Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondta XXIII. János...

Miért mondta XXIII. János pápa Őszentsége, hogy az ószövetség "összelopkodott és átírt ókori hagyománynak és letűnt nép (ek) nek (sumír, akkád, kéld, babyloni) megmásított történelme"?

Figyelt kérdés

A Sumír-magyar Biblia adja, ennek a súlyos kijelentésnek az alapját.


Hasonlóság az ósdi judaizmuson alapuló Biblia és a Sumír-magyar Biblia között (bizonyító részletek):

"1. A földi Életet szűzi, érintetlen valóságából NIN-TI Istenasszony, (a magyar néphagyományban: „Boldogasszony Anyja”) adjai, nem pedig a gyűlölködő, gyilkolásra buzdító Jahve.


2. A földi emberi élet kezdetét nem Ádám és a bordájából teremtett Éva, hanem „a Földre a kezét tartó kis NIN-TI, LIL-I-AM legkisebbik ága, aki testet öltött és lett a Földön az Égi HÉV SZÜZE. Ezért lett a neve is HÉVE. Így érkezett e földre az EM-BAR, ami az „Istenasszonyt” (EM) és „Párját” (BAR) jelenti.”ii


3. A „bűnbeesésiii” „tudásbaesés”, mert a Tudás Fája nem tiltott terület az ember számára, hanem: „Egyetek e fa gyümölcséből, mert ez a TUDÁS FÁJA, melyen át Nektek égi hatalmat adok. E fa addig termi gyümölcsét, míg megszerzitek mindazt a tudást és bölcsességet, mely szükséges nektek ahhoz, hogy a Föld Urai legyetek. Mert Nektek adom ezt a földet minden fájával, növényével és rajta lévő teremtményemmel. Uralkodjatok rajta, tegyétek azt az én országommá az én erőm által, melyet Lelketekbe adtam. Szaporítsátok be azt istenfiúkkal és istenlányokkal azon öröm által, melyet Nektek adok az egyesülés nagy boldogságában.”iv


4. A Szövetség IZ-TEN és az EM-BAR között valóban megköttetet, de nem Ábrahám közvetítésével, hanem a Teremtő és a Teremtett Ember között, közvetlenül.v


5. A Vízözön oka és következménye más, mint a Tórában: nem Noé építette a bárkát, hanem KUS-KUR-RU város királyának, UBARTUTU-nak a fiai, következésképpen nem Noé gyermekei (közöttük Sém) népesítették be a Földet, hanem UBARTUTU fiának az utódai, a HUNOK."

Ezt olvastam, és szeretném tudni mi a magyarok véleménye a témáról.



2014. dec. 17. 08:10
1 2
 1/13 Ozmium42 ***** válasza:
84%
Nem mondta, kizárólag magyar honlapokon terjedő hoax, méghozzá igen nagy baromság.
2014. dec. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Shai-Hulud ***** válasza:

Ezt olvastad? És hol lehet olvasni hasonló marhaságokat?

Állj, inkább nem is akarom tudni...

(Az egész egy IZ-TEN-telen EM-BAR-omság.)

2014. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Erre valahol menet közben bukkantam, a linkjét már nem tudom, viszont az alapja a Magyar Biblia, amire hivatkozik.

Ennek itt a linkje:

[link]


Le lehet tölteni, és el lehet olvasni. Sokkal értelmesebb, mint a zsidók által kreált keresztény biblia.

Nem is értem egyébként, hogy magyar létünkre miért kötelező számunkra zsidó Istent imádni.

Tudja valaki?

2014. dec. 17. 11:02
 4/13 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem kötelező.

Én például egyik istent sem imádom, pedig rengeteg vallás van a Földön.

2014. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Isten csak egy van, az az egy pedig nem a magyarokat választotta ki, hogy általuk kinyilatkoztassa Önmagát, hanem Ábrahámot, Izsákot, Jákobot, Mózest, Dávidot, sőt egyetlen Fia, az Örökkévaló Logosz is zsidó gyermekként lett testté, zsidóként élt, és halt meg, de feltámadása után sem hagyta el zsidó identitását, hanem továbbra is zsidóként kínálja ingyenes kegyelmét minden nemzet számára. Egyetlen magyarnak sem kell zsidóvá válnia az Ő jóindulatához, hanem az az ő akarata, hogy megmaradjon a magyar identitása. Az antiszemitákat azonban nem szíveli. Én sem, pedig én gój vagyok, de te szólíthatsz zsidónak is.
2014. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor hanyagolj, mert én a magyarok véleményére vagyok kíváncsi, Nem a zsidókéra!

