Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények láttátok már ezt...

Keresztények láttátok már ezt a videót?

2015. jan. 8. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem, de ott voltam, amikor ennek a szerkesztett anyagnak az eredetije elhangzott:


Indiából jöttem


Nevem Sadhu Sundar Selvaraj. Nagyon örülök annak, hogy ebben a szép országban lehetek, és elmondhatom az üzenetemet!


Apám hindu pap volt, aki idejének nagyon jelentős részét azzal töltötte, hogy szolgáljon vallásunk különböző isteneinek. Amikor hazajött, hosszú órákat töltött el azzal, hogy gyöngyöket morzsolva imádkozott, és az előírt szertartásokat elvégezte. Egyszer az istenek azt mondták neki, hogy készüljön fel egy különleges eseményre. Negyven napig sanyargatta magát és meditált, aztán különféle finom ételeket készítettünk, és éjszaka kivittük a temetőbe, hogy felajánljuk az isteneknek.


Apámnak az istenség azt parancsolta, hogy vágja meg a kezét, de a kicsöpögő vér nem érte el a földet! Én ott voltam és láttam, hogy a szellemek felfogták. Megértettük, hogy vérszövetség jött létre az istenséggel. Ez nagyon gyakori az indiai vallásban. Ezek az istenségek nagy terheket raktak ránk, sok nehéz dolgot követeltek tőlünk, de féltünk, hogy ha megtörjük a szövetséget, akkor végeznek velünk. Családomban én voltam a legidősebb fiú, ezért természetes volt, hogy engem is felkészítettek papnak, hogy szolgáljam a hindu isteneket. Apám megtanított minden szertartásra és minden tudományra. Gyakran megidéztük a szellemeket tárgyak segítségével, kértük őket, hogy menjenek be például homokba, vagy hamuba, amit aztán a vízbe szórtunk.


Ami a reinkarnációt illeti...


1986-ban Tibetben jártam és elmentem a főváros egyik kolostorába. A kolostorban rengeteg kutya volt, ezért megkérdezetem az egyik lámát: "Láma, ez szent hely, miért van hát mégis itt ez a sok kutya?" "Testvérem, ezek nem akármilyen kutyák - felelte, az elmúlt életükben ezek a kutyák lámák voltak. Nem jó lámák, hanem rosszak, hogy aztán a következő reinkarnációban kutyák lettek. De nagy becsben vannak nálunk, mert lehet, hogy legközelebb megint lámák lesznek." Ez a reinkarnáció. Abban az időben én is ebben hittem és rettegtem. A szívemet leuralta a félelem. Sanyargattam magam, böjtöltem, imádkoztam, hordtam az ételeket az isteneknek, szolgáltam őket, végeztem a ceremóniákat, tiszteletadásokat, köszöntéseket. Kértem az isteneket, hogy adjanak nekem békességet. De semmilyen válasz sem jött. Kelepcébe csaltak, eleinte minden jónak tűnt, de amikor már belekerültem, nem volt kivezető út! Az egyik isten után a másikhoz fordultam, kiáltoztam nekik: "Hűségesen szolgállak titeket nap nap után, miért nem válaszoltok nekem, miért nem adtok békességet nekem?" De erre sem jött válasz. Mély depresszióba estem, olyan voltam kívül, mint egy alva járó, belül pedig tele voltam szorongással és félelemmel.



"Ez az igaz Isten! Menj és Őt kövesd!"


Egy napon a postaládámban egy meghívót találtam. Keresztények invitáltak egy istentiszteletre. Gondoltam elmegyek. A prédikátor Jézusról beszélt, hogy Ő az egyetlen Isten, Aki örök életet tud adni. Aztán megkérdezte, hogy van-e valaki, aki el akarja fogadni Jézust Istenének és Urának? Azt gondoltam magamban: "a mi vallásunkban közel 330 millió istenség van, minek nekem még egy?" Ekkor a bensőmben megszólalt egy hang: „Ez az igaz Isten Menj és őt kövesd!” Nem akartam engedelmeskedni, de a hang egyre csak ismételte: "Ez az Igazi Isten. Menj és őt kövesd". Gondoltam magamban: "Na jó, majd eljövök a jövő héten is, és meglátom... ". De a hang egyre erősebb lett bennem. "Ez az igaz Isten. Menj, és őt kövesd!" Végül magam sem tudom hogyan, de kimentem és elmondtam életem első imáját a keresztények Istenéhez: „Jézus, légy az én Istenem, én elfogadlak téged, mint az én Megváltómat. Kérlek, bocsáss meg nekem minden bűnt, és költözz az életembe, a szívembe, én követni foglak téged!"


