Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Salamon bölcsebb volt Krisztus...

Salamon bölcsebb volt Krisztusnál?

Figyelt kérdés
2Krón 1,12 A bölcseséget és a tudományt megadtam néked, sőt gazdagságot, kincset és tisztességet is olyat adok néked, a melyhez hasonló nem volt sem az előtted, sem az utánad való királyoknak.
2014. jan. 4. 12:32
1 2
 1/13 szabolcs1988 ***** válasza:

Ezen bibliaversek abban az értelemben igazak, hogy a földi személyekre vonatkozóan nem volt bölcsebb nála.

Csak egyetlen ember volt, aki nyilvánvalóan felülmúlta Salamon bölcsességét. Mégpedig Jézus Krisztus, aki azt mondta magáról, hogy ő „nagyobb . . . Salamonnál” (Máté 12:42). Jézustól „örök élet beszédei” származtak (Ján 6:68). A hegyi beszéd például kibővíti Salamon néhány példabeszédének az alapelveit.

2014. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy nagyobb Salamonnál, de Salamonnak az az ígéret jutott, hogy nem lesz bölcsebb nála. Nem attól nagyobb valaki, hogy bölcsebb. Tehát az ígéret szerint Salamon a legbölcsebb, ezek szerint Jézusnál is?
2014. jan. 4. 12:54
 3/13 A kérdező kommentje:

Ééééés én vagyok a tudatlan!

Az Úr nem azt mondta, hogy Salamon lesz a legbölcsebb, hanem azt, hogy Ő lesz a leggazdagabb- és pompásabb király.


Sorry!

2014. jan. 4. 12:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdezö, az elsö válaszoló Biblia versekkel támasztotta alá komentárját.


Salamon király tökéletlen ember volt. Jézus Krisztus tökéletes.


A földön léte elött már élt a mennyben Atyjával Jehova Istennel. Segítkezett Atyjának a teremtésnél. Ugye nem lehetett kevesebb ismerete és tapasztalata mint Salamon királynak, aki csak néhány évet élt?


A számitógépes technika idejében elfelejtünk absztrakt módon gondolkodni. Csak egy példa, amikor a fiam iskolás volt, és verset kellett nekik tanulni, /most már nevetünk rajta/, de bizony azt hittem, hogy begurulok, mert nem és nem volt képes felfogni a költöi szavak értelmét....

2014. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ééééés én vagyok a tudatlan!

Az Úr nem azt mondta, hogy Salamon lesz a legbölcsebb, hanem azt, hogy Ő lesz a leggazdagabb- és pompásabb király.


Sorry!

--------


Kérdezö, olvasd csak el a 2. Krónika 1:12 versét..... hogy összefüggés megmaradjon, elovashatod az elötte és utána való verseket is, de különösen ajánlom figyelmedbe a 12 verset :-)

2014. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hozzá teheted az 1.Királyok 3:12 versét


De ha viccelni akarsz, eltévesztetted az oldalt :-)

2014. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
grkaty? Te miről beszélsz? Felhomályosítanál?
2014. jan. 4. 13:31
 8/13 eric_one ***** válasza:

Félreértettél valamit, olvasd el a szövegkörnyezetét is egy modernebb fordítás szerint, mégjobban érthető, ime:


2 Krónika 1



Salamon király bölcsességet kér Istentől


7 Azon az éjszakán Isten megjelent Salamonnak, és megszólította: „Mit adjak neked? Kérj, amit csak akarsz!”


8 Salamon ezt felelte Istennek: „Te nagy szeretettel és hűséggel bántál apámmal, Dáviddal, és utána engem tettél királlyá. 9 Most hát, Örökkévaló, Istenem, teljesítsd be ígéreted, amelyet apámnak, Dávidnak tettél. Hiszen te tettél engem királlyá oly nép fölött, amely megszámlálhatatlan, mint a porszemek a földön! 10 Ezért bölcsességet és tudást kérek tőled ahhoz, hogy képes legyek e népet helyesen vezetni minden körülmények között! Máskülönben hogyan tudnám kormányozni hatalmas népedet?”


11 Isten ezt válaszolta: „Mivel ez volt a szívedben, és nem kértél magadnak gazdagságot, birtokot, hosszú életet vagy dicsőséget, sem ellenségeid életét nem kérted — hanem bölcsességet kértél és tudást, hogy uralkodhass népemen, akik fölött királlyá tettelek téged, 12 ezért megadom neked a bölcsességet és a tudást, amelyet kértél. Ráadásul adok neked olyan gazdagságot, birtokot és dicsőséget is, amelyhez foghatót nem ismert egyetlen más király előtted, de utánad sem.”


13 Ezután Salamon hazatért Jeruzsálembe a gibeoni magaslatról, az Örökkévaló Sátorától, és uralkodott Izráelen.



A 2krónikák 9,13- pedig olvashatsz Salamon gazdagságáról, idézek néhány sort:


Annak az aranynak a súlya, amely Salamonhoz egy évben befolyt, hatszázhatvanhat talentum volt, (34,2 kg !!!!)


Az ezüstöt semmire sem becsülték Salamon idejében.


és itt olvasd el:

[link]

2014. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

eric_one!


Gondolom nem olvastad, hogy ezen már túl vagyok. Azért köszönöm.

2014. jan. 4. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
14 Csak egyetlen ember volt, aki nyilvánvalóan felülmúlta Salamon bölcsességét. Mégpedig Jézus Krisztus, aki azt mondta magáról, hogy ő „nagyobb . . . Salamonnál
2014. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!