Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a létezésünk értelme? Azon...

Mi a létezésünk értelme? Azon kívül, hogy eszünk, iszunk, dolgozunk, szaporodunk stb. van valami "ésszerű" oka annak, hogy vagyunk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kérdés kicsit "egyszerű", de biztosan sokakat érdekelnének az esetleges válaszok, amiket előre is köszönök mindenkinek.
2010. márc. 4. 17:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Leírtam miért nem.
2010. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz előző?


[link]

2010. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
ezt a választ sosem fogod megkani ez olyan hogy van e menny nem tudjuk :D és tényleg jó ezen gondolkodni de ez örök rejtély marad de tetszik a gondolkodásod ha érdekelnek az ilyen témák olvas utánuk sok szép érdekes könyv van ezekröl a témákról :D
2010. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
kapni :D
2010. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
18:28-as, nagyon tetszik ez az idézet ami írtál ("Az élet célja a halál, az győz aki a leglassabban ér oda!" ). Hát jobb válasz híján én ezt mondom a kérdezőnek is, hogy ez az élet célja.
2010. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

"Az ember egyetlen agysejtje ezer milliárdszor bonyolultabb mint egy űrhajó, az evolúció során mégsem fejlődnek ki űrhajók véletlenül." Csak az ember agysejtje, szóval gyakorlatilag mégis... Ez sem véletlenül fejlődött ki hanem folyamatosan..


"Ahhoz hogy egy emberi agysejt csak úgy véletlenül létrejöjjön akkora számú véletlensorozatra lenne szükség hogy az matematikailag kizárt." nem pikk-pakk jött létre matematikai valószínűsége pedig nem 0, kicsi szám, de nem 0... ÉS mint látod nincs élet minden második bolygón, tehát nagyszámok törvényére alkalmazva a pici szám is jelent eredményt, minket...

2010. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Az élet célja, hogy legyen egy célja az életednek (a tiédnek; ne más életének célját keresd, vagy úgy általában az emberét, hanem a sajátodét), amelyet véghezviszel, és ezzel boldog légy.
2010. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdést. :) De erre bármit válaszolunk, akkor sem találjuk meg a választ.
2010. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"Dawkins első érve a „Legszuperebb Boeing 747-es” ellen irányul.[13] Ezen érv szerint rendkívül valószínűtlen, hogy egy ócskavas telepen végigsöprő orkán az ott heverő roncs darabokból létrehozza a világ legtökéletesebb Boeing 747-ét, mintegy véletlen folytán. Ezt az elvet követve a kreacionisták a földi élet kialakulását (amely a legapróbb részletekig rendezett) egy intelligens tervező alkotásának tartják. Ez a tervező pedig Isten.


Dawkins elismeri, hogy a kreacionistáknak igaza lehetne, ha az intelligens tervezés elméletével csak a véletlen állna szemben, azonban van egy harmadik alternatíva is. A természetes szelekció:


„A természetes szelekció nem pusztán takarékos, kézenfekvő és elegáns megoldás. A véletlen alternatívájára más használható megoldást soha senki nem is javasolt.”[14]


Dawkins úgy gondolja, hogy a természetes szelekció darwinista tanítása teljes mértékben kiküszöböli a kreacionista eszméket. Ráadásul Dawkins szerint a kreacionisták amellett, hogy figyelmen kívül hagyják a természetes szelekció lehetőségét, elfelejtenek választ adni arra a kérdésre, hogy Isten maga hogyan jött létre.


Dawkins ebben a fejezetben azonban további érveket hoz fel a kreacionisták vélekedései ellen. A szerző azt állítja, hogy az intelligens tervezés eszméit valló emberek „imádják a hézagokat”[15]. A hézagok pedig olyan kérdéseket jelentenek, amelyekre a tudomány még nem talált választ. Dawkins szerint a kreacionisták az ilyen lyukakat keresik, és ha rátalálnak egyre, akkor azonnal bizonyítékként kiáltják ki Isten létezése mellett.


Dawkins harmadik érve az intelligens tervezés ellen az antropikus elv. Ez az elv főként a matematikai valószínűségen alapul és segítségével megcáfolható a „Szuper Boeing 747-es”. Az antropikus elv szerint bár kicsi annak a valószínűsége, hogy egy bolygón létrejöjjön az élet, az egész világegyetem szempontjából ez lényegtelen. Dawkins más tudósok számításait alapul véve úgy becsli, hogy egy milliárdszor egy milliárd bolygó lehet a világegyetemben. Mármost ha az élet kialakulásának esélye minden bolygón egy az egy milliárdhoz, akkor egy milliárd bolygón valószínűleg ki fog alakulni az élet.[16]


Ha pedig már kialakult az élet egy bolygón, onnantól kezdve - bár lassan és körülményesen - a természetes szelekció fogja kialakítani és formálni az ott élő fajokat.


Miért is volna szükség a Teremtőre?"

2010. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
a küzdelem, utódnemzés.
2010. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!