Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megfigyeltem, hogy a tanúk...

Megfigyeltem, hogy a tanúk előszeretettel alkalmazzák ezt a szót: "hitehagyott". Milyen az, aki hitehagyott? Van-e bibliai példa a hitehagyásra?

Figyelt kérdés

én hiszek abban, hogy Jézust a Teremtő feltámasztotta, és szoktam is erről beszélni másoknak, nem érzem hitehagyottnak magam azért, mert úgy gondolom, Jézus váltsága mindenkire kiterjed, mivel "ki nem érdemelt kedvesség", így mindenki méltatlan rá, de pont ezért kegyelem. úgy érzem, nem vagyok hitehagyott, mert megfelelek ennek:  

Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz. 10 Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre. miért mondják hát rám a tanúk, hogy hitehagyott vagyok? honnan szednek ilyeneket? ki tanítja nekik ezt? lehet-e ez ellen jogilag fellépni?


2015. jún. 17. 07:54
1 2 3
 1/26 Mulder614 ***** válasza:
24%

ha már megismerted azt hogy mit vár el tőled Isten és a biblia szerint kezdtél el élni de valami miatt vsszazökentsz a világba és folytatod az addigi rossz életmódodat akkor valamilyen módon a hitedet elhagytad.


amugy miért lenne mindenki méltatlan a kegyelmemre?

Jézus azért halt meg hogy "őbenne mindenki éljen" szóval nem méltatlan rá senki.

2015. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Hitehagyott ember az, akiben van annyi IQ, hogy képes belátni mekkora hülyeség az, amit csinál.
2015. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Mulder614 ***** válasza:
50%
ha olyan vallást hagyott ott ami egyértelműen nem biblikus tanításokon alapszik akkor nem hitehagyás. max azok szemében akik még mindig a szektában vannak.
2015. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Igen kérdező az ők szemükben Te hitehagyott vagy mert nem azt a tanítást követed amit ők és ezért a te vallásod is hitehagyott. Tehát a "hitehagyás" tulajdonképpen nem csak azokra vonatkozik ott hagyták a szektát hanem az összes más vallásra is mert szeríntük minden más vallás el hagyta azt az imádati formát amit csak a Tanúk gyakorolnak.

Sajnos ez a szomorú valóság, és sajnos jogilag sem lehet semmitt tenni mivel a törvény álta elfogadott szervezetről, vallásról van szó.

Láttod még az ellen sem tehetsz semmit, hogy zaklatják az embereket a saját lakásukban, legalábbis jogilag nem, sőt még te kerülhetsz bajba ha esetleg bántalmazni mered őket.

A törvény szabadkezet adott nekik, tehát a mostani "VILÁG URA" gondoskodik arról, hogy a hívei minél több lelket gyűjtsenek be.

Ez a szomorú valóság.

2015. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Elnézésedet kérem, nem a fő, az "apróbetüs" kérdéseddel kapcsolatban írnám le az észrevételemet.


"miért mondják hát rám a tanúk, hogy hitehagyott vagyok?" - természetesen nem vonom kétségbe a szavaidat, de évtizedek alatt, soha nem hallottam, hogy valaki közülünk a másik testvérét, vagy volt testvérét "hitehagyott"-nak tituálta volna. Miért tenné ezt veled bárki is? Nem vagyunk erre feljogosítva. Ha a gyülekezetben történne valakivel ilyen, és sajnos történik, azokkal nem mi, a vének foglakoznak, és ha az illetőben nincsen megbánás, és kiközösítik, egy rövid bejelentés után egyszerűen nem tekintjük többé tanúnak az ilyen egyént, de nem is nevezzük "hitehagyottnak", mert ez a dolog csak az egyénre és Istenre tartozik, nem ránk. Senkit nem ítélhetünk meg, vagy el. Nem kaptunk erre jogot Istentől. De figyelembe vesszük az 1János 2:18-at: "Közülünk mentek ki, de nem voltak közülünk valók; mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradnak. Ámde kimentek, hogy felszínre kerüljön, hogy nem mindenki közülünk való." Nem mutogathatunk egymásra, hogy ki tartozik ezek közé. Megteszi a jogos megállapító: Isten.


" honnan szednek ilyeneket? ki tanítja nekik ezt?" - gondolom ezekre is választ adtem följebb.


"lehet-e ez ellen jogilag fellépni?" - emberi törvényekkel csak a rágalmazó kategória működik, ha jól tudom...

2015. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

(Jób 27:8)  8 Mert mi a reménye a hitehagyottnak, ha Isten kivágja őt,. . .


(Jób 13:16) 16 Megmentésem is ő lenne, Mert egyetlen hitehagyott sem jut színe elé.


(Jób 17:8)  8 Ámulnak ezen az egyenes emberek, És az ártatlan is felindul a hitehagyott miatt.


(Jób 34:30) 30 Hogy ne uralkodjon a hitehagyott ember, És csapdák se leselkedjenek a népre.


(Példabeszédek 11:9) 9 Szájával hoz romlást a hitehagyott az embertársára, de ismeret által szabadulnak meg az igazságosak.


(Ézsaiás 10:6) 6 Hitehagyott nemzet ellen küldöm őt, . . .


(Zsoltárok 35:16) 16 A hitehagyottak, akik csúfot űznek másból egy darab kenyérért,. . .


