Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus egy vallás, tehát...

Az ateizmus egy vallás, tehát aki ateista, annak az a vallása, hogy nem hisz istenben, vagy aki ateista az nem hisz istenben, azaz nincs vallása?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsán fogalmaztam meg de remélem érthető, én az utóbbit gondolom igaznak de érdekelne ki mit gondol. Szerintem aki ateista, az elvet mindenféle vallást, azaz vallásnélküli, és csak a tudományoknak stb. hisz. De lehet én tudom rosszul.

2014. dec. 23. 23:33
1 2
 1/16 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
73%

Ezt inkább a környezetemben élő ateistákon keresztüli tapasztalataim alapján tudom csak megválaszolni, de lehet, van aki másképp gondolja.

Szóval a második. Az ateista nem hisz Istenben, sőt tagadja a létezését, és nem híve semmilyen vallásnak.

Aztán persze lehet olyan, aki ateista, csak épp hisz valami másban.

2014. dec. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Helytelen válasz.. Az ateista csak a vallásokat veti el. Lehet hogy nem hisz Jézusban, Buddhában, vagy Shivában, de ettől függetlenül hihet egy Teremtőben, mindennél hatalmasabb erőben, mondjuk ami nincs a szájába rágva..
2014. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos csak akkor lesz az ateista, ha vallást csinál és követ. Az ateizmus nem vallás. Hite mindenkinek van csak nem mindegy, hogy mennyire megalapozott, hogyan próbálja bizonyítani az igazát és mennyire tévedhetelen, s e tévedést vagy magát a hitet hogyan dolgozza fel az egyén.
2014. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Ozmium42 ***** válasza:
97%
Nem vallás, tudniillik az ateizmust nem lehet gyakorolni, nincsenek egységes hittételei, az pedig nem igazán hitvallás, hogy valaki nem hiszi el, amit egy másik ember mond ellenőrizhetetlen dolgokról.
2014. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..


és erre a kérdésemre tudnátok válaszolni ? :D

2014. dec. 24. 00:07
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Ateista=Istentagadó, Ateizmus=Istentagadás.

Minden vallásban van/vannak isten/istenek!

...vagy van valaki, aki tud olyan vallást, mely nem rendelkezik istennel???

2014. dec. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy kérdésem, hogy a fogkérmre miért nincs ráírva, hogy mennyi benne a kalória?:(

Teljesen tanácstalan vagyok miatta...

2014. dec. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy hány kalória van benne, csak gluténmentes legyen :D

És írják rá, hogy "A fogkrém elkészítésekor egyetlen állat sem sérült meg. Kivéve a Bélát, aki magára borított négy mázsa fogkrémet. Na, ő egy kretén állat volt."

2014. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

A Kérdező nem mondd butaságot egyáltalán.


Az ókorban ugyanis az ateizmus valóban kapcsolatban volt a vallással, mivel nem ezt a szót, hogy "ateizmus" nem egzaktul a transzcendes tagadsára használták.


Egy konkrét példa:


A keresztények nem fogadták el a görög-római vallást, hanem Krisztust hirdették, éppen ezért a rómaiak ateizmussal vádolták őket, tehát az ő szemükben "ateisták" voltak.

2014. dec. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 openyoureye ***** válasza:
32%

2-nek:


"Helytelen válasz.. Az ateista csak a vallásokat veti el. Lehet hogy nem hisz Jézusban, Buddhában, vagy Shivában, de ettől függetlenül hihet egy Teremtőben, mindennél hatalmasabb erőben, mondjuk ami nincs a szájába rágva.."


- Ez nem igaz ebbe a formában ahogy leírtad.


"Az ateizmus az isten, istenek vagy más természetfeletti lények létezését elutasító eszmei irányzatok csoportja."/wiki/


- Szóval ateista nem lehet hívő.

2014. dec. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!