Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten királysága (országa)?

KZitus kérdése:

Mi Isten királysága (országa)?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha azok a keresztények írnák le a váleményüket, akik hiszik a Máté 6:10-ben leírt kérést.

2015. jan. 7. 15:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10-es: nem egy berendezett összkomfortos kész hely, két szoba hall. Hanem egy uralmi helyzet, amit meg kell valósítani, realizálni. Ha ez nem történik meg, egyszerűen nincs ez az állapot. Vagy ha gonoszságot realizál: megteremti a pokoli állapotot. Sajnos.
2015. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem is úgy értettem. Ezt az uralmi helyzete pedig nem embereknek kell megvalósítani.
2015. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

hát kinek? bennünk van a világ Világossága.

Realizálni kell.

2015. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A legjobb feleletet a Biblia adja!

Mer ha valaki még nincsen Isten Királyságában az nem is tudhatja valójában mi is az ,és hogyan lehetek a tagja ennek a Királyságnak!!A válasz a János ev.3.részéböl:


Volt pedig a farizeusok között egy ember, név szerint Nikodémusz+, a zsidók egyik elöljárója. 2 Ez elment hozzá éjszaka,+ és ezt mondta neki: „Rabbi+, tudjuk, hogy Istentől jöttél mint tanító,+ mert senki sem teheti azokat a jeleket+, amelyeket te teszel, csak ha vele van az Isten.”+ 3 Jézus erre ezt mondta neki:+ „Bizony, bizony mondom neked, ha valaki újra nem születik+, nem láthatja az Isten királyságát.”+ 4 Nikodémusz így szólt hozzá: „Hogyan születhet meg az ember, amikor már öreg? Talán bemehet másodszor is az anyja méhébe, és megszülethet?” 5 Jézus így válaszolt: „Bizony, bizony mondom neked, ha valaki nem születik víztől+ és szellemtől+, nem mehet be az Isten királyságába. 6 Ami a testtől született, az test, ami pedig a szellemtől született, az szellem.+ 7 Ne csodálkozz azon, hogy azt mondtam neked: újra kell születnetek.+ 8 A szél+ ott fúj, ahol akar, és hallod a hangját, de nem tudod, honnan jön, és hová megy. Így van mindenki, aki a szellemtől született.”+

2015. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Isten királysága már van. :-) És az is igaz, hogy bennünk lakozik.

Aki befogadja Jézust a szívébe, abban ott fog lakni és már uralkodik. Isten királysága a múlt, a jelen és a jövő. Mindig is ő volt az Úr és ő lesz. Őt kell befogadni, sokszor könyörög ezért a Vi liga, hogy tedd meg. Te megtetted már kérdező? Mertél már leborulni és kérd az Urat, hogy legyen szíved királya? Hogy átadd neki teljesen az életedet? Hogy ne csak a mennyben uralkodjon, hisz MINDEN hatalom az övé mennyen és földön, hanem benned is?

Tedd meg még ma és Isten gyermeke lehetsz. Üdvösséged már kész, csak el kell venni. Add át neki az életedet, hogy Isten királysága benned is lehessen, ahogy a mennyben és a földön is.

2015. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A csodálatos mobilom a Bibliát mindig valami lüke szóval helyettesíti.
2015. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Igen nem mindegy ,hogy bálvány imádó valaki,és csak egy névhez ragaszkodik,csak egy nevet imád,tisztel hírdet,stb..

legyen az akár Jehova név.

Vagy Ismeri Jézus Krisztust mint személyes megváltóját,és az Ő királysága alatt éli az életét.

Az ember a Sátán uralma alatt születik,halott a bűnei miatt.

Ha a Feltámadott Krisztus ba veti bizalmát elhiszi hogy enyi elég,és semmi jó cselekedet nem kell az üdvöséghez,Jézus Krisztus ,átviszi őt az Ő királyságába ,örökre.


KZitus,tisztelem buzgóságod ,de sajnos,nem a helyes ismeret szerint teszed.

2015. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2015. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Beavatott című filmet (a mostani nagy kedvencem).

Én olyan világban élnék szívesen...

És tök jó zenék vannak benne.

https://www.youtube.com/watch?v=drkhv11ljEs


Hogy milyen az Úr királysága senki sem tudja.

Nekünk az a feladatunk, hogy a föld királysága olyan legyen, hogy élni lehessen.

2015. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Crussader ***** válasza:

T. Zitus!


Sokszor merengtem el azon,hogy vajon miért teszel te fel kérdéseket.

Megfigyeltem,hogy általában csak fel teszel egy kérdést és utána nagyon ritkán szólsz hozzá,vagy egyáltalán nem szólsz hozzá,mi a célod ezekkel a kérdésekkel?

Csak kiváncsiságból kérdem nem kell válaszolnod ha nem akarsz.


A kérdésere a válasz az én részemről a következő;


"Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.

És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."(Ján.14:3-6)


"magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek."


Biztos vagyok benne,hogy nem fog kelleni "takarítani és rendet rakni" ott ahol Jézus van.


Ne vesd el magadtól az üdvösséget,én csak erre kérhetlek!

2015. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!