Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi halálos áldozata lehet...

VonFromm kérdése:

Mennyi halálos áldozata lehet a világtörténelem során a vallásnak?

Figyelt kérdés

Úgy tartják, hogy az eszmék közül a kommunizmusnak van a legtöbb áldozata. Erről eszembe jutott: mi van a vallással? Foglalkozott már azzal valaki, hogy Isten, Allah, Zeusz, Thor, Mózes meg fene tudja még ki nevében hány embert gyilkoltak meg a történelem során?

(Nyilván nem lesz annyi, mint a kommunizmusnak, mert annak idején, amikor ez még divat volt, akkor nem olyan sok ember közül válogathattak, de ha össznépesség arányaihoz viszonyítunk akár még versenyben is lehet vele.)



2015. ápr. 6. 20:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilván nem lesz annyi, mint a kommunizmusnak"


Szerintem meg de.

2015. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
A vallásnak semennyi. Egyiknek sem. A ténylegesen emberölésre buzdító vallások követőinél szerintem elenyésző az áldozatok száma, a többi esetben meg vagy a vallással takarózva, de nem azt követve írtották a népet, vagy félreértelmezték a vallásuk tanítását.
2015. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1: A kommunizmusnak 100 millió áldozatot tartanak nyilván. Még a wikipedia is ezt írja, hát még akkor a valóságban mennyi lehetett.. Szerintem abban az időben ez a százmillió több kontinens populációja volt.


#2 Valóban nem mondja a Biblia, hogy ölj embert, de én a keresztes hadjáratok halálos áldozatait a kereszténység áldozatainak sorolom. Az, hogy Jeruzsálem birtoklásáért embereknek kellett meghalniuk, annak egyértelműen a vallás az oka. Eretnekek kivégzése, egy 'i' betű miatt öltek embereket. Ezek mind, mind a vallás áldozatai, nem gondolod?

2015. ápr. 6. 20:58
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
A kommunizmus, a nácizmus és az ateizmus is vallás. Gyakorlatilag bármilyen gyilkosság vallásinak minősíthető, amit bármely elv vagy személy nevében követtek el.
2015. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Szerintem a kommunizmus, meg a nácizmus egy eszme. A vallás pedig valami hasonló, de mégis más, hisz valami nem létező dolog miatt teszik azt amit, nem úgy mint a kommunizmusnál, ami a népért, a nácizmus meg a nemzetért. De szerintem tudod te mire vagyok kíváncsi, arra válaszolj. Akkor átfogalmazom neked: a keresztény, zsidó, iszlám vallás nevében mennyi embert ölhettek?
2015. ápr. 6. 21:20
 6/25 anonim ***** válasza:
minden vallás sátán érdekeit szolgálja, minden háború a vallások miatt van. sátán emberölő volt kezdettől fogva, az ő lelkén szárad minden ember halála. a Teremtő pontosan tudja, mennyien haltak meg eddig, mindet fel fogja támasztani.
2015. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Akkor tovább pontosítok: statisztikára, számadatra lennék kíváncsi, vagy valamely történész munkájára, aki ilyesmivel foglalkozott, nem vallási magyarázatokra. Nem hiszek olyasmiben, mint Sátán vagy Isten, abban hiszek, hogy Giordano Bruno-t élve elégették, mert azt mondta, hogy a Föld kering a Nap körül.
2015. ápr. 6. 22:18
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
A kommunizmust, nácizmust, és főleg az ateizmust vallásnak nevezni... háááát én itt kiégtem XD
2015. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%

Eszme, azaz vallás. A vallás nem más, mint leírt, átvett vagy megtanult elvek, szavak mondogatása, tanítása, az annak megfelelő erkölcsi rendszer felállítása és az az alapján történő felelősségre vonás. Persze, a felelősségre vonás a végső stádium. De például a Kádár-rendszerben ugyanolyan hatékony, bár nem annyira erőszakos boszorkányüldözés folyt az Isten-hívők ellen, mint a középkorban a zsidók ellen. Csak máglyára nem küldték őket, csupán a társadalom perifériájára szorították őket, ha nem voltak hajlandóak a Macival együtt köpni.


Minden vallásban abszolútumok irányítanak. A természetfelettiben hívő vallásokban egy felsőbbrendű szellemi személy, vagy személyek. De az ateizmusban és az evolúció-hitben is vannak olyan abszolútumok, amelyek felette állnak az egész világnak, és megkérdőjelezni eretnekség, azaz üldözendő, ha a politikai-társadalmi klíma megengedi, akkor minden eszközzel üldözendő. Éppen ezért nem más, mint vallás. Van abszolútum, van bűn, van számonkérés.

2015. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Először is: a vallás nem eszme, hanem sok eszme gyűjtőneve. Ennyi erővel a kommunizmust is egy kalap alá kéne venni a fasizmussal meg a kapitalizmussal.


Másodszor: a vallás fogalma annyit változott az évek során, hogy visszamenőleg ezt már kb. lehetetlen megállapítani. Európában a 18-19. századig a vallás volt az az összetartozó, önmeghatározó rendszer, ami ma a nemzetiség. A vallásod egyben a származásodat is jelentette, nem egy szabad döntés volt, mint manapság. Ha idegen hadsereg elfoglalta az országodat, fel kellett venned az ő vallásukat.

Nem nemzetek, hanem vallások háborúztak egymás ellen. Így tehát nem meglepő, hogy tulajdonképpen 200 évvel ezelőttig az összes háború és erőszak áldozata a vallás áldozata volt - persze hozzátéve, hogy az a származás, kultúra szerinti vallás még egészen mást jelentett, mint a mai szabad, hit szerinti vallás. És azt is hozzátéve, hogy ilyen a logika mentén a vallások mellett a nemzeteket is bűnbaknak kéne kikiáltani, mert a modern korban a nemzeti határvonalak mentén törnek ki háborúk, történnek szörnyűségek.


A XIX. századtól kezdve Európában az egyházak elvesztették a hatalmukat, a vallások jelentősége visszaszorult, tehát sem módjuk, sem motivációjuk nem volt háborúkra, feszültségekre, azok már etnikai, faji alapon működtek. Emellé ráadásul pont a vallásosakat irtották ki válogatott módszerekkel. Hitler ugyan szerette kereszténynek beállítani a rendszerét, de ennek az egyház mindig ellenállt, és épp emiatt papok és keresztények is tömegesen jutottak a gázkamrákba.


Tehát az utóbbi kétszáz évben tömeges tragédiák, háborúk Európában nem foghatók a vallásokra (természetesen személyes tragédiák, fanatikus gyilkosok, öngyilkosságba hajszolt emberek mindig voltak és lesznek is). Napjainkban Európán kívül, elsősorban az iszlám az, amely vallási alapon tömegek haláláért felelős. De ez messzire vezet...


És ismered a keresztény tanítást: "aki elveszíti érettem életét, megmenti azt az örök életre". Nagyon hasonló van az iszlámban is. Egy vallásosnak sosem az a legrosszabb lehetőség, ha esetleg meghal.

2015. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!