Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ember volt az ősember is?

Salx Narval kérdése:

Ember volt az ősember is?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok hívő, de nem gúnyolódni jöttem ide.Komolyan érdekelne, hogy ti hívők, mivel magyarázzátok az ősemberek létezését.Itt konkrétan azokra a leletekre gondolok ahol tárgyakat és más értelemre utaló nyomokat is találtak.Kérnék mindenkit, hogy tartsa figyelembe a másik véleményét a kedvemért.Köszönöm.
2010. febr. 25. 09:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
34%
ameddig nem kaphattál kést a tescóban, te is a természetben fellelhető tárgyakból készítettél volna eszközöket. az, hogy ilyen eszközöket találnak, nem azt bizonyítja, hogy a használói a majom és az ember között helyezkedtek el, hanem csak azt, hogy még nem tudtak fémet olvasztani, és megmunkálni. de ha belegondolsz 1000 évvel ezelőtt is luxus volt a kard, a fejsze, a köznép akkor is fa és kőtárgyakat használt, pedig nem voltak neandervölgyiek.
2010. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
27%
az pedig, hogy természetes szinezékekből készűlt rajzokat találnak a barlangok falán, amik pl vadászatot ábrázolnak, nem azt bizonyítják, hogy majomemberek éltek ott, csak azt, hogy nem házakban, hanem barlangokban éltek a homo sapiensek mindaddig, amig valaki nem épített egy konfortosabb otthont. biztos vagyok benne, és az ezzel foglalkozó tudósok is egyre inkább ezt álítják (de mivel ezek nem kapnak nagy nyílvánosságot sátán világában, érthető módon!) hogy ezek az "ősemberek" egy fodrász-kozmetikus után ruhában szinte semmiben sem különböznének tölled, vagy tölem, és ami a lényeg, az értelmi képességei semm rosszabbak a mieinknél, csak az ismeretük volt kevesebb. azaz: a neandervölgyi ember, akit szőrős-botos majomként ábrázolnak, egy volt közülünk, és rövid tanulás után tudná kezelni a számítógépedet is. elkövettem egy hibát, véletlenűl használtam egy áruházlánc nevét, lehet hogy emiatt törölni fogják a kérdésed. emiatt elnézést, remélem tudtam segíteni. van privátom is, ott talán szabadabban tudunk beszélgetni. péter.
2010. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Úgy gondoljátok, hogy Ádám leszármazottai,visszafejlődtek ősemberi szintre és szépen lassan ahogy megismerték a világot úgy fejlődtek tovább, de ők emberek voltak.A többi pedig állat, akármennyire is hasonlít az emberre? Köszönöm a válaszaitokat, érdekesek voltak.Várok még további véleményeket.
2010. febr. 25. 10:43
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem szeretnék megbántani senkit sem,és bocsánat előre is,de:egyesek egy 2000 éves könyvet tartanak isteninek,azt szóról szóra akarnák követni(ami képtelenség,mert ellent mondó az írás),de inkább az elődök könyveinek hisznek,minthogy maguk is elkezdjenek saját gondolataikat öszerakva egy saját elméletet,világnézetet alkotni.Kérdezzétek meg az Isteneteket,(imában,vagy elalvás előtt,hogy álomban kapj üzenetet)mit mond az evolúcióról,vagy hogy teremtett e fejlődésrendszert,amit ugye saját szemmel is láthatunk,farkasból kutya,fajok hanak,születnek...lehet,hogy nem majomból fejlődtünk ki,de valamiből ki kellett,mert Isten nem egy perc alatt kidobta az összes fajt az ablakán,ide a földre,és azóta azok nem változtak semmit!Egyszerűen egy pici sejtecskét ledobott(nem a kezével:D )

