Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek a hit olyan...

Hogyan lehetek a hit olyan szintjén mint az apostolok? Péter, János, Pál stb

Figyelt kérdés
2014. nov. 13. 17:21
 1/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ennek egyetlen módja van, a János 17:3 szerint pontos ismeretet kell szerezni Istenről, és tenni az akaratát. Az apostolok is ezt tették.

Ha jól megismered Istent, és azt, mi mindent tett érted, lehetetlen, hogy ne fejlődjön ki benned az iránta érzett nagyfokú szeretet, amely arra indít majd, hogy kövesd az útmutatásait, és SOHA ne tegyél olyat szándékosan, amivel bántanád, sértenéd őt.

Azt fogod érezni, amit Jézus szretett apostola írt: "„Az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek” (1JÁNOS 5:3)


Szívből kívánom, hogy sikerüljön neked:-)

2014. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen szinten? A vízre csak Péter mert kilépni, a többi jajgatott, majd Péter nem sokra rá háromszor tagadta meg Jézust. :)

Kegyelemben élünk, de Isten azt mondja, hogy KÉRJ tőle hitet, és akkor ad. Kérni kell, és Ő ossza. TE nem tudod megszerezni, magadtól nem megy, tanulás útján sem!

Aki ezt mondja, az nem ismeri az élő Istent és nem érti a Bibliát.

2014. nov. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Quo Vadist Sienkiewicztől.
2014. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel Péter, János és Pál bizonyos feladatra voltak kiválasztva, azt kell mondanom, hogy sehogy. Ehelyett azonban olyan szintre juthatsz a hitben, ami rád van méretezve. A mottót Keresztelő János fogalmazta meg: "Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki." (Jn 3,27) Részben egyetértek Filoszgoddal. A hitet sehogyan sem tudja az ember kifejleszteni. Tud az ember valamilyen hitet kifejleszteni, de azt a hitet sehogyan sem, amire a Biblia ígéretei vonatkoznak, úgyhogy ez zsákutca. Azt nem tartom hatékony eljárásnak a hit megszerzésére, ha kérünk Istentől hitet. Pál apostol azt mondja a Róma 10,17-ben, hogy "a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által". Amit Károli Igének fordított, eredeti nyelven réma, ami kijelentést jelent, ami közvetlen utalás a Szent Szellem beavatkozására. Ez pedig azt jelenti, hogy az ember hallgatja az igehirdetést, az Ige magva pedig Isten Szellemének a munkája által behatol az ember szívébe. Ebbe a kijelentésbe kapaszkodik bele a hit. A hit ajándék, de nem önmagában a hit. Amit felülről kapunk az a kijelentés, és a kijelentés valóságáról való bizonyság a szívünkben. A hit azonban, és a hitünk megvallása a mi reakciónk Isten ajándékára.


A hit fejlesztési módja pedig a Példabeszédek 4,20-23-ban van leírva:

"Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben (szívedben). Mert életök ezek azoknak, akik megnyerik, és egész testöknek egészség. Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet."


Ez a hit fejlesztésének a menetrendje. Azzal kezdődik, hogy "fiam". Ezt Isten mondja az embernek, azaz akinek ezek a sorok szólnak, már benne van az Istennel való szövetségi kapcsolatban. Tehát, fordítsuk a figyelmünket Isten Beszédére, ami nem más, mint a Biblia, de szükségünk van a Szent Szellem természetfeletti vezetésére és magyarázatára is, amikor a Bibliát olvassuk, ezért kell már benne lennünk a szövetségi viszonyban. Az, hogy fordítsuk oda a figyelmünket Isten Beszédére, az azt is jelenti, hogy ezzel párhuzamosan levesszük a figyelmünket más dolgokról, miközben persze éljük tovább a mindennapi életünket, nem felejtünk el levegőt venni, enni és inni, vagy körülnézni, mielőtt lelépnénk a járdáról, és még a csekkeket sem felejtjük el befizetni. Figyelmünk középpontjába azonban Isten Beszédét helyezzük. Odafordítjuk a fülünket, és ezzel párhuzamosan elfordítjuk a fülünket a rossz dolgok hallgatásától, amelyek aláásnák a Biblia tekintélyét, hitelességét, de elfordulunk a Biblia tradicionális értelmezésétől is, legalább annyira, hogy meghalljuk, ha a tradicionális értelmezés eltéréseket mutat a Bibliához képest. Ha azt tapasztaljuk, hogy eltérések vannak a Biblia és a tradíciók között, akkor nem a Bibliát értelmezzük át a tradíciónak megfelelően, hanem az adott tradíciót megfogjuk a grabancánál fogva, és kihajítjuk életünk hajójából, mivel csak nehezéknek jó. Amit a Bibliából megértettünk, komolyan vesszük, és nem engedjük eltávolodni a szemeink elől, hanem úgy kezdünk a dolgokról gondolkodni, ahogyan a Biblia mondja, és a képzeletünknek sem engedjük meg, hogy a Bibliával ellentétes módon működjön. Miközben ezeket a dolgokat tesszük, nem vagyunk magunkra utalva, hanem Isten Szelleme folyamatosan tanít bennünket és szellemi látást ad nekünk. Ezeket a szellemi ismereteket, látásokat, gondolatokat nem engedjük el, hanem megőrizzük a mi szívünk közepében. Ez fogja eredményezni azt, hogy megnyerjük a kijelentést Istentől, és ez életet és egészséget fog szerezni nekünk és egész testünknek is. Miután már a szívünkben van Isten kijelentése, minden féltett dolognál jobban meg kell őriznünk.


Jézus Krisztus ezt mondta: "Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak." (Jn 14,21)

Károli fordításából ez nem jön le, de kb. ezt mondja: Aki birtokolja az én végzéseimet és megőrzi azokat a birtokában, az szeret engem. A Példabeszédek 4,20-21 írja le részletesen, hogy hogyan tudja az ember birtokba venni Isten Beszédét, és azt is, hogy hol kell megőriznünk, birtokolnunk Isten Beszédét. Jézus azt mondja, hogy az ilyen embernek kijelenti magát, azaz kijelentésekben, rémákban részesíti, felfedi magát, személyesen bemutatkozik. Ugyanezt mondja a Példabeszédek 8-ban is: "Én az engem szeretőket szeretem, és akik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak...... Boldog ember, aki hallgat engem, az én ajtóm előtt virrasztván minden nap, az én ajtóim félfáit őrizvén. Mert aki megnyer engem, nyert életet, és szerzett az Úrtól jóakaratot." (Péld 8,17:34-35) Sokszor idézik Jézus Krisztus mondatát:"És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket." (Jn 8,32) Azt azonban nem szokták hozzátenni, hogy itt egyáltalán nem intellektuális ismeretről van szó, hanem ugyanolyan birtoklásról, mint amilyenről a János 14,21 vagy a Példabeszédek 4. és 8. fejezetében olvashatunk. A szívünkben kell birtokolnunk az igazságot ahhoz, hogy megszabadítson bennünket. Ez pedig kijelentés által működik, nem pedig úgy, hogy az ember feltuningolja magát.


Ha szeretnél erős hitet, akkor legyél erős az Igében, és légy közösségben a Szent Szellemmel.

2014. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!