Abban a pillanatban, amikor ezt kimondtam, soha nem ismert békesség áradt rám. A félelem, a depresszió eltűnt. Tudtam, hogy Jézus Krisztus az egyetlen Igaz Isten, az Egyedüli, Aki képes valóságos belső békességet adni! Megértettem, hogy akiket eddig szolgáltam, közönséges démoni szellemek voltak, és azért nem tudtak nekem békességet adni, mert maguk is a félelem és a rettegés szolgái. Jézus Krisztus az egyetlen, Aki képes megszabadítani ennek a világnak az elemeitől! Soha nem látott öröm és szeretet van azóta az életemben.


A keleti vallások belső szellemi tartalma


Feladatomat most abban látom, hogy az életem történetével tanúskodjam az emberek előtt. Átéltem és láttam azt, amit a keleti vallások az embereknek adni tudnak. Látom a nyomort, pusztulást, az iszonyatos szenvedéseket, a kegyetlen elnyomást, amit a keleti vallások eredményeznek Indiában és Tibetben. A nyugati emberek általában "magasabb rendűnek", képzettebbnek, műveltebbnek, civilizáltabbnak tartják magukat a keleti embereknél. De megdöbbenve tapasztaltam azt, hogy ezek a civilizált nyugati emberek elkezdtek olyan ostobaságokban hinni, mint a reinkarnáció, a csillagjóslás, a meditáció, jógázás. Beavatott hindu papként én ezekben mélyen benne voltam. Hazugság, csalás, szemfényvesztés. A szolgasághoz, szellemi kudarchoz, összetört élethez, a kárhozathoz vezető leggyorsabb és legbiztosabb út! Engedd meg, hogy óva intselek! Én végigcsináltam, tudom miről beszélek! Egy alkalommal az Egyesült Államokban a Dalai Láma tartott összejöveteleket. A világ minden tájáról közel hatezer ember vett rajta részt. Amikor a láma belépett a terembe, hirtelen légzúgás támadt, és mint egy szél, a démoni szellemek elözönlötték a termet. A láma a jógáról beszélt, majd együtt meditált a hallgatóságával. Hirtelen Jézus megnyitotta a szememet, és láttam, ahogy a gonosz démoni szellemek betöltik az egész termet. A láma ekkor felszólította az embereket, hogy hívják ezeket a démoni szellemeket az életükbe. És láttam, hogy ezek a művelt, civilizált nyugati emberek készek voltak arra, hogy a legádázabb ellenségeiknek kiszolgáltassák magukat! Ne legyetek esztelenek! Lássátok meg, hogy ezek az "istenségek" milyen pusztítást végeznek azokban a nemzetekben, ahol teret engednek nekik! A guruk, a messze földről jött egzotikus idegenek nem tudnak nektek jó dolgokat hozni. Az ő békességük nem az élet békessége, hanem a halál békessége! Egyetlen Isten van, aki örök életet tud adni, aki meg tud szabadítani a bűneidből, aki valóságos belső békességet képes adni neked, az Ő neve: Jézus Krisztus!


(Sadhu Sundar Selvaraj 1992. szeptember 12.-n Budapesten, mintegy négyezer érdeklődő előtt elmondott tanúságtevésének alapján)

2015. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

csak hogy nem ez az evangélium, hogy ki milyen módon ismeri meg Istent, mert akkor az egyénre terelődik a figyelem, és nem arra ami fontosabb.


A bevezető imája messze elmarad Jézus által tanitott rövid és célratörő köszönetteől, kéréstől.

Persze nem kritizálni akarok mert mindenkinek szabad akarata van és azt tesz amit jónak lát,


persze az nem mindegy, hogy Isten ezt kérte volna?....

2015. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezzel szemben azt mondja Salamon, hogy lelkeket szabadít meg az igaz bizonyság (Péld 14,25). A kérdés mindig az, hogy igaz-e egy bizonyság, de Isten Szelleme az a személy, Aki hitelesíti a bizonyságot, sőt olyan is van, hogy hitelteleníti, ha nem igaz.
2015. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem elég az Evangéliumról beszélni, nagyon sokszor a démoni átkokat meg kell előbb törni, hogy az ember odafigyeljen az Evangélium üzenetére.
2015. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


Ha Asperrinus leírta a videóban elhangzottakat és nem veszi a személye elleni támadásnak, arra reagálnék.