Egyébként Igenis Kötelező volt elhagyniuk az 1000 évvel ezelőtti magyaroknak a saját Istenüket az "Idegen Istenért"! Méghozzá halálbüntetés terhe mellett!

Olvastam szt istván királyunk ezt parancsoló rendeletét is...de ez később sem változott, mert még a középkorban is irtott minket az Inkvizíció.

Bár nem csoda, ha ez egy zsidót nem érint meg!

Én pedig csak annyira vagyok antiszemita, amennyire egy átlag zsidó antimagyar!


S minthogy Magyarországon élünk, jogosan engedhetnénk meg magunknak mi magyarok, hogy az Eredeti ősi Istenünket Enkit, visszahívjuk, és nem idegen papok, pápák és Istenek előtt kelljen hajbókolnunk!

Egy 40-50 ezer éves vallás követőit ölték halomra, és irtották ki, vagy alázták meg és zavarták el az idegen Isten nevében.

Én azt mondom, soha nem szabadna elvenni egy néptől a hitét, mert azáltal elhalnak a gyökerei.

Itt az eredmény. Beteg az egész ország, akinek nincs Igaz Istene megnyomorodik testileg és lelkileg egyaránt.

2014. dec. 17. 13:22
 7/13 Ozmium42 ***** válasza:
Na, akkor jó pcsméregetést, hogy kinek van igazibb istene :D Nem csak a keresztények lehetnek valláskárosultak.
2014. dec. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Persze hogy nem vagy antiszemita. Csak éppen két bekezdésen át zsidózol... :-D


Nézz körül, te nagyon magyar. Az égvilágon senki nem akarja elvenni az ősi hitedet, ha akarsz, higgy Enki-ben, és az ősmagyar hitvilágban.

De azt nem értem, hogy ha ennyire a szabad vallásgyakorlás mellett vagy, akkor miért is akarod elvenni másoktól a saját hitüket? Ők már nem az ősmagyar vallásban hisznek, hanem a kereszténységben, vagy éppen buddhisták, muszlimok, esetleg ateisták...

Honnan veszed, hogy éppen a te istened az igazi, és nem valaki másé?

Milyen alapon állítod, hogy az a jó, amiben te hiszel, és nem valaki más hite?

Miért kellene bárkinek is egyszerűen elfogadnia a te véleményedet? Hátha másban hisz, és hátha neki van igaza?


Mennyiben előbbre való a te hited, mint másoké?

2014. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hatalmas szerencse, hogy nem ebben a romlott sátánimádásban kell élni, amit te magyar ősvallásnak tartasz. Lehet hogy István papa is rosszul csinálta a dolgokat, de még mindig sokkal rosszabb lenne egy ősmagyar apa keze alatt felnőni.

Én biztos nem szolgálnék egy ilyen társadalmat, államot, mint ami egy ilyen szellemi alapon felépülne.

2014. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Ha tudnád mit kritizálsz, tudom, hogy nem tennéd. Ez a fajta ostoba hozzáállás azokra jellemző, akik a vakhitet gyakorolják.

Nem mondod, hogy nem állnál egy olyan Isten mellé, aki fizikailag is megvéd a bajtól, és gondoskodik rólad, mint egy jó anya, vagy apa, meggyógyít; ahelyett a másik helyett aki eltűri, hogy a betegek és a szerencsétlenek évekig rimánkodjanak neki, és akkor talán-talán 10 ezerből egyet meggyógyít.

Vagy te még soha nem voltál beteg, és a környezetedben sem élnek csak egészséges emberek?

Sajnos, mióta nem Enki a Magyarok Istene visszafelé fejlődünk.


Ebben az országban mindenkinek vannak jogai, csak a magyaroknak nincsenek, ez is egy dolog, ami engem elszomorít.

Mi van a pedofil papokkal, mert a mi vallásunkban nem voltak.

2014. dec. 17. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!