Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tanúk kereszténynek tartják...

A Tanúk kereszténynek tartják magukat?

Figyelt kérdés
Ugye a kereszténységhez kellene legalább a kereszt, de náluk olyan nincs. Keresztény vallásúnak tartják magukat, vagy csak ugyanazt az istent imádónak, mint az iszlám vagy a zsidók?
2014. dec. 15. 10:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%

...és miért gondolod, a "kereszt" szükséges ahhoz hogy valaki keresztény legyen?


Tudod milyen szóból ered a keresztény szó?


A görög "Chri.sti.a-nos´" szóból, mely a Görög Iratokban 3-szor fordul elö, és a jelentösége: Krisztus követöje.


Mi a Tanúk a Krisztus követöi vagyunk, ugyanúgy mint az elsö századi keresztények voltak. :)

2014. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Igen, de ettől a kereszténység, vagy Krisztus követőiség legalapvetőbb szimbóluma a kereszt, a kereszthalál.


Ha ez nincs meg, akkor szerintem teljesen különbözik a paradigmája a két vallásnak.

2014. dec. 15. 11:13
 3/27 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül tarthatja magát egy tanú kereszténynek, csak kíváncsi voltam, hogy a keresztény vallásúakhoz sorolják-e be magukat, vagy nem.
2014. dec. 15. 11:15
 4/27 anonim ***** válasza:

A Tanúk egyáltalán nem olyanok, mint amilyenek az első században voltak...


Az első századi keresztényektől/keresztényekről maradtak fent írásos emlékeink, ez alapján biztos, hogy nem úgy értelmezték a Bibliát. Szóval nagyon el vannak tévedve...

2014. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
24%

Mi nem imádjuk a keresztet, nem csókolgassunk stb.


Ezt az elsö századi keresztények sem tették. :)

Jézus Krisztus zsidónak született. A zsidók Istene Jehova volt. Ezt az Istent imádta Jézus Krisztus is és a tanítványai szintén. Mi a Tanúk visszatértünk az Irások alapos vizsgálata után ahhoz az imádati formához, melyet az elsö századi keresztények folytattak.

2014. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
És biztos nem imádtak akkor sem keresztet.
2014. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Kedves GRKATY!


Feltettem egy tökegyszerű kérdést. De mégjobban leegyszerűsítem:


Te kereszténynek tartod magad vagy sem? Igen vagy nem?


Nem kell megvédeni, csak érdekel.

2014. dec. 15. 11:31
 8/27 anonim ***** válasza:

A másik pedig az, hogy minek kell mindig lekorlátozni az első századra a kereszténységet? A 2-3. századi kereszténység is nagyszerű volt, mivel azok az emberek még viszonylag közel éltek az apostoli korszakhoz, így még tisztén képviselték az apostoli hagyományt. Ezt bizonyítja állhatatos életük is, hogy a Krisztus hitéért vállalták a szenvedést, a kínhalált is.


Azokat az embereket ugyanis oroszlánok elé dobták, a holttesteiket pedig rászúrták gerendákra, bekenték őket szurokkal, és meggyújtották őket, hogy világítsanak, amikor a császár elvonul arra. Szörnyű, és rémes ezt még leírni is, hogy miket tettek velük. Ám éppen talán Tertullianus mondta abban az időben, hogy a keresztények vére magvetés. Minél többet öltek meg közülük, annál többen csatlakoztak hozzájuk. A 2-3. században is a kereszténység még egységes volt, mint a próféciák értelmezését, mint a krisztológiát illetően. Szóval ne hagyd, hogy a JT-k megtévesszenek ezzel az első századi dologgal.


Ők az "első századi keresztények" hitvallását, nem az abban a korszakban él Szentírás-értelmezésből vezetik le, hanem abból, ahogyan ők mint Tanúk, az Újszövetséget értelmezik. Tehát ha egy Tanú mondjuk szó szerint értelmezi a 144 000-et, akkor ebből arra következtet, hogy az 1. században is szó szerint értelmezték. Ha a Tanú azt olvassa ki az Újszövetségből, hogy a Fiú egy teremtmény, akkor azt úgy értelmezi, hogy az 1. században is úgy értelmezték a Bibliát. Ezt a JT logika, érted Kérdező? Magyarul az ő értelmezésüket az 1. századi keresztények szájába adják. A gond csak az, hogy a felsoroltakra, az 1. századból egy darab Bibliakommentár nincs, ami hitelesítené az értelmezésüket. Pedig az első században élt püspököktől maradtak fent levelek, amik viszont homlokegyenest ellentmondanak az ő értelmezésüknek.

2014. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Andizsuzsi ***** válasza:

Mondjuk a keresztet én katolikusként sem imádom és nem is csókolgatom, bár tudom, hogy van, aki igen.

A kereszténységnek nagyon sok ága van, nyilván mindenki azt tartja a megfelelőnek, ahova tartozik, hisz ha nem így lenne, akkor másik felekezetet keresne vagy alapítana. Ezek alapján igen, Jehova Tanúi is keresztények.

2014. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
24%
Kedves kérdezö, azt hittem elolvastad az elsö számú feleletemet. Ott van az utolsó sorban a felelet :)
2014. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!