Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok hogyan viszonyu...

A mai fiatalok hogyan viszonyulnak a valláshoz? Mi az oka annak, hogy mostanában szinte csak időseket látni a templomokban/misén? Nem szeretnék vitát kirobbantani a vallási hovatartozásról, ezt vegyétek figyelembe és ne pocskondiázzatok senkit!

Figyelt kérdés
Meglátásom szerint a mostani kamaszok és fiatal felnőttek, nem igazán foglalkoznak a vallással, legalább is az én környezetemben. Korábbi generációknak ez fontos volt, mert pl. nagyszüleim egész életükben templomba járók voltak, de mostanában csak szinte időseket látni a templomban.Nálunk sokan csak akkor vették elő a Bibliát amikor kötelező olvasmány volt, erről mit gondoltok?

2014. dec. 19. 14:09
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a legtöbb válasszal egyetértek. Szerintem a mai fiatalokban is megvan a tisztelet, persze nem mindenkiben... A sorkatonaság hiánya lehet jó és rossz, én sem voltam katona soha (20 éves vagyok) viszont mindig megadtam a tiszteletet mindenkinek, főleg időseknek, mert ezt láttam a szüleimtől és a nagyszüleimtől. Kamaszkorban persze mindenki lázad, de azt kinövi az ember. Személy szerint én örülök, hogy nem voltam katona, nagyon sok rosszat hallottam róla, hogy mindenkit megaláznak. Konkrétan apám egyik haverja mesélte, hogy egyszer éjszakai gyakorlaton az egyik társuk meghalt mert elgázolták kamionnal. Mit mondanak annak a szülőnek akinek egyetlen fia van és az meghal gyakorlaton. A másik véglet, az egyik barátom, ő katona akart lenni és az is lett. Ő azt mondta, hogy rengeteget elküldenek a felvételin, mert annyira alkalmatlanok, hogy hihetetlen. Viszont ha belegondoltok, szerintem mindig is mondta az előző generáció a fiatalokra, hogy nincs bennük tisztelet, meg, hogy öltözködnek, milyen zenét hallgatnak? stb. Nem szerettem volna senkit megsérteni ezzel, és a katonaságot sem leszólni, természetesen kíváncsi vagyok további véleményekre is a kérdéssel kapcsolatban.
2014. dec. 20. 17:09
 22/23 Földesi Éva ***** válasza:
100%

Egyetértek azokkal, akik szerint alig van valaki, aki egyszerű hívőként vonzaná a fiatalokat.

A történelmi egyházak hívei szerint "azé van a pap, lelkész". Pedig ők meg leterheltek.

Hivatalos szinten a csapból is a CSALÁD folyik, holott TÉNY, hogy a fiatalok nagy része magányos.

Ennyi.

Az ezo boltok is ebből a rétegből élnek.


Az egy dolog, hogy Pesten mi van...hát itt vidéken nem jellemző. Van egy-két nagyon rendes pap/lelkész, akik fáradtak, és aktív nyugdíjasok (akik létszámban amúgy is felülmúlják már a fiatalokat), akik néha nem jó szemmel nézik az érdeklődő fiatalt....főleg ha az egyedül jön, SŐT egyedülálló nő!

Tapasztalat: bizonyos korú nő, ha nincs férjnél és nincs gyereke, az gyanús az egyházi közösségek szemében. (akkor is ha orvosi oka van a gyermektelenségnek, de kinek mi köze hozzá?)


Amíg az egyházak világi tényekre koncentrálnak, és nem arra ami MINDEN EMBERBEN KÖZÖS, és ami az ő hivatásuk a hitük szerint, addig a hitelességet, őszinteséget kereső fiatalok SEM mennek oda.


(38 éves vagyok, 24 évesen bérmálkoztam, de azóta sok minden változott...protestálok!)

2014. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Teljesen egyetértek azzal amit mondasz, vidéken ez van. Ezoboltok. Közeli barátaim is gyakran vásárolnak, nincs is ezzel baj, a spiritualitás ezen formája fiataloknak tökéletes otthon is el lehet filózgatni az élet nagy dolgairól egy időben nekem is tetszett a dolog. Szóval én nem nézem le azt sem mert a fiatalokat nagyon megfogta legyen fiú vagy lány...
2014. dec. 28. 18:06
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!