Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinál tényleg van...

Jehova Tanúinál tényleg van ilyen tanítás?

Figyelt kérdés
Aki armageddonkor nem fut be a közeli királyságterembe, az nem menekül meg?
2015. ápr. 28. 21:31
1 2
 11/20 Mulder614 ***** válasza:

a legnagyobb mértékben a nagy vallásoknál egységes a tanitás. nem azt mondom h jó meg biblikus hanem hogy egységes.


a kisebb vallások, szektáknál fordulhat elő eltérés sok esetben

2015. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Szeretnék egy picit pontosítani a kérdéseden. Nem csak az van megmondva nekünk( és bárkinek), hogy hova kell menekülni, de az is, honnan kell kimnenekülni, és mit kell tenni bármelyik embernek vallástól és nemzeti hovatartozástól függetlenül!

2Korintus 6:14⁠–⁠17

Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel? És mi egyezsége van Isten templomának a bálványokkal? Mert mi egy élő Isten temploma vagyunk; mint ahogy az Isten mondta: „Közöttük fogok lakozni, és közöttük fogok járni, és Istenük leszek, és ők népem lesznek.” „»Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant«”; „»és én befogadlak titeket«”. „»És én atya leszek nektek, ti pedig fiak és leányok lesztek nekem« — ezt mondja Jehova, a Mindenható.”

és a Jelenések 18:4 És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: „Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból.


Nos itt sehol nem írja azt, hogy Jehova tanúinak kell megtenni ezeket a lépéseket a megmentés érdekében. De az biztos, hiszen a fenti szavak Isten ihletett kijelentései, hogy CSAK így lehet túlélni az Isten háborúját, vagy Armageddont.


Minden embernek szól a következő meghívás, felszólítás, vagy figyelmeztetés is:

Sofóniás 2:3 keressétek Jehovát, mind, ti föld szelídei, kik végrehajtjátok bírói döntését. Keressétek az igazságosságot, keressétek a szelídséget! Valószínűleg rejtve lesztek Jehova haragjának napján.


Minden személy egyéni döntése, hogy a menekülés mellett dönt-e! Egyéni döntés az is, hallgat e Isten kedves hívására. Az is egyéni döntés, hogy valaki hitet GYAKOROL-e Krissztus halálában.


Mint látod, nincsen külön tanítás a Bibliában Jehova tanúinak. Isten egyformán szeret minden embert, ezért hozta a Fián keresztűl ezt a hatalmas áldozatot, hogy minden ember fölismerje, mennyire szerette őt személyesen Isten:-)

2015. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

bocsika 5-ös mégiscsak Tanú vagy....elolvastam figyelmesebben amit írtál


mert tévesztö, hogy van itt egy másik 25-ös is, az nem tanú


De kérdezö, igazat írt az 5-ös /én tévedtem, azt hittem a másik 25-ös, mert annak a szövegjeit nem szeretem olvasni /de ez az én dolgom /

2015. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nohát megáll az eszem :D


újra tévedtem, tényleg az 5-ös az a 25-ös, aki nem tanú


A kettes 25-ös a tanú :D hát nem szörnyü, hogy ennyire belekavarodtam ? :D

Ozmium, ehhez te mit szólsz? :D még szerencse, hogy te kiírod a nevedet :)

2015. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez nem szó szerint értendő, bár előfordulhat, ogy valakiknek ez lesz a megmentés valamelyik földrajzi helyen.


mivel a prófécia szerint Isten népét megtámadják és összeszedik, hogy ártsanak nekik, nem valószinű, hogy királyságterembe gyüjtik őket össze hanem Börtönben lesznek vagy egy bizonyos helyen...


Mivel az egyént nem a helyrajzi tartozkodás menti meg ezért ez "butaság". Mint hogy az is hogy ha valaki Jehova Tanújának meg keresztelkedett akkor tuti a megmentése.

Mindenki egyénenként ad magáról számot bárhol legyen is....

Egy viszont tény, hogy Isten népéhez kell tartoznia

2015. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
11%

Hú Katy rakd helyre a fejed, mert így nem leszünk jóba.

Jehova

2015. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Azt "hittem", egységes a tanítás...


a tanítás egységes, de a lelkiismerete mindenkinek mást enged meg, ez emberi tökéletlenség. a biblia szerint az igazság felfuvalkodottá tehet, lásd grkatyt. hamár nem tudsz valakit a szeretet szemüvegén keresztül látni, akkor baj van. sokszor figyelmeztetik a tanúkat, hogy nemegy klubba járnak, és ezek a figyelmeztetések mindíg időszerűek is.

2015. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kérdezö, azt hiszem nem olvasod a kommentjeimet, azért a kritika.


Ha egyszer valaki nem Tanú, miért baj az neked azzal, ha ezt megtudod?

Ha egyszer kérdést teszel fel, mit akarsz? Megtudni a feleletet, vagy összeuszítani az embereket, aztán a nagy igazságosat játszani?


Tudod ez azért van hogy anonymak sokszor a hozzászólások, és aztán aki nem tanú, nem látja a különbséget. Kár mérgelödeni, így van.


Én azzal mit ártok annak az embernek, akiröl tudom hogy nem Tanú?


Miért baj ez neked? :)

2015. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

újra hangsúlyozom, ha oda figyelnél a kommentekre, látnád, hogy nem a Tanú a Tanú ellen ír valamit.


Ha valaki annak adja ki magát és sok helytelen nézetet terjeszt, talán a Tanúnak nincs joga ezt helyesbíteni?


Tudod vannak öszinte emberek is, akiket érdekel az igazság. Remélem Te is közéjük tartozol. :)

2015. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Katy az igazság nálam van, ne beszélj a nevembe, vannak igazságok, amiket te sem tudsz. Minden hívem más és más egyaránt különleges, így néha máshogy értik a dolgokat.

Köszi, Jehova, a barátod!

2015. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!