Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szerint bűn, ha valaki...

Isten szerint bűn, ha valaki elhagyja a hazáját és külföldre költözik?

Figyelt kérdés

2015. máj. 4. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne bűn? Isten ezzel nem törődik.
2015. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben bűn, más esetekben kötelesség.
2015. máj. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
ha lehazaárulóznak mert elmész az éhezés elől egy országba ahol wc pucolással is keresel annyit mint itt egy értelmiségi sem, és így akár családot is alapíthatsz ne törődj vele
2015. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi?!

Nem.

2015. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mulder614 ***** válasza:
miért lenne bűn? Sőt. A biblia sehol nem orja hogy légy hű a hazádhoz.
2015. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Részben, bár függ az okoktól. Nyilván, ha komoly kényszerből teszi (tehát nem azért, mert ott valamivel többet keres, hanem pl. mert háború van), akkor nem az, illetve ha az evangélium hirdetésére megy valaki misszióba, mint ahogy az első tanítványok és az apostolok is tették, akkor nem az egy pozitív dolog.

De ha valaki pusztán a saját kényelméből teszi, az szerintem az, mert igenis felelősséggel tartozol azért a közösségért, ahová születtél. Csak ma sajnos sokan elfelejtik, hogy a haza egyike a tágabb közösségeinknek, amiért felelősek vagyunk. Nem mellesleg, én az adófizetők pénzéből, szereztem itt egy diplomát. Mennyire lenne etikus semmit vissza se adni, hanem csak úgy kihúzni, máshova adózni, máshol kamatoztatni az itt megszerzett tudást? Szerintem semennyire.

2015. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Igen,bűn.Isten Magyar.És ebben nem tűr ellentmondást.Más ország lakóinak még elnézni a külföldre költözést,de a magyaroknak nem.

Hahaha:)

2015. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kerdezo!

Nem bun! Isten elott nincsenek orszaghatarok, es nincsenek nemzetek. Elotte "ember" van.

Satan egyik legnagyobb fegyvere a "nacionalizmus".

Ezzel a nemzeteket egymas ellen forditotta/forditja. Mindegyik "nagyobbnak, kulonbnek" kepzeli magat a masiknal. Pedig Isten elott ahogy irtam, nincsenek nemzetek es orszaghatarok. Ezt az emberek hoztak letre Satan iranyitasa alatt.

Tehat nyugodtan koltozhetsz barhova, ezzel nem kovetsz el bunt. Ha barmi kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

U.i: De akkor irj privatba!

2015. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Mulder614!


Attól,hogy kénytelen voltam elhagyni hazámat,nem lettem hűtlen ahhoz!


Egyébként sehol sem ír a Biblia az otthonmaradás kényszeréről.(Ha szigorúan nézzük a"haza"jelentését,az a szülőhely.Az a falu,város,ahol születtünk.)

2017. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!