(Ézsaiás 9:17) 17 Ezért még ifjaiknak sem fog örülni Jehova, és nem irgalmaz apátlan fiúiknak és özvegyeiknek sem; mert mindnyájan hitehagyottak és gonosztevők, és minden száj ostobaságot beszél. Mindezzel nem fordult el haragja; keze még ki van nyújtva.


(Ézsaiás 33:14) 14 Rettenet szállt Sionban a bűnösökre, reszketés fogta el a hitehagyottakat: . . .


Csak néhány vers amiben benne van ez a szó.


Mrianne

2015. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
nem kértem olyan bibliavereset, amiben benne van ez a szó. van szemed, de nem látsz?azt kérdeztem, mit jelent.
2015. jún. 17. 09:51
 8/26 anonim ***** válasza:
48%

Pl a Bibliában többek között Filétusz volt a hitehagyott.


Vallási hazugságok terjesztése


Pál apostol arra intette munkatársát, Timóteuszt, hogy óvakodjon a hitehagyottak tanításaitól, akiknek a szava „úgy fog terjedni, akár az üszök”. Ilyen hitehagyott volt például Himéneusz és Filétusz. „Ezek az emberek — folytatta Pál — eltértek az igazságtól, azt mondva, hogy a feltámadás már megtörtént, és feldúlják némelyek hitét” (2Timóteusz 2:16–18).


Himéneusz és Filétusz nyilván azt tanították, hogy a feltámadás jelképesen értendő, és hogy a keresztények szellemi értelemben már feltámadtak. Az igaz, hogy ha valaki Jézus őszinte tanítványává válik, életre kel Isten szemében, amit maga Pál is leszögezett (Efézus 2:1–5). Csakhogy Himéneusz és Filétusz tanítása figyelmen kívül hagyta a halottak betű szerinti feltámadását, amely Jézus ígérete szerint Isten Királyság-uralma alatt fog valóra válni (János 5:28, 29).


törvényesíti a hitehagyott kereszténységet:

I. sz. 313-ban Konstantin társult Licinius császárhoz, a keleti provinciák uralkodójához. A milánói edictumban együtt megadták a vallásszabadságot és az egyenlő jogokat minden vallási csoportnak. Sok történész azonban nem tulajdonít olyan nagy jelentőséget ennek a dokumentumnak azt mondva, hogy ez csupán egy szokványos hivatalos levél volt, nem pedig egy fő császári dokumentum, amely azt jelezné, hogy megváltozott a keresztényiséggel szembeni politika.

2015. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

És ez is történt. A negyedik század kezdetén a római császár, Konstantin megpróbálta felhasználni napjai „keresztény” vallását, hogy összetartsa felbomló birodalmát. E célból engedélyezte az állítólagos keresztények vallásszabadságát, és a pogány papok kiváltságai közül néhányat átruházott papi osztályukra. A The New Encyclopædia Britannica kijelenti: „Konstantin kihozta az egyházat a világtól elkülönült állapotból, hogy fogadja el a társadalmi felelősséget, és segített a pogány társadalmat megnyerni az egyház számára.”


A fordulópont a negyedik század elején következett be I. Konstantin császár úgynevezett megtérésével a keresztényiséghez. Ezzel a „megtéréssel” kapcsolatban a Théo—Nouvelle encyclopédie catholique című francia mű kijelenti: „Konstantin azt állította magáról, hogy keresztény császár. Valójában csak a halálos ágyánál keresztelkedett meg.” Ennek ellenére i. sz. 313-ban Konstantin és társuralkodója, Licinius kiadott egy rendeletet, amely vallásszabadságot biztosított a keresztényeknek és a pogányoknak egyaránt. A New Catholic Encyclopedie kijelenti: „Konstantin részéről az imádat szabadságának kiterjesztése a keresztényekre, amely azt jelezte, hogy a keresztényiséget hivatalosan elismerik mint religio licitát (törvényes vallást) a pogányság mellett, forradalmi tett volt.”

A The New Encyclopædia Britannica azonban ezt a kijelentést teszi: „Ő [Konstantin] nem tette a keresztényiséget a birodalom vallásává.” A francia történész, Jean-Rémy Palanque, a Francia Intézet tagja ezt írja: „A Római Állam . . . azonban hivatalosan továbbra is pogány maradt. Konstantin, amikor Krisztus vallásához csatlakozott, nem vetett véget ennek az állapotnak.” A The Legacy of Rome című műben Ernest Barker professzor kijelenti: „[Konstantin győzelme] nem eredményezte a keresztényiség, mint államvallás azonnali megalapítását. Konstantin elégedett volt azzal, hogy felismerte: a keresztényiség egyike azoknak az imádati formáknak, amelyeket általánosan gyakoroltak a birodalomban. A következő hetven évben hivatalosan a régi, pogány szertartások kerültek bemutatásra Rómában.”

Tehát ennél a pontnál a „keresztényiség” egy legális vallás volt a Római Birodalomban.

2015. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

szia


Jó tájékozódni, és akkor az ember tudja mi, miért van

a hitehagyás jelentéséről olvashattál a fenntiekben

azért írtam ide, hogy lásd, mit értünk ez alatt,


Marianne

2015. jún. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!