Az öt védikus szabály közül az első az ahimsa-“nem-ártás”, amely nemcsak a másoknak, hanem az önmagamnak való "nem ártásra" is kiterjed. A védikus tapas, jóga-belső tűz nem engedi az önmarcangolást és önkínzást. Emellett a védikus tanok nem foglalkoznak szellemek tárgyakba integrálásával.


A Buddhista újraszületés tanban(mert a lámák buddhista és nem hindu tanítók), ha egy létező eléri az emberi tudat állapotát, visszafelé már nem fejlődhet. Legfeljebb emberként születhet újjá, de állatként semmi esetre sem.


"Amikor a láma belépett a terembe, hirtelen légzúgás támadt, és mint egy szél, a démoni szellemek elözönlötték a termet."


Erre csak annyit mondanék, hogy nem feltétlen kellene a pszichiátriai intézetek lakóit engedni, hogy szabadon kódorogjanak ápoló nélkül.


Sadhu Sundar Selvaraj (ha a fentieket tényleg kijelentette), sima kókler, patologikus eset. Miért nem néztek utána, hogy a tanok tükrében a kijelentések mennyire állják meg a helyüket? Miért ilyen könnyű az embereket az orruknál fogva vezetni?

2015. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aki benne van a buddhizmusban/hinduizmusban, és nem kapott békességet, az valamit nagyon félreértett, vagy elcseszett.

Különben is, az imádkozás is egyfajta meditáció.

2015. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszok értékeléseinek alapján valószínűleg nem leszek népszerű.


A videón Sadhu Sundar Selvaraj (a továbbiakban SSS) elmondja röviden az életének történetét a szellemi megtapasztalásairól, és arról, hogy hogyan lépett egyre magasabb szellemi szintekre. SSS előadásának célja, hogy ezt mi is megirigyeljük tőle, és hogy az Istennel való kapcsolatunkban vágyjunk mi is hasonlókra.


De lenne pár kérdésem már az elején. Miért mondta akkor a Mindenható az új szövetségről azt, hogy "nem tanítja ki-ki az ő atyjafiát, hogy ismerjétek meg az Urat, mert mindnyájan megismernek Engem kicsinytől fogva nagyig..."? SSS előadásából úgy tűnik, hogy az Úr szava ellenére mégiscsak meg kell tanítani őket, hogy "mélyebben" megismerjék Istent. SSS a nagy szellemi tanító, és ha meg akarod mélyen ismerni Istent, akkor követned kell a tanácsait, és meg kell nyitnod a szívedet mindenféle ellenőrizhetetlen szellemi élmények felé.


Logikusnak és hihetőnek tűnik a magyarázata az elhunyt szentekkel való találkozásra. De Jézus miért mondta akkor a tanítványainak, hogy a Szent Szellemet küldi el, és a Szent Szellem fogja elvezetni őket minden igazságra? Vagy ez nem elég? Kell a Szent Szellemnél jobb tanító? Szellemi lények, akik azt állítják, hogy ők írták a Bibliának adott részeit? És honnan veszi, hogy tényleg ők voltak azok? A sátán is tudja a Bibliát magyarázni - ebben ő nagyon nagy mester.


Sokan azt hiszik, hogy a sátán egy ronda patás teremtmény szarvakkal, villával a kezében. De ez nem igaz. Hallottam róla beszámolót, amiben elmondták, hogy a sátán gyönyörű teremtmény!


Egyszer beszélgettem mormon misszionáriusokkal. Elmondták nekem a szellemi megtapasztalásukat Joseph Smith bizonyságtételéről, és arról hogy hogyan győződtek meg arról, hogy Mormon könyve igaz. A Jakab levelében van egy rész, miszerint ha valakinek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, és Ő mindenkinek megadja készségesen, szemrehányás nélkül. Ők ez alapján imádkoztak, és ezután melegség töltötte el a szívüket, és teljes bizonyosságot kaptak felőle. És idézték Jézus szavait is, hogy ha az Atyától kérünk kenyeret, akkor Ő nem fog helyette követ adni, stb. Ok - mondtam -, de két eset lehetséges. Istentől van a Mormon könyve, vagy pedig a sátántól. Ha Istentől van, és kérem Istent, Ő bizonyosságot ad az igazságról. De ha a sátántól van, és úgy kérem Istent, akkor jó esélyem van rá, hogy Isten nem fog válaszolni erre, hanem a sátán fog adni egy hamis bizonyosságot! Vagyis akár igaz a Mormon könyve és Joseph Smith bizonyságtétele, akár nem, ugyanaz lesz a válasz! Ugyanaz a válasz jön az egyik esetben Istentől, mint a másik esetben a sátántól!


