Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a lélek maga a test, akkor...

Ha a lélek maga a test, akkor Jézus a Máté 10:28-ban miért tesz különbséget test és lélek között?

Figyelt kérdés
Ha az ember lelke nem létezhet a testtől külön, akkor miért imádkozza István éppen a halála előtt Jézushoz ApCsel 7:59-ben, hogy "vedd magadhoz lelkemet"? Hogyan veheti magához Jézus István lelkét, hogyha az állítólag megszűnik létezni a test halálakor?
2015. júl. 30. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miért volna a lélek egyenlő a testtel?
2015. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
1: Jehova Tanúi szerint nincs halhatatlan lélek.
2015. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
már ott van nála és oda vágyott Pál is, Péter is. István látta halála pillanatában Jézust, tudta jól hogy neki onnan már jó, mert Urával lesz onnantól.
2015. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Adventisták szerint sincs. Makacsul ragaszkodnak ők is a bemagolt hazugsághoz.
2015. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az embernek van szelleme, lelke és teste. (Ezt még az adventisták is helyesen tanítják (7. hitelv). )


Szellemünk megváltásra kerül, ha szívből hiszünk Jézusban. Isten a saját szellemét adja belénk (Ef 1.13, 4.30). A lelkünk (gondolkodásunk) folyamatosan szentelődik a megújult szellemünk segítségével (Róma 12.2, Ef 4.23), testünk pedig második adventkor kerül megváltásra (1 Kor 15.51-52), addig pusztul (láthatóan öregszik és meghal).

2015. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

TEHÁT AKKOR:


Noé napjaiban, míg készült a bárka, amelyben kevés ember, azaz nyolc lélek vitetett át biztonságban a vízen.

1péter 3:20


tehát akkor 8 gondolkodás vitetett át a vízen?

2015. júl. 30. 12:31
 7/20 anonim ***** válasza:

Vajon miért vannak néphiedelemben az alábbi mondatok?


-Lelkiismeret furdalás!-gondolkodás furdalás lenne?

Lélekből imádkozz!

Lelkiismeretesen végezd a munkádat!

Lelketlen vagy!

Nincs lelkiismereted!

Lélekben gazdag vagy!

Lélekben gonosz vagy! és stb hasonló megjegyzések.

Ezek vajon mind a gondolkodásra vonatkoznak, vagy valami sokkal mélyebb érzésekre?

2015. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Tamás321 ***** válasza:

Szerintem, az én gondolkodásom szerint a test és a lélek kapcsolatát a házasságból érthetjük meg leginkább:


„Mert az Ő testének tagjai vagyunk, az Ő testéből és az Ő csontjaiból valók.

Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.

Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.”


Tehát a házasság által van szemléltetve egy szétválaszthatatlan kapocs, ami a test és lélek viszonyára is utal. Vagyis, amit az Isten egybeszerkesztett, ember szét ne válassza. Előttünk, emberek előtt nagy titok a test és lélek egybeszerkesztődése és különválása, mint ahogy nagy titok a születés és a halál is. Szinte semmit nem tudunk ezekről, nem érthetjük meg a folyamatot, ahogy egybeáll, létrejön, szétválasztódik vagy meghal, elmúlik valami. De tény, hogy a lélek a testben van, amit odaszerkesztett Isten, és csak ő képes azt szétválasztani. Ha pedig ember kísérli meg ezt megtenni, okkultizmus lesz belőle, mindenféle keleti tan és filozófia, titkos mesterség. Sőt, spirituális dolgokat is belekever az ember, mondván, hogy még szellem is van a lelken kívül, ami már biztos, hogy nem hal meg soha. De szerintem csak két egységből áll az ember: testből és lélekből. Nincs két elevenítő egység, ami a testet megeleveníti. Amit a Biblia pneumának fordít, az az isteni lélek, mely tiszta, és semmi köze az ember romlott lelkéhez. Így viszont már van két egység, ami lelki. Az ember kezdetben isteni lelket kapott, ami aztán megfertőződött őbenne a bűn útján, és így romlottá vált. Ezért kell újjászületni Istentől, hogy újra lelket kapjunk tőle, ami tiszta, és az harcoljon bennünk a test természetével, a romlott lélekkel.

2015. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok! Természetesen ennél összetettebb a dolog, hisz a Biblia tanítását sem lehet 3 mondatban összefoglalni. A Károli sajnos a lélek szót használja a szellem helyett (pl. Szent Lélek az Szent Szellem).

Nézzetek utána a dolgoknak mélyebben, ne kötekedjetek:) Nyilván annál is bonyolultabb a dolog, mint ahogy én leírtam. A matematika sem hazugság, pedig azt sem tudom leírni 3 sorban. Nem véletlen tanítják 8-20 évig. Megértés, tanulás. A lélek is összetettebb, mint csak gondolkodás

2015. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szellem, lélek, test, 25 részből álló sorozat:

https://www.youtube.com/results?search_query=Andrew+Wommack%..


Láthatjátok, h ennek magyarázatához 25 rész kell minimum...

2015. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!