A hipnózis tudománya Isten ellen való dolog?
Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre járok és pszichológia órán volt erről egy kiselőadás és az volt a tudományos hátterének lényege az agyműködésen alapul teljes mértékben,vagy pedig ha fájdalom csillapításra használjuk akkor a fájdalmat érző ember módosult tudatállapotán.Hiszen aki súlyos fájdalmat érez az már eleve egy módosult tudatállapot.Nos a kérdést azért tettem fel,mert egy környezetemben élő mélyen vallásos lány nagyon botránkozott mikor szóba került a pszichológia.2010. márc. 3. 09:37
1/6 anonim válasza:
hipnózis (a gör. hüpnosz, 'alvás' szóból): 1. Régebben lélektani módon létrehozott alvásnak gondolták, melyben egy hipnotizőr, „igéző” egy másik személyt, a „médiumot” hipnotizálással, igézéssel álomba ejt. - A médium hipnózis közben elveszíti szabadságát, és igézőjének hatalmába kerül, aki tetszése szerint szuggerálja neki, mit tegyen, mondjon és gondoljon. A hipnózis tünetei és foka médiumonként különböző, legmagasabb foka a megmerevedés. Az igéző hatása a szorosan vett hipnózis utáni időre is kiterjedhet, s a médium függése a hipnózis ismétlésével növelhető. Mivel gyengíti az akaratot és fokozza a szuggesztibilitást, különféle visszaéléskre és bűntettekre ad alkalmat, ezért nemcsak az Egyh. tiltotta, hanem a 103.816/1894. sz. belügymin. rendelet csak orvosoknak engedélyezte gyógyító céllal. A 20. sz. első évtizedeiben hipnózissal csak funkcionális betegségeket tudtak átmenetileg gyógyítani, szervi elváltozásokat nem. Magyarázatára több elmélet is született, de megoldást egyik sem adott, a teol-ok véleménye szerint nem kell természeten kívüli erőket föltételezni a hipnózis esetében. A csodák hipnózissal való magyarázata komolytalan. - 2. Az orvostudomány és lélektan 20. sz. végi állása szerint a hipnózis az ébrenlét és az alvás határán lévő sajátos tudati állapot, melyben beszűkült figyelem mellett a személy szuggerálhatóvá válik. Gyógyító hatását a személy hipnózis-fogékonysága és együttműködési szándéka lényegesen meghatározza. A tapasztalatok szerint más eljárásokkal együtt alkoholizmus és drogfüggőség, pszichés megbetegedések kezelésére, fájdalomcsillapításra használható. - A hipnózis alkalmazása erkölcstelen, a személyi méltóság elleni bűn, ha a médiumot rossz cél érdekében, ill. akarata ellenére hipnotizálják.
2/6 anonim válasza:
Ki dönti el, hogy mi való Isten ellen, és mi nem? Az emberek? Vagy, akik a Bibliát írták? Ők is csak emberek. Ugyan már.
A környezetedben lévő mélyen vallásos lány fájdalomcsillapítót sem vesz be? Mert ennyi erővel az is Isten ellen való.
3/6 anonim válasza:
akarata ellenére nem lehet hipnotizálni senkit. a pszichológiától amiatt szoktak kiakadni a vallásosak, mivel "nem feltételez lelket, csak testi folyamatokat, melynek eredménye a viselkedés" tehát a baj szerintem nem a hipnózissal volt a lánynál, hanem hogy ugye nincsen lélek. de ezzel az erővel az orvostudomány is Isten ellen való.... a hipnózist még mindig sokan valami misztikus dolognak gondolják, pedig rettentő hasznos "állapot", ami tudományosan jól leírt:) (pszichológushallgató vagyok, hipnóziskutatással is foglalkozom)
4/6 anonim válasza:
így van, az csak egy amolyan urban legend, hogy hipnózissal lehet így manipulálni embereket, egy szó nem igaz belőle. amit az ember nem akar megtenni, azt hipnózis alatt sem fogja. Az ember nem veszik el a hipnózis alatt, meg nem szállja meg semmi, végig ugyanaz az ember, aki addig is volt.
5/6 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem is így lehet,mert az agyműködésen alapul.Általában pedig memória frissítésre is használják,pl mintha nyugodt körülmények között erőltetnéd az agyad,hogy emlékezz.De hipnózissal segítenek, h ne erőlködj:)
2010. márc. 3. 16:32
6/6 anonim válasza:
sztem nem,ha megnézed rengeteg olyan szerzetes ember van(jezsuiták stb.) akik pszichológiával is foglalkoznak, ezzel is segítenek az embereken! A természetet,a gyógynövényeket is Isten teremtette
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!