Veszélyes dolog a szellemvilág. Ugyanolyan bizonyossággal hihetünk egy hazugságban, mint az igazságban. Az pedig, hogy a Bibliából tanítanak, semmit sem jelent! Minden tanító a Bibliát használja, hogy a saját nézeteit alátámassza vele. Kizárólag Isten Szelleme az, Aki meg tudja mutatni nekünk az igazságot. Nagyon sok tanító visszaél a szellemi tekintéllyel. Először megnyeri a hívőket valahogy, és azután a hívők rábízzák az életüket az ő szellemi üzeneteire. Vajon hány hívő ment haza SSS tanítása után úgy, hogy "Uram, igaz az, amit ez az ember tanított?". Szerintem nem sok. Nem, mert a hallgatók a szellemileg vakok, akinek még nem nyílt fel a szemük, ő pedig osztja az észt, és a nagy szellemi "igazságokat". Igen, olyanokkal ezt el lehet játszani, akiknek nincs valódi kapcsolatuk a Istennel.


János apostol nem úgy beszélt a hallgatóihoz, mint SSS. János azt írta, hogy Kenetük van a Szenttől, és mindent tudnak, és nincs szükségük arra, hogy valaki tanítsa őket, mert a Kenet megtanítja őket mindenre. De nem, SSS szerint neked nincs elég keneted (még nem is vagy készen rá), és majd jön a 7-szeres kenet, stb.


SSS szerint Jézus azt üzeni a hallgatóságnak, hogy:


"az ajándékok, az elhívások, amelyeket gyermekeimnek készítettem, megtérés nélkül nem vehetők át Tőlem... Bizonyosan mindazoknak átadom ezeket, akik felkészítik magukat..."


Jézus talán elfelejtette üzenni, hogy megtérés nélkül nemhogy ajándékot nem kapunk, hanem elkárhozunk?! Vagy a 7-szeres kenet 7. része még várat magára? Az Úr félelmének Szelleme?


Persze lehet mindenkinek az a szíve vágya, hogy a nagy szellemi magaslatokon az oroszlánon lovagoljon, mindenkinek szíve joga azt megenni, amit akar.

2015. jan. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 -a- ***** válasza:

„A Buddhista újraszületés tanban(mert a lámák buddhista és nem hindu tanítók), ha egy létező eléri az emberi tudat állapotát, visszafelé már nem fejlődhet. Legfeljebb emberként születhet újjá, de állatként semmi esetre sem.”


-> A Tibeti Halottaskönyv nem ezt mondja, ill. nem minden fekete-fehér, nem csak egy értelmezése volt:

BAR-DO THOS-SGROL

Az újraszületés lefolyása 232/241

„…talán azt kell tapasztalnia, hogy fiatal kutyaként született. Korábban ember volt, most azonban mint kutya át kell élnie a kutyaól szenvedéseit, vagy talán mint fiatal malac a disznók között, mint hangya a hangyabolyban, mint rovar vagy bogár egy lyukban, vagy mint borjú, mint kecske, mint bárány születik újra oly állapotban, ahonnan (azonnali) visszatérés nem lehetséges.”

[link]


120.

„Az ezoterikusok tehát tudatlannak nyilvánítják azt a hitet, hogy az emberi életáram vagy emberi tudat-princípium negyvenkilenc nap alatt ember alatti lényben inkarnálódhassék, habár ezt az ezoterikusok feltételezik; a Bardo thos-sgrol ez utóbbi újraszületési tant tükrözi, ha szövegét szó szerint értelmezzük.”

(119.o hosszabb folyamat alatt viszont az ezoterikusok is lehetségesnek tartják.(?)


Kutyás oldalakat ha megnézel, több helyen is írják, hogy a lámaista hit szerint kutyaként is újraszülethetnek:

„Mellesleg, a szerzetesek úgy tartották, hogy a nem annyira szerzetesi életmódot folytató társaik, akik nyilván nem jutnak el ebben az életükben a nirvanába, lhasa apso-ként fognak újjászületni.”

[link]

[link]

2016. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pietrosol ***** válasza:

a!


Még egyszer! Aki az emberi tudatállapotot eléri (nem animális ösztönöket, sóvár vágyak megélését), az állatként nem születik újjá. A máhájána buddhizmuson kívül az összes buddhista irányzat ezt tanítja. A hinduizmus pedig ma azt tanítja, hogy semmilyen körülmények között nem születik állatként ember.

2016. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!