Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Salamon...

KZitus kérdése:

Mi a véleményetek Salamon imájáról? (csak a Bibliát szretető, és olvasó emberek véleménye érdekelne; köszönöm)

Figyelt kérdés

1Királyok 8:22–36


22 És Salamon odaállt Jehova oltára elé, Izrael egész gyülekezete előtt, és kitárta kezeit az egek felé. 23 Azután így szólt: „Ó, Jehova, Izrael Istene! Nincs hozzád fogható Isten sem fenn az egekben, sem lenn a földön, aki megtartod a szövetséget és a szerető-kedvességet szolgáid iránt, akik teljes szívükkel színed előtt járnak; 24 aki beváltottad szolgádnak, Dávidnak, az én apámnak, amit ígértél neki: saját száddal ígérted meg, és saját kezeddel teljesítetted, amint a mai napon is van. 25 Most pedig, ó, Jehova, Izrael Istene, váltsd be szolgádnak, Dávidnak, az én apámnak, amit megígértél neki, ezt mondva: »Nem vész ki tőled a férfi színem elől, aki Izrael trónján üljön, feltéve, hogy fiaid ügyelni fognak útjukra azzal, hogy színem előtt járnak, mint ahogy te is színem előtt jártál.« 26 Most tehát, ó, Izrael Istene, kérlek, legyen megbízható az ígéreted, amelyet szolgádnak, Dávidnak, az én apámnak tettél.


27 De vajon csakugyan a földön lakozik Isten? Íme, az egek, igen, az egeknek egei sem tudnak befogadni téged; hát mennyivel kevésbé ez a ház, amelyet én építettem! 28 Fordulj hát szolgád imája felé, és kegyedért való könyörgése felé, ó, Jehova Istenem, hogy meghallgasd az esdeklő kiáltást, és az imát, amellyel színed előtt imádkozik ma a te szolgád; 29 hogy éjjel-nappal nyitva tartsd a szemed e ház fölött, a hely fölött, amelyről azt mondtad: »Ott lesz az én nevem«, hogy meghallgasd az imát, amellyel e felé a hely felé fordulva imádkozik a te szolgád. 30 Hallgasd meg szolgádnak és népednek, Izraelnek a kegyedért való könyörgését, amellyel e felé a hely felé fordulva imádkozik. Halld meg lakhelyeden, az egekben. Halld meg, és bocsáss meg!


31 Ha vétkezik valamelyik ember az embertársa ellen, az pedig átok terhével járó esküre kötelezi, hogy kitegye őt az átoknak, és ő az átok terhe alatt eljön oltárod elé ebben a házban, 32 akkor te halld meg az egekből, és cselekedj. Ítéld meg szolgáidat azzal, hogy gonosznak jelented ki a gonoszt, saját fejére hárítva útját, és igazságosnak jelented ki az igazságost, megjutalmazva őt igazságossága szerint.


33 Ha néped, Izrael vereséget szenved az ellenségtől, mert folyton vétkezett ellened, de hozzád tér, és magasztalja nevedet, imádkozik és kegyedért könyörög hozzád ebben a házban, 34 akkor te halld meg az egekből, és bocsásd meg néped, Izrael bűnét, és hozd vissza őket a földre, amelyet ősatyáiknak adtál.


35 Ha bezárul az ég, és nincs eső, mert folyton vétkeztek+ ellened, de imádkoznak e felé a hely felé fordulva, magasztalják a nevedet, és megtérnek bűnükből, mert sanyargattad őket, 36 akkor te halld meg az egekből, és bocsásd meg szolgáidnak, igen, népednek, Izraelnek a bűnét, mert te megtanítod őket a jó útra, amelyen járniuk kell; adj esőt földedre, amelyet örökségül adtál népednek.....



2015. júl. 10. 18:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
30%
a kérdés megfordítható: az eredeti írásokban az újszövetségben nincs benne Isten neve. vajon milyen megfontolásból TETTÉK BE EZT hozzá nem értő emberek?
2015. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!