Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katolikus hittestvérek...

Római Katolikus hittestvérek mit tennétek ha egy huszonéves fiú hallkan de mégis hallható módon mindennap 1 óra hosszasan azért imádkozna Istenhez, hogy gyógyítsa ki őt a homoszexualitásából?

Figyelt kérdés
Hogyan segítenétek neki?

2015. ápr. 6. 20:42
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ez a fiatalember mindennap ott imádkozik magában 1 órát, az egyik Budapesti templomban.
2015. ápr. 6. 20:46
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Magának kell megtalálnia, hogy mi az a területe az életnek, ahol igazán ki tud teljesedni. Nem kell mindenkinek családban élnie, ő valószínűleg erre nem alkalmas, viszont számos más területen lehet sikeres. Egyébként meg ami nem csak ilyen esetben fontos, a hit egyedül nem megy igazán, mindig kell a közösség is, ráadásul a kereszténység elsősorban a közösségről szól és nem egyéni gyógydokat keres. Tehát mindenképpen javasolnám neki, hogy keressen egy jó ifjúsági közösséget.
2015. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
de ha már annak is tagja volt több mint 12 évig és egyetemen is tagja a katolikus körnek?
2015. ápr. 6. 20:51
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
Én ugyan nem vagyok hittestvér és csak azt ismerem, amit a természettudomány eddig meg tudott állapítani. Ezek szerint kigyógyítani nem lehet, mert nem betegség, hanem hajlam, állapot. A vérzékenység sem betegség ebben az értelemben, hanem állapot, abból sem lehet kigyógyítani valakit, csak kezelni lehet. Az eddigi genetikai kutatások szerint a homoszexualitás anyai ágon öröklődő hajlam (sic!), tehát a férfi nemet meghatározó Y kromoszómához nincs köze jelen ismeretek szerint). Márpedig ha egy anyagi egységhez kötődik, akkor azt a természet adta. Az élőlények nem működnek mérnöki pontosságnak megfelelően, ilyen-olyan variációk, átlagostól való eltérések minden tekintetben vannak. Én csak azt tanácsolnám, ne fennhangon imádkozzon, mert ezt még egyesek úgy értelmeznék, mint "felhívást keringőre". Ráadásul, ha ezt ilyen látványos külsőségek özt teszi, akkor saját magában erősíti eddigi feszültségeit, hiszen szabályos rítus formájában életének központi részévé teszi ezt a hajlamát. Holott nyilván van a társadalom számára ennél sokkal többet jelentő, hasznosabb hajlama is, amivel másoknak hasznára lehetne.
2015. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem fog neki segíteni senki sajnos max addig, amíg látják rajta a törekvést hogy "kigyógyuljon", de persze ebből nem lehet, így egy idő után elfogadja majd magát, lehet évek múlva, s onnantól hogy látják rajta ez az elfogadást, elfordulnak tőle... sajnos az a legjobb, ha nem mondja el a melegségét s "egyedülálló agglegényként" lesz jelen a közösségben...
2015. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%
600db miatyánk???
2015. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Beszéljen hasonló emberekkel, mert nem biztos, hogy egyedül meg tud békélni. Én is öngyilkos voltam miatta. Pedig nagy hülyeség volt, mert mások is vannak ilyen helyzetben. A vallasbol kéne kigyógyítani, mert az tette tönkre láthatólag. Tanuljon természettudományokat és már is helyre jön az esze. És ahogy mondtam, keressen hasonló embereket, mert akármilyen meglepő, nem különböznek másoktól. Nem bűnösek, az a bűnös, aki tönkre akarja tenni más életét. Jelen esetben az egyház.
2015. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

Hát azzal mindenképpen segíteném, hogy a világért sem zavarnám meg imádkozás közben.


Utána persze beülhetünk valahova egy sör mellett dumálgatni mondjuk a fociról, az időjárásról, de akár a vallásról vagy a szexről is, azonban kérdés, hogy ez segítené-e őt bármiben is. Tőlem viszont több nemigen telik - sorry.


Mondjuk a közösségben eredménytelenül eltöltött tizenkét év azért nagyon nincs a helyén.

Keressen olyan közösséget, ahol jobban tudják támogatni ebben a küzdelmében. Persze a küzdelmet akkor is magának kell megvívnia, de azért mégsem mindegy...

És egy talpraesett lelkivezető is szükséges lenne ehhez...

2015. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Nem LEHET és nem is KELL kigyógyúlni.

El kell fogadni. Egy életet leélhetsz totál feleslegesen ezen gyötrődve ahelyett, hogy lenne egy párod (aki történetesen azonos nemű veled) és boldogan éltek míg meg nem haltok!


Nem kell túllihegni és pláne NEM SZABAD középkori demagógiák miatt boldogtalannak és frusztráltnak lenni!

Ostobaság!

2015. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A lelkivezető (a pap) is talpra esett, hiszen egész kamasz korában taáncsokkal látta el, majd miután 18 lett és sikeresen leérettségizett, azután elküdte ezt a srácot egy egy ex-gay táborba, dél-karolinába, körülbelül egyetem kezdetéig volt ott.
2015. ápr. 6. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!