Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi megjátszák magukat?

Jehova Tanúi megjátszák magukat?

Figyelt kérdés
El nem tudom képzelni, hogy felnőt emberek ennyire hiszekenyek legyenek.

2015. febr. 3. 03:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Ha gondolkodónak tartod magad, miért foglalkozol más hitével?

Fordítva is lehet kérdezni: te csak megjátszod magad, amikor ateistának, vagy bármilyen vallásúnak tartod magad?

.

A Tanuk többsége nem játsza meg magát, hiszen büszkék hitükre!

Ha hitük szerint élnek, lehetnek is! - hiszen azt csinálják, amit hirdetnek!

2015. febr. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%

szia


Nem játszuk meg magunkat.


Komoly szervezett módon tesszük a Jézustól kapott megbizatást szerte a földön és igyekszünk a tökéletlenségünk ellenére betartani és betartatni a biblia alapelveket


Ha körbe nézel a világban a bibliában leirtakat lehet látni, ez nem hiszékenység

A hiszékeny ember mindent elhisz , a hit embere pedig meggyőződik arról amiben hisz, nem ugyan az


szerte a földön 239 országban közel 8 millió ember komolyan éli a hitét, ahogy kedves előttem szóló irta

annak allenére hogy sok országban börtönbe zárják megverik megölik a testvéreinket,



Tudod kedves kérdező Jézus a Tanitványainak is azt mondta hogy ha látják a várost a Rómaiaktól körbe venni meneküljenek a hegyekbe

amikor látták megtették, és az életük megmaradt, ugyan is a Rómaiak 1 millió zsidót öltek meg a többieket rabszolgaként elvitték, és némelyek az arénákban lelték halálukat amikor rájuk engedték az oroszlánokat


Nem szórakozásból élünk igy, bár sokkal tisztább és jobb igy élni tiszta lelkiismerettel, mint bünnel terhelve.

2015. febr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem játsszák meg magukat, mert valóban ennyire hiszékenyek.
2015. febr. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
Lennél szíves leírni, hogy miben hiszékenyek?
2015. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
nem hiszékenyek, hanem buták és gyengék.
2015. febr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

"Ha gondolkodónak tartod magad, miért foglalkozol más hitével?"


Ez a kettő hogy függ össze egymással?

2015. febr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

Akinek van hite és hisz abban amit csinál,az az egyén nem játsza meg magát,és itt most mindegy,hogy milyen vallási csoportról van szó.

Ha én hiszek Istenbe,hiszek Jézus szavaiban akkor ezt fogom követni,követem azt akiben hiszek.

A kérdés tehát itt csak az,hogy kit követek?

Kiben van a hitem?-és ez nem csak egy szerep hanem egy életforma.

2015. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem játsszák meg mind magukat, hanem a legtöbben tényleg hisznek. Aki már nem hisz a vezetőiknek, azt kidobják, és senki sem áll vele szóba közülük. Éppen ezért sokan hazugságban élnek tovább.
2015. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Russell papa hasonlóan Joseph Smith hez vagy akár L Ron Hubbard hoz kialakitott egy olyan rendszert, amely számos követore talált, a hiszekenyseg nem a tanúk kkiváltsága.
2015. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

#6

Gondolkodó ember szerintem nem azon töri fejét, hogy másnak hitét fikázza. Kérdésed úgy jön le, hogy csupán azért tetted fel, hogy a vallási csoport tagjait hiszékenynek tituláljad.

.

Miért emeled ki a vallási hívők közöl a Tanukat, ugyanakkor nem szólsz a muszlim vallásról, akik tagjai bárhol hajlandóak Mekka felé naponta ötször imádkozni, a nem közülük valók szemében elég látványos módon?

Nagyon sokszor úgy látszik, hogy csak azért kerül fel kérdés a Tanukról, hogy a válaszolók kedvükre kigyűlölködhessék magukat. A te kérdésed is ide sorolom.

A mindennapi életben nem számít, ki melyik vallást fogadja el magáénak és gyakorolja azt.

2015. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!