Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ember volt az ősember is?

Salx Narval kérdése:

Ember volt az ősember is?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok hívő, de nem gúnyolódni jöttem ide.Komolyan érdekelne, hogy ti hívők, mivel magyarázzátok az ősemberek létezését.Itt konkrétan azokra a leletekre gondolok ahol tárgyakat és más értelemre utaló nyomokat is találtak.Kérnék mindenkit, hogy tartsa figyelembe a másik véleményét a kedvemért.Köszönöm.
2010. febr. 25. 09:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
mivel Istenben(nem a bibliai nagyszakállasban)) és az evolúcióban is hiszek,mármint elfogadom mint tényt,igy azt mondom,hogy közel állt az emberhez,de még nem volt olyan fejlett..de ők már embereknek számítottak,szerintem igen..
2010. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
kedves kérdező. komoly kérdés, komoly válasz. olyan nincs, hogy Isten teremtett meg mindent, és utánna az továbbfejlődött. (különben Isten hazudott volna, amikor ezt mondta, miután megteremtett mindent: minden jó, és tökéletes) vagy véletlenűl, vagy tudatos tervezés által vagyunk itt. mivel te a hívők véleményére vagy kíváncsi, maradjunk a tudatos tervezésnél: ebben az esetben nem léteznek ősemberek abban az értelemben, hogy nem homo sapiensek. léteztek olyan homo sapiensek, akik vadásztak, halásztak, barlangokban éltek, képeket festettek, pattintott eszközöket használtak, de ezek csak a technikai tudásukban különböztek a mai emberektől.
2010. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
22%
beszéljenek a kövületek: mit mondanak:1 bonyolult életformák HIRTELEN megjelenése 2 az összekötő láncszemek HIÁNYA 3 A RÉSZLETES KIFEJLŐDÉS HIÁNYAI: MINDEN TESTRÉSZ TÖKÉLETES.kövületek milliárdjai megtalálása után MÉG MINDÍG NEM SIKERÜLT BIZONYÍTANI az evolúciós elméletet, ami továbbra is csak elmélet, hipotézis.
2010. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
30%
vegyünk egy konkrét példát: (nézz utánna az interneten, vagy könyvtárban) a piltdown-i ember. ezt a leletet 40 éven át a darwini elmélet bizonyítékának tekintették, mígnem kiderült, hogy hamisítvány. csimpánz fogakat, és alsó állkapocstöredékeket kombináltak össze emberi koponya maradványaival. a hírnév és a pénz! sátán eszközei! az evolúció szintén sátán mézesmadzagja! a ramaphitecus-ról pl csak fogak, és álkapocsdarabok alapján állították, hogy emberelőd, ősember. kiderült, tévedtek.
2010. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kedves utolsó értem én amit írsz, de akkor mégis mik, kik, ezek a lények szerinted.
2010. febr. 25. 10:16
 6/32 A kérdező kommentje:
10-07- nek szólt a kérdésem, csak közben írtak.
2010. febr. 25. 10:17
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
az australophitecus koponyáját láttad már? ez nemsokkal ezelőttig emberelődként volt nyílvántartva, még én is ezt tanultam az iskolában. mostanra kiderült, ez a koponya majomszerű, és nem emberi. (gyakorlatilag a csimpáz koponyája ezerszer közelebb áll az emberhez, mintez a feltételeztt emberősé) megállapították, hogy az australophitecus nem a homo sapienshez, hanem a ma élő majmokhoz tartozott. (forrás:solly zuckermann,beyond the Ivory Tower)
2010. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
10-12 Pont ezek a dolgok miatt tettem fel a kérdésemet.Egy hívő ismerősömmel beszélgettem és ő is ezt mondta.Én arra volnék kíváncsi, hogy minden hívő hamisítványnak, csalásnak véli e az ősemberek leleteit.Ha nem, akkor mit gondolnak róluk? Ha igen, akkor mivel magyarázzák?
2010. febr. 25. 10:23
 9/32 A kérdező kommentje:
Rendben, de hát vannak olyan leletek is ahol szerszámokat tárgyakat is találtak.
2010. febr. 25. 10:27
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
mindjárt rátérek, mik ezek. vegyük a neandervölgyi embert, ezt sokan ismerik. a neandervölgyi embert egy maréknyi lelet alapján előregörnyedt, szőrős majomszerű lényként ábrázolák sokáig, bottal a kezében. le kell szögezni, hogy csak csontokat találtak mindíg, az ábrázolás fikció. azóta a neandervölgyi embernek több csontdarabját megtalálták, és ezek annyira hasonlítanak a ma élő emberéhez, hogy fred hoyle pl ezt írta:"semmi támpont sincs arra vonatkozóan, hogy a neandervölgyi ember alacsonyabbrendű lett volna nállunk" azaz ezek a leletek nagy része a szenzációs felfedezés bejelentése, és a felfedező fikciójának kifejtése után alapos vizsgálaton esnek át, vagy esetleg egy új technológia megjelenése után vizsgálják felül, és kiderül, hogy hamisítvány, vagy csak majom, de addigra már mindenki azt gondolja, bizonyíték van az evolúcióra. vagy pedig egy olyan leletet találnak, ami nagyban hasonlít az emberére, és majomszerűen ábrázolják, holott semmi sem bizonyítja, hogy nem egy régen élt homo sapiens volt.
2010. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!