Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondta XXIII. János...

Miért mondta XXIII. János pápa Őszentsége, hogy az ószövetség "összelopkodott és átírt ókori hagyománynak és letűnt nép (ek) nek (sumír, akkád, kéld, babyloni) megmásított történelme"?

Figyelt kérdés

A Sumír-magyar Biblia adja, ennek a súlyos kijelentésnek az alapját.


Hasonlóság az ósdi judaizmuson alapuló Biblia és a Sumír-magyar Biblia között (bizonyító részletek):

"1. A földi Életet szűzi, érintetlen valóságából NIN-TI Istenasszony, (a magyar néphagyományban: „Boldogasszony Anyja”) adjai, nem pedig a gyűlölködő, gyilkolásra buzdító Jahve.


2. A földi emberi élet kezdetét nem Ádám és a bordájából teremtett Éva, hanem „a Földre a kezét tartó kis NIN-TI, LIL-I-AM legkisebbik ága, aki testet öltött és lett a Földön az Égi HÉV SZÜZE. Ezért lett a neve is HÉVE. Így érkezett e földre az EM-BAR, ami az „Istenasszonyt” (EM) és „Párját” (BAR) jelenti.”ii


3. A „bűnbeesésiii” „tudásbaesés”, mert a Tudás Fája nem tiltott terület az ember számára, hanem: „Egyetek e fa gyümölcséből, mert ez a TUDÁS FÁJA, melyen át Nektek égi hatalmat adok. E fa addig termi gyümölcsét, míg megszerzitek mindazt a tudást és bölcsességet, mely szükséges nektek ahhoz, hogy a Föld Urai legyetek. Mert Nektek adom ezt a földet minden fájával, növényével és rajta lévő teremtményemmel. Uralkodjatok rajta, tegyétek azt az én országommá az én erőm által, melyet Lelketekbe adtam. Szaporítsátok be azt istenfiúkkal és istenlányokkal azon öröm által, melyet Nektek adok az egyesülés nagy boldogságában.”iv


4. A Szövetség IZ-TEN és az EM-BAR között valóban megköttetet, de nem Ábrahám közvetítésével, hanem a Teremtő és a Teremtett Ember között, közvetlenül.v


5. A Vízözön oka és következménye más, mint a Tórában: nem Noé építette a bárkát, hanem KUS-KUR-RU város királyának, UBARTUTU-nak a fiai, következésképpen nem Noé gyermekei (közöttük Sém) népesítették be a Földet, hanem UBARTUTU fiának az utódai, a HUNOK."

Ezt olvastam, és szeretném tudni mi a magyarok véleménye a témáról.



2014. dec. 17. 08:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. Ha ismernél, nem irkálnál ilyen baromságokat. Maradjunk annyiban, én egy kicsit jobban ismerem a szellemvilágot, mint te. Ha nem így lenne, és ennek ellenére választod a masik oldalt, akkor nincs miről beszélni. De abból, hogy a papsággal jössz, tuti hogy nincs sok fogalmad a valódi szellemi erővonalakról.

Nekem semmi közöm a katolikus egyházhoz, és Istent nem az ő alapjukon kellene megítélni, ez fatális tévedés.

Én akkor sem fogadnám el a Sátánt (mert Enki az, nem érdekel a spirituális sátánisták bizonyítványmagyarázása), ha meggyogyitana, és gondot viselne rólam. Mert a lénye akkor is az marad, ami. Gyűlölet. Addig tenné, amíg át nem tudna verni.

Ja, hogy te ezt nem hiszed el, azt mondod ez csak a zsidó Isten rágalma. Mondom én, hogy nem ismered a gonosz szellemeket. Ha ismernéd őket, azt hiszem nem sokáig baratkoznál velük. Ha ismerni véled őket, és azt hiszed jóindulatúak, akkor azt javaslom, most keresd meg a vészkijáratot, amíg nem késő. Én szóltam.

Hogy fogok tapsolni, amikor ezek a romlott lények a gyehennában lesznek. Alig várom. Ahhoz hogy te ne ott legyél, a megtérést javaslom. Nem egy egyházhoz, személyesen Jézus Krisztushoz.

2014. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy Enkit azóta nevezik Sátánnak, mióta a zsidó-keresztény bibliát megírták. A konkurencia manapság is lehordja mindennek a rivális céget. Nem tudom mennyire vagy jártas a szellemeken kívül létező dolgokban, ez az üzleti része a témának, ami a keresztények és a zsidók specialitása.

