Jehova tanúi miért gondolják, hogy az ézsaiás 32:1 a napjainkban élő véneket nevezi fejedelmeknek?
már készülök aludni :)
a fejedelem szót olvassuk a Dániel könyvében is Mihály arkangyalra.
Az Ószövetségben sok helyen található kifejezés, sokszor az emberekre is van vonatkoztatva, akik vagy családfök voltak Izrael törzseinél, vagy akiknek bizonyos felelösségteljes beosztásuk volt.
A Görög Iratok a fejedelem szóval írnak a démonokról is, akik ellen harcolnunk kell.
Az Ézsaiás 32:1 szerint ezek a "fejedelmek" nem uraságok, akiknek kezet csókolnak az emberek. Sok kötelességük, rengeteg munkájuk van. Ezt mutatja a 2. vers is
" olyanok mint rejtek szél ellen..."
A vének itt a földön menedék, mert Ők nekik ilyennekk kell lenni,
A biblia leirja, hogy ki az aki gyülekezeti felvigyázó lehet
Ha nem felel meg a bibliában leirt kritériumoknak, akkor nem lehet vén, hiszen akkor nem úgy igazitja vagy vezeti a Földön Isten népét ahogy kell.
Kedves kérdezö,
nem is áll célunkban téged mindenáron meggyözni.
Te is kikeresheted a verseket a Bibliádban, meggyözödhetsz arról is, hogy a "fejedelem" nem csak a szellemi lényekre vonatkozik.´, hanem földön élö, felelösségteljes állást betöltö emberekre is. :)
Mihály más értelemben fejedelem.
(Héberek 13:7) 7 Emlékezzetek meg azokról, akik vállalják köztetek a vezetést, akik az Isten szavát szólták nektek, és miközben szemlélitek, milyennek bizonyul viselkedésük, utánozzátok hitüket.
(Héberek 13:17) 17 Engedelmeskedjetek azoknak, akik vállalják köztetek a vezetést, és vessétek alá magatokat nekik, mert ők a ti lelketek felett őrködnek, mint akik számot fognak adni; hogy ezt örömmel tegyék, és ne sóhajtozva, mert az károtokra lenne.
Ő a feje a gyülekezetnek és a véneket irányitja a szellem segitségével, erről beszél a biblia amikor azt irja, hogy ember ajándékokat ad
(Efézus 4:7, 8) . . .. 8 Ennélfogva ezt mondja: „Amikor felment a magasba, foglyokat ejtett; emberajándékokat adott.”
Pál az ókori katonák egyik szokásával szemléltette, hogyan gondoskodott Jézus ’emberajándékokról’, akik segítenek egységet teremteni a gyülekezetben. A győztes katonák olykor hazavittek egy idegen foglyot, hogy szolgaként segítsen a feleségüknek ellátni a ház körüli teendőket (Zsolt 68:1, 12, 18). Ehhez hasonlóan Jézus győzelmet aratott a világ felett, és számos készséges szolgát szerzett. (Olvassátok fel: Efézus 4:7, 8.) Hogyan használta fel ezeket a jelképes foglyokat? „Némelyeket apostolokul adott, némelyeket prófétákul, némelyeket evangéliumhirdetőkül, némelyeket pásztorokul és tanítókul, a szentek helyreigazítása céljából, szolgálat munkájára, a Krisztus testének felépítésére, míg el nem jutunk mindnyájan az egységre a hitben” (Ef 4:11–13).
Jézus Krisztus „foglyokat ejtett”, vagyis kivont bizonyos férfiakat Sátán irányítása alól, hogy felhasználja őket mint ajándékokat a keresztény gyülekezet felépítésére. A ’szeretet által felnövekedhetünk mindenben, összhangban Krisztussal’, ha engedelmeskedünk és alávetjük magunkat azoknak, akik vállalják köztünk a vezetést, és ha együttműködünk a gyülekezeti elrendezésekkel (Héb 13:7, 17).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!