Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem egyértelmű a Biblia?...

Miért nem egyértelmű a Biblia? Ha a Bibliában mindenre van ellenkező példázat is akkor honnan lehet tudni mi a hihető és követendő?

Figyelt kérdés

Van benne példa a pokol létezésére, a lélekre, az örök szenvedésre meg ezek ellenkezőjére is !


Na akkor honnan tudjam, hogy most mi hihető?

Miért jó az ha ellenkező dolgokat állít és összezavar?



2015. júl. 27. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Vagy csak te nem erted.


Pokol-orok szenvedes, ellentete a mennyorszag.

Leleknek nincs ellentete, maximum a lelkiismeretnek, ami elfojthato.

A Biblia peldakat hoz fel, hogy el tudd kepzelni foldi dolgokkal is. Ezeket meg kell erteni, mert van mogottes tartalmuk is.

2015. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
A Biblia értelmezéséhez hatalmas tudás és hit kell. Ezért nem szerencsés, ha az ember maga értelmezi, helyette az egyházi értelmezést kell figyelembe venni, hiszen azt komoly hittudósok stb írták. Mert ha pl mindent szó szerint vennénk, akkor mindenki tarthatna rabszolgákat, mivel a Bibliában az egy természetes, elfogadott dolog.
2015. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A Biblia nekünk íródott és ha beszélgetne mindenki Istennel, akkor nem mások elképzeléseit akarná tudni, hanem Isten nyilatkozná ki az igazságot. Nagy lustaság kell ahhoz, hogy valaki kizárólag másik ember tanitását hallgassa Isten helyett.
2015. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kérj meg valakit h segítsen, én mikor először olvastam nekem valahogy nem voltak ilyen problémáim néhányat persze én is kérdeztem ,de alapvetően logikusnak tűnt
2015. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Bibliában csak Jézus az amit tényleg úgy kell vennünk, ahogyan azt tanította, ez az iránytű az egész bibliára vonatkoztatva.


A próféták sok esetben tévedtek, ezért azokat csak fenntartással, és nem szó szerint kell értelmezni.


A gonosz lélek azt szeretné, hogy ne gondolkodjunk, hanem bízzuk a saját gondolkodásunkat Istennel kapcsolatban különböző szervezetekre, egyházakra. Na majd ők aztán nagyon jól eligazítanak bennünket, hogy attól kántálunk...

2015. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"Na akkor honnan tudjam, hogy most mi hihető?" - talán az lenne a legjobb, ha magad járnál utána, és nem hánykolódnál a különféle tanítások között.

A Biblia egyértelmü, csak idő és türelem kell a tanulásához, és jó indíték, és szívállapot.

Mit jelent ez? Tedd fel magadnak a kérdést: Miért olvasom a Bibliát? Mert meg akarom ismerni Istent, vagy valamilyen más okból....?

Őszintén szeretnéd megkapni a miért?-ekre a választ? Mi indít erre.


Mert való igaz, hogy Isten nem mindenkinek ad értelmet az Írásai megértéséhez. Erről Jézus beszélt: „...Nyilvánosan dicsérlek, Atyám, égnek és földnek Ura, mert gondosan elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek kinyilatkoztattad őket. Igen, ó, Atyám, mert úgy láttad végül is helyesnek, hogy így tegyél." Lukács 10:21

Ez nem azt jelenti, hogy szó szerint gyermekek érthetik meg. Inkább azt, hogy alázatosság, engedelmesség kell ahhoz, hogy taníthatóak legyünk, mint a bibliai időkben a gyermekek voltak. Jézus egy másik leckét emel ki, amelyet megtanulhatnak a felnőttek a gyermekektől: „aki nem úgy fogadja az Isten királyságát, mint egy kisgyermek, semmiképpen nem megy be abba” (Márk 10:15).


A Biblia egyértelmű, csak nekünk kell taníthatókká válnunk.

2015. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Szentírás magyarázata

12. Mivel pedig Isten a Szentírásban emberek által emberi módon beszélt, a Szentírás magyarázójának, hogy megláthassa, mit akart velünk közölni Isten, figyelmesen meg kell vizsgálnia, hogy a szent írók mit akartak mondani, és szavaik által mit akart kinyilatkoztatni Isten.


A szent írók szándékának kiderítése végett egyebek közt ügyelni kell az irodalmi műfajokra is. Az igazság ugyanis nem egyformán jelenik meg és fejeződik ki a többféle módon történeti, a prófétai, a költői vagy más műfajú szövegekben.


A magyarázónak tehát azt az értelmet kell keresnie, melyet a szent szerző az adott körülmények között a maga korának és kultúrájának megfelelően, az akkori irodalmi műfajok segítségével akart kifejezni és fejezett ki. Mert annak helyes megértéséhez, hogy a szent szerző mit akart mondani írásával, figyelni kell egyrészt a szent író korában szokásos általános gondolkodás-, szólás- és elbeszélésmódokra, másrészt az akkori társadalmi érintkezési formákra.


Forrás: a II. Vatikáni Zsinat dokumentumai – Dei Verbum

2015. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért nem egyértelmű,mert nem egyforma emberek írták,és nem egyforma emberek szavait tartalmazza.Onnan tudod,hogy mi a hiteles,hogy hallgatsz a belső hangodra.

Az összezavarásról,hát nem zárom ki,hogy a zsidó nép szándékosan csinált ilyet,hogy igazolják gaztetteik létjogosultságát.

2015. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni a nevét: KÖNYVEK (magyarul).

Azért nem egyértelmű, mert nagyon sok szent könyvből (inkább tekercsből) rakták össze.

Nézd csak meg az apokrifokat is: totál káosz. Még lélekvándorlás is van benne.

És ez valaha a Biblia része volt.


Ja, és hogy mi követendő belőle? Nos: bármi, amit a SAJÁT jellemed alapján jónak tartsz. Tehát nem a Biblia dönti el, hogy neked mi a jó - hanem TE döntöd el, hogy a Bibliából mi a jó és a követendő.

Legalábbis akkor, ha egyébként értelmes, képzett és erkölcsös ember vagy.

2015. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem, nem voltak részei a bibliának soha lélekvándorlással és hasonlókkal kapcsolatos iratok, a mai biblia előtt már jóval ugyan azokat az iratokat olvasták amik későb bekerültek, vita a zsidókhoz írt levélen ment illetve a jelenések könyvén, ezek bekerültek, illetve az ősevangélium valamint a hermász pásztora volt még vita tárgya ezek végül nem kerültek be, de mint hagyomány hatást gyakroltak a kereszténységre, ez a hagyomány a katolicizmusban a mai napig megvan


a mindenféle egyebeket kis szekták olvasták akiket a többiek gyakran nem is ismertek el kereszténynek, sőt ezek a kis csoportok is azt állították ,hogy az ilyen iratot pl egy angyal adta át nekik, esetleg egy apostol lelke stb, a bibliába került könyvek pedig apostoli eredetűek, a jelenések könyvén és a zsidókhoz írt levélen is azért ment a balhé mert ezekről nehezebb bizonyítani az eredetüket

2015. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!