Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Példabeszédek a Bibliában,...

A Példabeszédek a Bibliában, valós vagy csak kitalált történetek?

Figyelt kérdés

A Jehova tanúi szerint a Példabeszédben leírt Lázár és a gazdag ember története csak kitaláció.

Az már csak egy másik kérdés,hogy az ő "bibliájukban"is beszélget a gazdag ember a halála után,pedig náluk nincs is halál utáni lét,egyenlőre legalábbis,így érthetetlen,hogy minek nekik ez a történet...



2015. jan. 13. 13:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen kérlek, ha komolyan akarod a témát folytatni, hagyd már ki légy szíves az örökös szervezet szapulást.


Hát igazán nem látod mit ír a Biblia? Látod, de ?


Miért nem arra válaszoltál inkább, hogy milyen szó van a héberben a magyar pokol szó helyén? Mond ki írta az Ószövetséget? A szervezet?

2015. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Kedves grkaty:nem,én nem tudom mi szerepel helyette..Talán helyenként gödör,vagy tüzes mélység??örülnék ha elmondanád!De ha már fordításnál tartunk,gondolom te előkerested a fellelhető héber,arámi verseket???...

Gondolom megtudod nekem mondani,hogy pl az alábbi versben az eredeti szövegből miért hiányzik a levágatnak szó,ami a ti bibliátokban szerepel és miért az örök gyötrelem szerepel helyette??


Mt 25:46:,,És elmennek majd, ezek az örök gyötrelemre, az igazak pedig az örök életre.«”

Így eredetiben:

46καὶ ἀπελεύσονται οὗτοι εἰς κόλασιναἰώνιον, οἱ δὲ δίκαιοι εἰς ζωὴν αἰώνιον.


Tanúk szervezeti fordítás:. És ezek elmennek az örök levágatásra, az igazságosak pedig az örök életre.”+


A levágás görögül:σφαγή vagy τη σφαγή...szólj ha ezeket valahol megtaláltad a versben.

2015. jan. 13. 16:09
 13/26 A kérdező kommentje:

Görög...ez kimaradt a felsorolásból!

Én nem szapulok senkit,csak érdekes,hogy ennyi és világos ellentmondás,tévedés ellenére,ami egy magát isteni közlő szervezetnek nyilvánítja,hogyan fordulhatnak elő???Sehogy.Csak az nem látja ezt,aki nem akarja,ne is haragudj!

2015. jan. 13. 16:13
 14/26 anonim ***** válasza:

Ledves kérdezö, örülök, ha maradunk a lényegnél, tehát megnézzük mit is mond a Biblia.


Azt tudjuk hogy a Héber Iratok héberül és részben arám nyelven lettek megírva.


A halottak helyére a héber a "seol" szót írja. A magyar nyelv attól függ milyen fordítást veszünk a kezünkbe a "seol" szót sír, sírgödör, holtak országa, pokol szavakkal adják vissza.


Tehát az egyik fordító sír, a másik fordító a pokol szót fordítja a "seol" szóból.


Tudod ezért tetszik nekem az ÚV fordítás, hogy az eredeti "seol" szót használja mindenütt a héberrel összhangban.


Így ha olvassuk, nincs ok az egymás bunyózására :)

2015. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Én nem bunyózok senkivel sem kedves grkaty!Sok tanú ismerősöm van,akik hangoztatják,hogy meggyőződtek az igazságról,aztán azt sem tudják hogy pl volt,hogy a piramisok belső méreteiből számolgattak a szervezetnél világvége időpontokat(még én lettem vádolva,hogy ezt csak én találtam ki,hogy tudjam szapulni a szervezetet.Mondjuk itt is látszik,hogy nem Istent,hanem egy szervezetet védtek,de ez megint másik kérdés...)és sajnos ez csak egy a több tucat hamisságból,tévedésből,amit én úgy gondolok,egy isteni szervezetnél elkövethetetlen dolgok!!!Nem attól lesz valaki hívő,hogy egy szervezetnek bólogat úgy,hogy az igazságnak,vagy igazabbnak nem jár utána,ne is haragudj.
2015. jan. 13. 16:38
 16/26 anonim ***** válasza:

nézd kedves kérdező.


sokan még nem Tanúk is akik rendszeresen kutatnak az irások után elismerik hogy a Biblia nem tanitja, és maga a teremtő sem iratott le ilyen szörnyűségeket, mivel ez nem az Ő stilusa,


DE HA TE EZT ELHISZED RÓLA akkor tedd.

Mi tudjuk, hogy a szerető Istenünk ilyet nem gondolt ki és nem is tanit vagy ilyeszget senkit,


egyebek mellett Jézus azért halt meg hogy amit Ádám elrontott azt a halálával helyre állitsa.

A Teremtő az örök életet az embernek a földre igérte, azért hozott létre fizikai világot is,

s a jövöbeni igéretek szerint is ez a terve hiszen azt irja, hogy nem lesz halál, s azt tudjuk hogy a halál a fizikai földi életüekre vonatkozik


Ha Ádám nem evett volna és nem lázad fel akkor mai napig is élhetne,

sehol nem ondja hogy Ádám a halála után a lelkében tüzes pokolba fog még pluszba szenvedni.


Jézus a Tűz kifejezéssel az örök megsemmisülést vagy is a nem létezés állapotára utal ahonnan nincs feltámadás


egy kicsit gondolkozz már logikusan az egész teljes irásokat figyelembe venni


ezen kivűl a Tanúk nem mondtak soha konrétan dátumokat pontosan azért amit Te is emlitettél,


Volta bizonyos kronologiai számitások a 6000 éves élettel kapcsolatban és ezt emlitették meg és némely volt testvér elkezdett fantáziálni és elhiresztelte hogy itt a világ vége:(1976)

de sehol semmilyen folyóirat ilyet nem irt ahogy Te előadod, elhiheted nem most kezdtem itt...

2015. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Kérdezö, és most mond meg kérlek, hogy ez mit változtat a Biblia igazságán? MIt változtat ez a "seol" szón?
2015. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

egyebek mellett akkor miért halt is meg Jézus ha a halál után van élet más formában?


Hiszen pont ezért kellett neki fizikai testbnűen megszületnie hogy Fizikailag egyenértékű legyen Ádámmal


Mert ha Ádámnak lett volna "lelke" akkor Jézusnak miért kellett Fizikai halált halnia?

2015. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Még ennyit kedves kérdezö.


Mi informálva vagyunk arról, hogy mikor, melyik évben mit hogyan értettek meg a Tanúk.


Tudjuk azt is hogy a múlt század elején még a karácsonyt is ünnepelték. Még a kereszt is rajta van elsö folyóiratok címlapján. Tudjuk azt is hogy egyesek dohányoztak, stb.


Tudod nekem pontosan ez tetszik hogy a tanúknál, hogy állandóan kutatják az Írásokat, és ha esetleg valamit nem jól értettek, akkor a Biblia szerint megjavítják a nézetüket.


Ezért vannak akik szemrehányást tesznek nekünk.


Képzeld ha az elsö században azt mondták volna neked a keresztények, hogy körül kell metélkedned a Mózesi törvény szerint, és majd csak azután jön a határozat a Jeruzsálemi vénektöl, hogy nem kell körülmetélkedni. Ezt már vissza sem lehetett csinálni. Cselekedetek 15 része

2015. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Mulder614 ***** válasza:
ha a bibliában bármi csak példa és nem történet akkor a szövegkörnyezet utal erre...csak oda kel figyelni!
2015. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!