Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy református lelkész szexelh...

Egy református lelkész szexelhet házasság előtt?

Figyelt kérdés
2015. jún. 7. 21:41
 1/8 anonim válasza:
A biblia tiltja a házasság előtti együttlétet, valószínű nem. :)
2015. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elvileg nem.


Gyakorlatilag a minden törvényt betartó tökéletesség már olyan '"alapoknál" megbukik a legtöbb keresztyénnél mint hogy mindenkint felebarátunkként kell szeretnünk.

2015. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semelyik keresztény nem teheti. A nemkeresztényekről nem rendelkezik a Biblia, de dicsőségükre nekik sem fog válni, az tuti.
2015. jún. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy lelkész köztudottan csak kiskorú fiúkkal lányokkal szeret kufircolni azokkal pedig se előtte se utánna nem legális!
2015. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legfeljebb azon az emeleten, ahol eddig megfordultál.
2015. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

csak azért érdekes, mert én sok mindent hallottam már, még meleg lelkészről is, aki aktívan él szexuális életet (nem, nem gyerekekkel és nem egy perverz állat, sőt valamelyik még könyvet is adott ki coming out címmel), heteróról is, és én is úgy gondolom, hogy azért ez náluk nem biztos, hogy előnyös, de ilyen példák mellett gondoltam megkérdem:D


mert én ugyan nem értek (még) annyira ahhoz, hogy mit is kell pontosan betartani, értem ez alatt azt, hogy a Biblia ír olyat is, hogy kövezzük meg a házasságtörőt, vagy ehhez hasonló dolog, namármost azt se nagyon csináljuk a 21. században. :D

2015. jún. 13. 12:32
 8/8 anonim válasza:
100%
eredetileg a lelkészek és a keresztyén emberek sem szeretkezhetnek házasság előtt. én lelkészgyerek vagyok, mégis úgy gondolom, hogy Isten nem egy villámostoros őszhajú papi, aki lejújt azokra, akik akár pettingelnek, akár szexelnek, amíg még nincsenek férjnél. tudom(tapasztalatból is), hogy nagyon nehéz betartani ezt, és néha nem is sikerül. emberek vagyunk, kísértéseink pedig mindig lesznek, néha ellen tudunk állni, néha nem. de ami fontos, hogy mindig meg kell próbálnunk betartani a "szabályokat", mert ahogy egyre idősebb leszek, rájöttem, hogy értünk vannak, nem pedig a korlátozásunkra. ha szeretnétek kérdezni többet, én eléggé benne vagyok a témában, írjatok privátban :)
2015. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!