de ateista annak jobb azt a szót használni amit a politikusok is szoktak "szekuláris"
de visszatérve rád, szerintem ha valaki kérdezi mond ,hogy "kereső vagyok" ebből a két szóból az emberek többsége kb arra következtet amit itt kifejtettél magaddal kapcsolatban
"Kereső vagyok" ebből én pont másra következtetnék, arra hogy a keresztény vallások közt keresi azt ami illik hozzá.
Ezeket az ezoterikus dolgokat én nem igazán tartom vallásnak, tehát azt válaszolnám hogy "nem vagyok vallásos".
Viszont nyugodtan mondhatod azt is hogy ateista vagy, mert a legtöbb ember számára az pont azt jelenti hogy a kereszténységet utasítod el.
Köszönöm a válaszokat. Nagyon tetszik amiket írtok. Remélem jön még majd egy pár gondolat. A második kommentelőnek, külön köszönöm, mert nagyon tetszett a válasza, bár az ateizmust meg a nemzeti szocializmust egyaránt erős kifejezésnek ítélni kicsit erős szerintem.
Bár tény az ateista szó hallatán akarva, akaratlan némi aroganciát érez az ember, de szerintem ez ilyen gyárilag belénk nevelt nyugati felfogás... Mintha már az önmagában egy rossz dolog lenne, h valaki nem hisz, mint olyan semmiben, csak az anyagban. Gondolom én azt, h ezért is van némi ellenérzése a vallásos embereknek az ateistákkal szemben mert ők talán erősebbnek tűnnek, úgy is viselkednek, mert nem hisznek abban h majd ez meg az segít, vagy bármi csoda történik, hanem mennek csinálják, aztán vagy elérnek valamit, vagy nem. Aki igen, az mondjuk elképzelhető h magasabb lovon érzi magát. De úgy gondolom h az ateizmus inkább csak azért negatív mert valahogy ez van belénk "kódolva"
Hasonlónak gondolom a sátánizmust is megítélés szempontjából. Alapvetően egy emberközpontú dolog. Nem kell kecskevérben fürödni, pedig állítom erre gondol minden laikus első körben. Csak azt mondja, h legyek önmagam ura, nem kell mindenkit szeretnem, tiszteli az életet, és egyén központú. Még ennek a kereszténységben, a gondolata is bűn. Ezek az érzések, szerintem csak generációs hozományok mint olyan. Bár lehet nem a hozomány a legjobb szó, de lényeg ugyan az.
Erre csak ezért tértem ki mert annyira fel tud bosszantani az, h ha valaki anélkül, h bármit is tudna bármiről "ítélkezik"... De igaz az h az ateista nem a legkellemesebb szó. Meg igazából nem is vallásnak nevezném, hanem egy állapotnak. Aki nem hisz semmiben, az nem is gondolkodik azon h ő vajon mi, hova tartozik.
Szerintem én sem tartozom valláshoz, csak hasonló gondolkodású emberrel még nem találkoztam, és kíváncsi lettem h vajon ennek van e valami megnevezése.
Ez valamifajta ezoterikus vallási szinkretizmus. Vagyis többféle vallásból, vallások nézet -és fogalomrendszereiből kimagozod azt, ami neked tetszik és számodra szimpatikus. (tehát nem az igazság érdekel az én véleményem szerint).
"Én a legszilárdabban a keresztény Istent, vallást, elveket utasítom el."
Hát ez már csak így szokott lenni az ilyen szinkretista világképeket alkotó "őszinte keresőknél", hogy, hogy nem...
Hívő vagy, mivel természetfeletti lényekben hiszel. Ez már nem ezotéria: ez klasszikus vallásos hit.
Hogy mi a neve a hitednek... azt még nem lehet tudni.
Saját hited van, amit sokfelől szedtél össze - ennek neve majd akkor lesz, ha valaki ad neki. Leginkább akkor, ha már népes követőtáborod lesz.
Ha nem, akkor esetleg neve sem lesz a hitednek - ami azért szomorú, mert így senki sem fog megerősíteni benne, ezért bizonytalan leszel.
ateista vagy csak azok közzé tartozol akik azért tudják vagy gondolják hogy talán még is van valami erő ami irányít bizonyos dolgokat.
de van olyan ateista is akiben benne van az is hogy de mi van ha?
mi van ha pld ez a bizonyos erő Isten?.
de ettől még nem számítanak hívőnek.
de ez csak egy vélemény.
De, hívőnek számít.
Azért, mert azt HISZI, hogy VAN ilyen természetfeletti értelmes lény.
Ha csak azt mondaná, hogy LEHETSÉGES, de a jelenlegi bizonyítékok alapján úgy látszik, hogy NINCSEN - akkor lenne ateista.
Nem hiszem, hogy a #2 válasznak sok valóságeleme lenne. Az ateizmus nem az, mint amivel ott jellemződik, és nem az, aminek te tulajdonítod. Az ateizmus – mint neve is mutatja – a mindenható isten, a természetfelettiség létezésének elvetése. Ide el lehet jutni divatból, valaminek az ellenzéséből, és ekkor ugyanolyan üres és bigott lesz a hozzáállás, mint egy bigott vallásosé, csak ellenkező előjellel. Az igazi ateista tudományos megfontolásból jut el ide, mégpedig azért, mert rájön, hogy a felsőbbrendű nélkül is elboldogul a világ dolgaiban. Éppen emiatt megérti a vallást is, hiszen tudja miért alakult ki, mi a szerepe. Azt is tudja, hogy a vallás sok ember számára annyira nélkülözhetetlen, hogy nem tudna élni nélküle. És egy igazi ateista nem viselné el, hogy egy másik embert kegyetlen helyzetbe hozzon.
Az ateizmus és a vallás képviselőinek szembenállása alapvetően a kulturáltságuktól, intelligenciájuktól függ. Két ilyen nagyon buta ember egymás torkát képes elharapni, minden erejével a másik megalázására törekszik. Két ilyen intelligens ember kellemesen elbeszélget erről, mindketten sok hasznos tudást adnak a másiknak, amit mindkettő örömmel fogad. Az ellentét tehát a butaság függvénye.
A te elmesélt gondolkodásmódodat inkább kialakulatlannak nevezném. Úgy gondolom, a vallást nem annyira meggyőződésből, tudásból, mint inkább több negatív tapasztalat miatt utasítod el. A reinkarnáció, szellemek, és hasonlók lényegében vallás. Nagyon sokféle vallás létezik, mind másképp közelíti a problémát, de mindnek az a lényege, hogy nagy nehéz életkérdéseket, amelyeket a tudomány még nem pontosan ismer, misztikus burokba öltöztetnek, mert így könnyebben hihető. Minden ilyennek az is tulajdonsága, hogy nem zavarja az ellentmondás, mert azt a természetfeletti nyakába lehet varrni. És még egy fontos dolog. A vallásból – éppen a hit fontossága miatt – nagyon jól meg lehet élni. Ezt sok gátlástalan ember felismerte, azért van annyi szekta, közösség, amely valami kitalált misztikusság köré szerveződik. Itt kizárólag a naiv emberek kifosztása a cél, persze minél ködösebb módon.
Azt gondolom, a letisztult gondolkodást kizárólag tanulással lehet elérni. Igyekezzünk kiszűrni az ellentmondásokat és tiszteljük a másságot. Elfogadni nem kell, de jó elv az „élni és élni hagyni” gondolata. Fogadjuk el egymást, de ne engedjünk sem az erőszakos, sem a simulékony kísértésnek. Vitázzunk, de ne alázzunk. Akkor ezt elvárhatjuk a másiktól is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!