és annak a fejlődését irányítja mai napig..ezért tudom,hogy létezik,különben nem lenne gyerek,meg nem nőne ki a fű sem..nem lenne élet nélküle,mert ő maga az élet energiája,az intelligens energia,ami bennünk is van.Csak kár,hogy olyan kevés van belőle bennünk...szóval az én elképzelésem szerint egy pici sejtből jött,osztódott,szaporodott és fejlődött ki minden növény,állat és ember,ami most itt van.természetesen az Isten ebben is közrejátszik,tökéletesen vezeti ezt a fejlődést,minnél inkább alkalmazkodjanak az állatok a földhöz.Ez a harmónia szintén Isten maga.Mint a jin és jang..ne gondolkodjatok egyszerűen,mert ez nem egy egyszerű dolog..ezért nem is mindenki tudja felfogni.hogy a bizonyíték a szemünk előtt van,és a tudatalattiban van a kulcs.mert régen emlékeztünk egy csomó mindenre,ami Istennel kapcsolatos,ti nem érzitek?

2010. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
90%
Nem bazz Wookie.
2010. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
27%
az ismerőseim, barátaim, akik már több tízszer elolvasták a bibliát, és jómagam sem találtam még sohasem olyan ellentmondást a bibliában, ami nem csak látszólagos volt. előfordult például, hogy egy, a mózes könyvében felfedezett látszólagos ellentmondásra péter 2.leveléden találtuk meg a magyarázatot, stb. ha elküldenéd nekem akár privátban is, hogy milyen ellentmondásokat fedeztél fel a bibliában, biztos lehetsz benne, hogy utánnanézek, vagy esetleg, mivel már utánnanéztem egy két ellentmondásnak, tudnék segíteni, hogy ne 2000 éves irománynak, hanem 2010 február 25.-én is modern, naprakész használati útmutatónak tekintsd a bibliát, amit a tervezője mellékelt az emberhez. és mivel az ember a paradicsomi lázadás óta semmit sem változott, így a használati útmutató minden része mind a mai napig helytálló, bár tény, hogy eggyes részei az eltelt évezredek óta nehezen érthetőek, de más helyeken a nehezen érthető részeket is külön megmagyarázza. mi mást várnánk egy Teremtő által ihlettett műtől?
2010. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem kell bocsánatot kérned, ez a te véleményed, ehhez mindenkinek joga van.Köszönöm a ti válaszaitokat is.
2010. febr. 25. 11:04
 18/32 anonim ***** válasza:
27%
a biblia részletesen elmondja, hogy Isten a saját neme szerint teremtette meg a háziállatokat, vadállatokat, madarakat, halakat, stb úgy, hogy azok szaporodóképesek voltak, azaz kifejlett egyedeket teremtett. tehát a tyúk volt előbb. nem lehet egy sejből megalkotni majomkenyérfát, és szúnyogot is, mert más a dns ük. a tudomány fejlődésével mindenki azt várta, hogy nemsokára kiderűl, hogy az evolúció nem csak elmélet, ellenben a biblia hazudik. nem ez történt. a dns rns kutatások, és a nanotechnológia fejlődése egyre inkább azzat szembesít mindenkit, hogy minden hihetetlenül precízen van MEGTERVEZVE, és megalkotva. a fejlesztéseken dolgozó kutatók csak próbálkoznak lemásolni a teremtett dolgok tökéletességét és precizitását. ateista kutatók vonultakm vissza a hivatásuktól azért, mert nem akarták elfogadni azt, amit ők maguk láttak az elektromikroszkópok alatt.
2010. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%
Az evolúció semmit sem mond a teremtésről. Sok (buta) hívő azt hiszi, hogy azt is tárgyalja, pedig nem. Az evolúció pusztán a generációk közti különbséget vizsgálja.
2010. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
11-06 Szerintem a tojás volt előbb, mert az első tyúk szülei még valószínűleg valamilyen ősi tyúkszerű madarak lehettek és véletlenül született egy kicsit eltérő, a mai tyúkhoz hasonló madár ami aztán életképesebb lett a szüleinél és hála az embernek ma is él.Mármint úgy értem, hogy befogták, szaporították, nemesítették.Ha így állsz hozzá, akkor pl,a tacskót is Istennek kellett volna teremtenie.
2010. febr. 25. 14:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!