Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten királysága (országa)?

KZitus kérdése:

Mi Isten királysága (országa)?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha azok a keresztények írnák le a váleményüket, akik hiszik a Máté 6:10-ben leírt kérést.

2015. jan. 7. 15:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Isten országa, királysága valós uralom, a felkent királya Jézus Krisztus.


A Dániel 2:44: "És azoknak a királyoknak idejében támaszt az egek Istene birodalmat, mely soha örökké meg nem romol, és ez a birodalom más népre nem száll át, hanem szétzúzza és elrontja mindazokat a birodalmakat, maga pedig megáll örökké" /valakik kedvéért a Károli fordítás :) /


Ez a megjövendölt Isten országa, királysága, birodalma. /Város néven várta Ábrahám/


A 110 Zsoltár is megjövendöli, hogy ez a királyság el fogja távolítani a szószerinti gonosz hatalmasokat.


Egy tökéletlen emberi szív erre képtelen lenne. Nem képes egyetlen egy az egész világra kiterjedö földi királyságot /országot/ alapítani. Nem tudja paradicsommá tenni a Földet, nem tudja az emberi szív az ezt sem Zsoltárok 37:10,11 vagy ezt sem János 5:28,29 ezt sem Jelenések 21:4

2015. jan. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Kedves 20-as


Nem lenne udvarias, ha megtisztelsz a soraiddal, és én arra nem válaszolok:-)


Nem tudom ki, lehet, hogy te, de ezt a kérdést már többször föltették nekem: "Sokszor merengtem el azon,hogy vajon miért teszel te fel kérdéseket."


Minddig megírtam az indokaimat, most is szeretném leírni, mert mint a többi kérdező is írja, érdekel a mások véleménye. Érdekel az, hogy amiről nekem VAN kialakított véleményem, vajon milyen lehet más embereknek a véleménye róla. Elég sokat tanulok, tapasztalok egyes válaszokból, és amelyeket érdekesnek tartok, arra reagálok is, mint most a tiédre is.


Olykor azért nem szólok hozzá, mert nagyon eltér a véleményem a válaszoktól, és nem vita céljából írom ki a kérdésemet. Persze attól még hohó, mekkora viták fordúlnak elő a válaszírók között!!

De én ezekbe nem kívánok belefolyni. Tanúlni így is lehet belőle, ha nem mást, azt, hogy én ne legyek ilyen, hiszen nem célom senki megsértése, illetve bántása.


"Csak kiváncsiságból kérdem nem kell válaszolnod ha nem akarsz." - látod akartam:-)


"A kérdésere a válasz az én részemről a következő;" - bocsáss meg, az idézet nagyon szép amit elküldtél, de nem válasz a kiírt kérdésre.

2015. jan. 9. 19:33
 23/24 A kérdező kommentje:

Kedves 20-as


Kérlek olvasd el a 21-es választ, kérlek, én teljesen egyetértek vele, mert a Biblia azt tanítja Itsen királyságáról(országáról)

Az a jövőnk, ezért kért meg Krisztus, hogy állandóan tegyük imáink tárgyává, mert így egyre valóságosabb lesz a számunkra.

2015. jan. 9. 19:38
 24/24 anonim ***** válasza:

Isten Királysága egy valóságos kormányzat, melyet Jehova Isten hozott létre. A Biblia Isten Királyságát úgy is nevezi, hogy „az egek királysága”, ugyanis az égből uralkodik (Márk 1:14, 15; Máté 4:17). Sok mindenben hasonlít az emberi kormányzatokhoz, de minden szempontból magasabb rendű náluk.


Uralkodók: Isten Jézus Krisztust nevezte ki a Királyság Királyának, és olyan hatalmat adott neki, amilyen egyetlen földi uralkodónak sincs (Máté 28:18). Jézus ezt a hatalmat csak jó célokra használja, hiszen ő már bebizonyította, hogy megbízható és könyörületes Vezető (Máté 4:23; Márk 1:40, 41; 6:31–34; Lukács 7:11–17). Isten irányítása alatt Jézus minden nemzetből kiválasztott embereket, akik vele együtt „királyokként fognak uralkodni a föld felett” az égből (Jelenések 5:9, 10).

Időtartam: Az emberi kormányzatokkal ellentétben, melyek folyamatosan váltják egymást, Isten Királysága „soha nem fog elpusztulni” (Dániel 2:44).

Alattvalók: Bárki, aki azt teszi, amit Isten elvár tőle, alattvalója lehet ennek a Királyságnak, függetlenül attól, hogy milyen származású vagy hol született (Cselekedetek 10:34, 35).

Törvények: Isten Királyságának a törvényei (vagy parancsolatai) nem pusztán tiltásokat tartalmaznak, hanem erkölcsileg jobbá teszik az alattvalókat. A Biblia például ezt írja: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat. A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat«” (Máté 22:37–39). Az Isten és az embertársaik iránt érzett szeretetük arra indítja a Királyság alattvalóit, hogy mások érdekeit tartsák szem előtt.

Oktatás: Miközben Isten Királysága magas irányadó mértékeket állít fel az alattvalói számára, azt is megtanítja az embereknek, hogy hogyan élhetnek ezek szerint (Ézsaiás 48:17, 18).

Cél: Isten Királysága nem azért jött létre, hogy az uralkodói meggazdagodjanak az alattvalókból. A célja az, hogy véghezvigye Isten akaratát, beleértve azt az ígéretet is, hogy akik szeretik Istent, örökké élhetnek egy paradicsomi földön (Ézsaiás 35:1, 5, 6; Máté 6:10; Jelenések 21:1–4).

2016. jan. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!