Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hívő, annak oda kell...

Aki hívő, annak oda kell adnia az életét, szívét Krisztusnak? Mi a véleményetek? (Keresztények írjanak)

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szívét? Véres munka lenne.
2015. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Akkor a Biblia helyett sokall inkább az orvosi egyetemre kellene hajtani...


Vagy hogy érted a kérdést?

Milyen oda adni az életet krisztusnak?

Elzárkózni a világtól azt hajtogatva, hogy imádod Jézust, közben meg áttaposni mindenkin, aki más?

(Jézust miért kell imádni, azért mert te élhetsz? Mert életed lesz?)


Még a legnormálisabb eset, amikor a tettei miatt szereted őt, a személyisége miatt. De ebben az esetben sem az a normális, hogy te teljesen ellentétsen viselkedsz vele, ill elfogadod, hogy egy sz..r alak vagy és továbbra is követed a pusztítást.


Hogy tudod a krisztunsak adni a szíved? Úgy hogy másokat megtagadsz? Nagyon nem...

Kár, hogy sokan Jézust gyűlölködésre és önigazolásra használják fel.

Hol ott ő csak annyit kért, hogy viselkedjünk egymással normálisan.

2015. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez szimbolikus. Követni Krisztust. Amit tanított, amit Ő tett. Az életet a Létért feláldozni. Isten a Lét.
2015. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 szörnyű válasza:

Tudomány mai állása szerint aki meghalt az halott marad ! Nem támad fel, nem játszik szellemesdit, nem a másvilágban lakik!

Egyszerűen befejezte életciklusát!

Csatlakozom az orvosi egyetemes ajánlathoz!

A vallás felejtsd el! Tévút!

Birkáknak kell a pásztor!

2015. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Persze nem szószerint értettem. :D Hogy a szivet kell odaadni, ami dobog.



Szerintem olyan élet odaadás, hogy onnantól kezdve az ember próbál úgy élni, mint Jézus:

segíteni másokon, nem gonoszkodni.

2015. jan. 6. 13:56
 6/20 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled :)


Ez a vers is jó :P

[link]

2015. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Luci, tényleg szép vers, én is szeretem! ;)


A kérdésre válaszolva pedig igen! Oda kell adni a szíved Jézusnak, ahogy Ő is odaadta Neked (hiszen meghalt Érted).

Szerintem ez a megszentelődés tulajdonképpen, amikor az ember nagyon igyekszik jobbá lenni- és a Szentlélek formálja azzá. Nehéz különválasztani az emberi igyekezetet és a Szenlélek munkáját itt, de voltaképp erről van szó, és ez nem is mindig megy könnyen.


Szerintem jó dolog ezt tenni, Jézus is ezt mondja: "Aki megtalálja életét, az elveszti azt, aki pedig elveszti életét énértem, az megtalálja azt.” (Mt10,39)

2015. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Igen, oda kell. Aki pedig még nem ismeri és tagadja, annak nagyon rossz, de csodák még ma is vannak.
2015. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, ezt maga Jézus igy fejezte ki:


(Lukács 14:33) 33 Így biztosak lehettek abban, hogy senki sem lehet a tanítványom közületek, aki búcsút nem mond mindennek, amije van.


(Márk 8:34–36) 34 Ekkor magához hívta a sokaságot meg a tanítványait, és ezt mondta nekik: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem. 35 Mert aki meg akarja menteni a lelkét, elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem és a jó hírért, megmenti azt. 36 Csakugyan, mi haszna van abból az embernek, ha az egész világot megnyeri, a lelkét pedig elveszti?


Jézus a saját példáján keresztül azt tanitotta, hogy Önfeláldozó szellemmel kell rendelkeznie annak aki kereszténynek, vagy is az Ő követőjének tartja magát.


ez nem azt jelenti, hogy remeteként, vagy nincstelenül kell élnie, és eltartatnia magát, hanem az egész életével erejével mindenével amivel rendelkezik Jézus munkáját támogatja,ert mink van amit nem kaptunk?


(1Korintusz 4:7) 7 Mert ki tesz téged mástól különbözővé? Igen, mid van, amit nem kaptál? Ha meg úgy kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad volna?

2015. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

még annyit hogy Jézus a következőket mondta:


(Máté 6:33) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.


Jézus azt tanította a követőinek, hogy keressék először a Királyságot és Isten igazságosságát. A világban élő emberek inkább a saját érdekeiket keresik először, ezért a Biblia ezt írja róluk: ’E világrendszer emberei, akiknek ez az élet a részük.’

Nem törődve a Teremtőjükkel, sokan arra törekszenek, hogy kellemessé tegyék az életüket, családjuk legyen, és hogy a gyermekeiknek legyen mit örökölniük. Nekik csupán ez az élet az osztályrészük.

2015. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!