Enki már 40 ezer évvel ezelőtt is a Magyarok Istene volt, és akkor még nem hívták Sátánnak, csak az Ószövetségben aggatták rá ezt a nevet; a vele együtt érkező Istenekre pedig azt, hogy Démonok.

Tehát mondjuk 35 ezer évvel előzte meg a kib aszott bibliátokat; úgy, hogy a magyarok Jóistennek nevezték! Mert mindig is jó volt az övéihez.

Értem ne aggódj, engem még soha nem vert át pedig sok élet óta hozzátartozom. Viszont ha valaki bántott, vagy az agyamra ment, mindig bosszút állt értem. És rengetegszer megmentette az életem.

Enki vagy nevezd Sátánnak, a szíve mélyén nagyon gyengéd és jóságos, nagyon mélyen tud szeretni, persze nem mindenkit. Az ellenségeit ugyanolyan mélyen képes gyűlölni, mint bármelyik családját szerető apa, akinek bántják a gyerekeit.

De ez is csak azt bizonyítja, hogy igazság szerint hozzátartozunk, mert rá hasonlítunk.

Soha nem kért még tőlem olyan dolgot, amit nehezemre esett volna megtenni, de a volt katolikus papom igen 12 éves koromban!

Ne gyere nekem ezzel a Jézusos szöveggel, mert Jézust még a zsidók se hiszik el!

Jézus soha nem létezett. Ez csak egy maszlag, amivel jól megetetik a hülyéket, hogy minél jobban ki tudják őket használni spirituálisan is és anyagilag is!


-Tartsd oda a másik orcád is!!

-Kösz, de ezt inkább meghagyom a birkáknak!

Szerintem én vagyok jó helyen, nem te, mert én otthon érzem magam Enkivel/Sátánnal és a Démonokkal.

El se hinnéd milyen családias a hangulat velük, pedig egyedül élek.

2014. dec. 21. 22:09
 13/13 anonim ***** válasza:

Én elmondtam a lényeget, hogy kinek hiszel a te dolgod. Sátán (akkor is ha Enkinek hívja magát), egy végtelenül romlott és gonosz szellem, aki szembefordult Istennel, hogy istennek járó imádatot és elfogadást kapjon, isteni hatalmat gyakorolhasson. Az hogy téged hogy ver át, a te ügyed. Mindenesetre én tájékoztatom az embereket a tényállásról. 40 ezer éve itt semmilyen ember nem volt. Az emberi történelem durván 6000 éves. A teremtő, minden jónak a forrása Isten, tőle származik minden ami jó és élvezhető, ezért neki van joga uralkodni.

A fenyegetőzés meg nem hat meg. Ha Sátánnak lenne esze, tudná: jobb kussolni. Még ha eredményeket is tud elérni, ha lelkeket is tud magával ragadni, sehogyan sem kerüli ki a gyehenna tüzét. Na az lesz a bosszúállás, és megérdemli. Én azt mondom, jó helyen lesz ő ott ahol lesz. Meg fog fizetni minden gonoszságért, amit elkövetett a lázadása óta. Minden kioltott életért, minden ellopott áldásért, mindenért. Ott majd fenyegetőzhet.

Nem véletlen írtam neked a megtérést. Amíg élsz, segítségül hívhatod Jézus Krisztust, és aki őt hívja segítségül, az megszabadul. Magától a Sátántól is simán megszabadít. Lehet hogy közelről nagyon erősnek tűnik, de ha Isten szintjéről nézzük, mindjárt más a helyzet.

Mint mondtam, én valódi oldalukról ismerem a gonosz szellemeket, akiket te Istenekként tisztelsz.

Nekem felesleges magyaráznod.

Szeretet meg a sátán? Na ne röhögtess. Téged nagyon palira vettek, mert palira lehetett venni.

Engem is átvágtak (igaz engem csalással), de téged egyenes menetben.

Nem tud mindenkit szeretni.. Na ne. Engem ne is szeressen, az a biztos. Te most kb olyan helyzetben vagy, mint a csali finom ízét élvező vad, de már rajta van a célkereszt.

Na most már tényleg eleget mondtam, és mint jeleztem, felesleges vitatkozni velem.

Mindenki a maga sorsának a kovácsa.

2014. dec. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!