Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha még nem létezett a Földboly...

Ha még nem létezett a Földbolygó és nem létezett a Nap csillag, akkor honnan tudják hogy a teremtés hány napig tartott? Ha Jehova mindenható, akkor miért nem egy pillanat alatt teremtett mindent?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 14:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mert kitalálták.Kitalált dolgok nem csinálnak semmit.Se egy pillanat alatt,se 6 nap alatt...Nem bonyolult...
2015. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát itt elég érdkes dolgokat lehet tanulni. Hogy fénynek nincs szüksége forrásra, ez már döffi. Fuck logic!
2015. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

vonatkoztassunk el attól hiszünk e abban, hogy van e Isten


mert a kérdés inkáb vonatkozik arra, hogy mit hittek/hisznek róla az emberek, függetlenül attól igazuk van e.


Tehát, már az ókorban sem gondolták, hogy a 7nap az 7 darab 24 óra lenne, erről fennmaradt egy rakás ősi forrás, tehát ezt tudhatjuk, persze aztán az egyszerű földműves persze értelmezhette szó szerint is, de "az értelmiség nem" eleve a bibliában 2 teremtéstörténet vagy egymás mellett a maga ellentmondásaival, ebből is látható, hogy nem arra szánták ,hogy termésszettudományo világképet adjon


egyesek szerint ez egyfajta költészet, elvont művészi értelmezés


a valóságnak ugyanis többféle emgközelítése van, pl megkérdezem, "milyen dolog szerelmesnek lenni, de nem csak a rózsaszín ködre gondolok, hanem mikor úgy szereted a másikat, hogy egy életen át vele vagy jóban rosszban"


erről ugye adhatsz egy tudományos megközelítést - hormonok, idegrendszer stb, de ettől megérte mi a szerelem? nyilván nem

de mondhatsz hasonlatot is - ez filozófiai megözelítés

mondhatsz egy verset - ez a művészi megközelítés

és még van egy pár



ez nem ütik hanem kiegészítik egymást


namost ha valaki egyszer pl erről a kérdésről valamikor a jövőben vizsgálódni kezd, elolvas egy szerelmes verset, de ő a tudományos megközelítést feltételezi akkor néz majd egy baromi nagyot, és azt mondja "milyen nagy baromság ez!" "olyan mint egy lepke? Ízelt lábai vannak a nőnek? Kislány korában hernyó volt?" "ajkai mint a nyíló rózsa? Növényi sejtjei voltak egy embernek?" stb stb


ugyan így ezt a teremtéstörténetet sem vették sem a keletkezésekor se utána még nagyon sokáig természettudományos leírásnak

2015. jún. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szóval a fény nem csak magfúzió eredménye lehet. Szerintem például egy szentjánosbogárban sem zajlik le magfúzió mielőtt világítani kezd. Ha feltételezúnk egy Mindeható Istent aki teremtette az univerzumot, akkor nyilvánaló, hogy számára a világosság csak egy eszköz,


Üdv. Péter

2015. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem például egy szentjánosbogárban sem zajlik le magfúzió mielőtt világítani kezd. "


Olvasd csak el még egyszer, hogy mit írtam:


"Mondj már csak egyetlen olyan fényforrást is, amihez nincs szükség előzetesen a magfúzió folyamatának lezajlására..."


Nem maga a szentjánosbogár magfúzionál, ilyet senki sem állított. Ellenben a szentjánosbogarat alkotó atomok mind egy szálig a csillagokban lezajló magfúzió folyamatának termékei. Szükséges volt egy csillag ahhoz, hogy a szentjánosbogarat alkotó atomok létrejöjjenek.

2015. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Jó, ha a világosság csak egy eszköz, és nem magfúzió eredetű, akkor kérdezem én, a Kezdetek Kezdetén Isten villámokat dobált Zeusz módjára? Máglyát rakott a még meg nem teremtett fáiból? Netán glimmkisüléses vagy üregkatódos, neadjisten volframszálas izzóval villogott, amit Csepel kempingbicigli dinamójával működtetett?
2015. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sokra szerintem nem jutottunk. :)


És egy idézet a végére:

``Nem az a fontos, hogy valaki hívő-e vagy sem - sokkal fontosabb, hogy jó ember legyen.``

2015. jún. 29. 21:46
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

"Mondj már csak egyetlen olyan fényforrást is, amihez nincs szükség előzetesen a magfúzió folyamatának lezajlására..."


Igazából úgysem fogja elhinni, aki nem akarja, de:


Jelenések

21,23 És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy [rész 22,5. Ésa. 60,19.20. Zak. 14,7.] világítsanak benne; mert az Isten dicsősége megvilágosította azt, és annak szövétneke a Bárány.

Isten a szavával csinál fényt és mindent, amit csak szeretne, ezért MINDENHATÓ.


Zsidó

11,1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.


11,2 Mert ezzel szereztek jó bizonyságot a régebbiek.


11,3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által [1 Móz. 1,1. Ján. 1,1.10.] teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.

2015. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért jöjjenek még Igék, mert " a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által":


2 Mózes

20,11 Mert hat [1 Móz. 2,2.3.] napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék.


Én is az evolúcióban hittem (hittem!), de ha az ember félretesz minden és vizsgálódik, könnyedén, ismétlem könnyedén belátja a teremtést. Elég az egyszerű logiára hagyatkozni.


Róma

1,18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.


1,19 Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:


1,20 Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

2015. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!