Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg szükség van ezekre?

Tényleg szükség van ezekre?

Figyelt kérdés

50 fajta vallás abból mindenki a magáét tartja első számúnak

holott nincs is sorrend..


Hallgassatok inkabb meg egy Bob Marley számot...



2015. márc. 2. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 50 fajta? Csak protestáns felekezetből több ezer van...
2015. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

pontosan csatlakozom az előttem szólóhoz,


Sőt hogy pontositsunk csak a Kereszténységen belül több mint 40 ezer vallás van

2015. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
valóban lemaradt pár nulla, de ettől még igaza van...
2015. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ez amekkora korlát, ugyanakkora lehetőség is lehet.


https://www.youtube.com/watch?v=OFGgbT_VasI

2015. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden embernek joga van ahhoz, hogy a saját belátása szerint keresse, vagy ne keresse az igazságot. Ahhoz azonban senkinek sincs joga, hogy bárkit meggátoljon abban, hogy a saját meggyőződését kövesse mindaddig, amíg a békés egymás mellett élés határait át nem lépi. Az pedig nem ott kezdődik, hogy "térj meg, mert elveszel", hanem ott, hogy "térj meg, különben megöllek!" Egyébként az ateizmusnak, materializmusnak, evolucionizmusnak a társadalomra való rákényszerítése ugyanolyan erőszak, mint bármilyen vallás nevében elkövetett erőszak. Ehhez senkinek sincs joga, legfeljebb fegyvere.


Összegezve: ki lenne, ki lehetne az az ember, vagy testület, aki eldönthetné, hogy melyik hitrendszerre van szükség, és melyikre nincs? Ki jogosult eldönteni azt, hogy kinek a hitgyakorlata engedhető meg, és kié nem? Kinek a nevében tenné ezt az a bizonyos testület? Vajon kisebb igazságtalanság lenne ma a hívő emberekkel kapcsolatos diszkrimináció, mint annak idején a hitetlenekkel kapcsolatban?


Én hiszek abban, hogy egyetlen igazság létezik, de abban is hiszek, hogy ezt nincs jogom rákényszeríteni senkire, és viszont. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy a saját meggyőződésének megfelelő igazságot fogadja el. Egyszer úgyis minden kiderül. Hogyan tennél igazságot? Úgy, hogy még nagyobb igazságtalanságot követnél el, mint amit a sokféleség rejt magában? Egyenruha, egyen-gondolat, egyen-hit? Ez a totális diktatúra útja.

2015. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért zavar téged, ha valakit a vallás érdekel? Ha vki ebben leli örömét... Baj csak akkor van, ha vki rá akarja erőltetni másokra a nézeteit.
2015. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Én szerintem a vallás egy mentális zavar. Aki önmagával tisztában van, lélekben határozott, szeret és tud is gondolkodni a világ dolgairól mi több nem is lusta ahhoz, hogy saját elképzelési legyenek annak semmi szüksége készen kapott önigazoló válaszokra. Így nem is lehet vallásos.
2015. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dowd: dehogyis! Általában azok az emberek lesznek vallásosak, akiknek vannak lelki igényeik. Ez fuggetlen a gondolkodástól és a tudománytól, tehát a kettő nem is zárja ki egymást. Ne úgy képzeld el a vallásosokat, mint egy csapat birkát, ők ugyanúgy egyéniségek, mint más emberek, csak van még pluszban egy vallásuk is.
2015. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van a környezetemben vallásos nem egy sőt egyházi gimibe is jártam. Nekem ez a megfigyelésem róluk.
2015. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!