Ádám zsidó vallású volt?
" De a zsidó istenben hittek." -valaki ezt írta.
Isten soha nem volt zsidó:-)
Ádámot és Évát a "maga képére és hasonlatosságára" teremtette az Isten, mindenféle vallási hovatartozás nélkül. Ádám találkozott Istennel, tehát egyfajta istentapasztalata volt, de nem vallása.
Aztán a házirend be nem tartása miatt Ádámnak és Évának megromlott a kapcsolata Istennel és kiűzték őket a kényelmes Paradicsomból a zord nagyvilágba. Az úgynevezett vallásosságnak tulajdonképpen ettől a helyzettől kezdődően van tétje.
Ádám unokája Énós (vagy Enós) az, akiről a Biblia írja, hogy "ő kezdte segítségül hívni az Úr nevét" (Ter 4,26). Őt tekinthetjük tehát az első vallásos embernek, bár akkor még nem voltak különböző vallások, csak egy, az, amit ő csinált.
A különböző népek a Bábel-tornya történetével alakulnak ki, ahogy azt előttem már írták.
A zsidóság csak még később. Az Úr szövetséget köt Ábrahámmal, az ő leszármazottai a zsidó nép. Ábrahám is hívő, mondhatjuk, hogy vallásos is, és már zsidó is, de az ő vallásgyakorlata még mindig nem az a klasszikus zsidó vallás.
Még később Mózes volt csak az, aki a zsidó hitéletre vonatkozó konkrét szabályokat megkapja az Úrtól. Ezek jórészt ma is érvényesek a zsidó vallásban.
Azonban a zsidó vallás rengeteget változott ezután is: más volt Mózes idejében, Dávid és Salamon alatt, a babiloni fogságban, és más Krisztus idejében.
És sokat változott azóta is, a ma ismert rabbinikus judaizmus különböző irányzatainak még csak az előzménye létezett Krisztus korában, viszont voltak olyan elemei a zsidó vallásnak ami ma már nincs meg.
Szóval röviden: nem, Ádám nem volt zsidó. :)
De, az volt.
Jézus, a zsidók királya
Jézus Isten fia (vagy maga az Isten /ipszilonháború/)
Ha fiú zsidó, akkor az apa is az.
S mivel Ádám is tőle van...
***
Nem kell komolyan venni, mint ahogyan a kérdés sem az.
A zsidó vallás Ábrahámmal kezdõdik, húsz nemzedékkel Ádám után.
Ábrahámm, Izsák, Jákob héberek voltak.
Jákob kapta az anyaltól ( I-tentõl ) azt a nevet, hogy Izrael.
A zsidó elnevezés a Jehuda névbõl ered, ennek ie 722-tõl van értelme, mert ez után már csak Juda ( Jehuda ) törzse és annak területe, melyen Jeruzsálem is volt, jelentette a zsidóságot.
( Esetleg ie 930 -tól, Salamon halálától, ami után Izrael két részre szakadt és a déli részen, Judában volt Jeruzsálem és a Szentély. Juda területe ma a "palesztin hatóság" területe. )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!