Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik politeista vallásban...

Melyik politeista vallásban van a legtöbb isten?

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem meghatározható.


Több politesita vallás úgy vanvele hogy nincs korlátozva az istenek száma.


Pl. a görögöknél se volt, a hinduknál az istenek folyton meghalnakés újak születnek a helyükre, a voodoo-ban meg bármikor be lehet venni a rendszerbe újabb istenséget.

2015. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Tudtommal a hindu vallásban milliószámra vannak istenek, persze, az is lehet, hogy ez túlzás, de mindenképpen nagyon sok. Amúgy a katolicizmus sem szűkölködik istenekben, csak ők védőszenteknek nevezik őket. Nem istenek, csak funkciójukat tekintve töltik be mindazt, amit a politeizmus vallásainak istenei.
2015. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Tudtommal a sintóban.

A sintó szerint nincsenek a hagyományos értelemben vett istenek, hanem mindennek saját "lelke", "szelleme" van, ami csak körül vesz minket. Mivel minden élő és élettelen dolog rendelkezik lélekkel, saját szellemiséggel, a szellemek (kamik) száma növekszik. Úgy is szokták emlegetni a sintót, hogy "Jaojorozu no Kami" (nyolcmillió kami), arra utalva, hogy valóban több, mint 8 milliót tartanak számon jelenleg.

2015. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

Kérdezőnek:

Asperrimus válaszát ugord át, sem a hindu, sem a katolikus vallást nem ismeri. Ekkora butaságokat már régen láttam egy csokorba gyűjtve :D

2015. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pietrosol ***** válasza:
38%

Asperrimus!


Annyi hibát vétettél, hogy a mondatodat a "tudtommal" kifejezéssel kezdted, holott a "teljes tudatlansággal" lett volna a helyes felvezetés.


Olyan értelemben, ahogy a kerszténység Egy transzcendense Isten, ugyanez a védikus tanokban az Abszolút Brahma. A hinduizmus monoteista vallás, értelmezésükben az isten szó nem ugyanazt jelenti, mint az európai fogalomkörben.

2015. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindig örömmel tölt el, amikor olyan ember akar ellátni bölcsességgel, akinek a legnagyobb szüksége lenne rá. Biztos nehéz megérteni, de amikor meglátom a Pietrosol nick nevet, akkor tényleg nem olvasom el, hanem egyszerűen átugrom, mert nem vagyok kíváncsi a mondandódra, kommunikálni pedig végképp nem fogok veled, így védekezik az immunrendszerem. Ha sok ráérő időd van, pötyögj csak bátran, de én nem terhelem magamat az agymenéseiddel a jövőben sem.
2015. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pietrosol ***** válasza:
38%

Asperrimus!


Felőlem annyit és akkor ugrálsz, amennyit és amikor akarsz. Ez semmit sem változtat azon a tényen, hogy notórius módon irkálod be az ismerethiányból származó sületlenségeket. Pedig némi olvasásal elkerülhetnéd, hogy kiszálj az ostobák táborából. Kivéve ha a célod az, hogy eltompult értelemmel, szívidiótaként más vallások ellen gerjessz felesleges feszültséget.

2015. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
az utolsó 3/4 válasz/kommentel nem lettem okosabb.
2015. febr. 21. 17:47
 9/12 anonim válasza:
Igazából véve abszolút politeizmus nem létezik és soha nem is létezett azokban a vallásokban sem ahol alapvetően több isten létét ismerték el. Ez pedig azért van, mert az isteneket sokszor azonosították, összeolvasztották egymással (szinkretizmus) és így sokszor elmosódott az alapvetően külön személyű istenek közötti különbség. Illetőleg a politeizmusban gyakori még az úgynevezett henoteizumus, mely során a sok különböző istenből kiválasztanak egyet és annak tulajdonítanak nagyobb jelentőséget mitológiailag, és kultikusan is több figyelmet kap. A henoteizmus azonban nem tagadja meg a többi isten létezését, ezért nem számít monoteizmusnak. Olyan formában is el tudnám ezt képzelni akár hogy te mondjuk kimondottan egy konkrét istenséget tisztelsz személyesen, de mondjuk ha a városodban egy másik isten tiszteletére rendeznek ünnepséget, arra is elmész, és esetleg még hódolsz is neki. Szóval nem mindig van éles határ a politeizmus és a monoteizmus között. A henoteizmus pedig minden ókori politeista felfogású vallásra jellemző volt, ahogy a mai politeista vallásokra is az, a szinkretizmusról nem is szólva.
2015. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a hinduizmusban.


Amúgy történelmi tény - tehát nem vallási, ha csak nem protestáns szemszögből - , hogy a szentek a politeista hívek megnyerésére lettek alkotva.

2015. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!