Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasságban a paráználkodást...

Házasságban a paráználkodást meg kell gyónni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 09:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

bizony, így az elmúlt két évben parázna kapcsolatban éltetek

gyónás és az egyházi esküvő megkötése után a házasság rendezése megtörtént

2010. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%
Igen, így házasságon kívüli kapcsolat, ha egyházi szempontból nézzük. Egyházi esküvő előtt gyónás, de a gyerkőc miatt pláne nem fogja feltételzni a pap hogy szűz vagy:), szóval biztos előkerül ez a téma a gyónásnál.
2010. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. Köszi szépen a véleményeket!
2010. jan. 29. 11:03
 14/28 anonim ***** válasza:

A katolikus házasságjog szerint a polgári házasság is érvényes, de nem szentségi házasság. Tehát nem kell meggyónni.

Mindössze az történik , hogy az érvényes polgári házasság szentségi házasság lesz.

Ugyanis a katolikus, ortodox, anglikán egyházakban a házasság a 7 dzentség egyike .

2010. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"a polgári házasság is érvényes, de nem szentségi házasság"


Vagyis egyháti szempontból nem házasok! Persze, hogy érvényes a polgári házasság, azzal nincs gond, de attól még ez nem szentségi házasság, tehát egyházilag nem házas! Félműveltséggel nem kellene osztani az észt, így terjednek a félinformációk meg a tévedések.

2010. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
egyháti = egyházi
2010. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Félműveltséggel nem kellene osztani az észt, így terjednek a félinformációk meg a tévedések"

Igy igaz.

Tökéletes példa vagy rá.


Válasz

a kérdezőnek;

84.§ A házasság érvényesítése


olyan jogcselekmény, melynek folytán olyan felek között jön létre érvényes házasság, akik nyilvános formában már kinyilvánították házassági akaratukat; pl. katolikusok polgári esküvője után a kánoni;

84.§ az Egyházi Törvénykönyvben

2010. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

A házasság szentségét nem a pap, hanem a két fél egymásnak szolgáltatja ki, a pap csak a tanú.

Tehát az én SZEMÉLYES véleményem:

A Ti házasságotok, amennyiben szándékotok szerint örökre szól, a FÖLDI EGYHÁZ előtt HIVATALOSAN nem érvényes, de ISTEN előtt igen!

Az, hogy az egyház előtt is megerősítitek, jó, de véleményem szerint, mivel házasságban éltek, nem követtek el bűnt a házasélettel.

Nyilván nem minden katolikus osztja a véleményemet, ezért én azt javaslom, beszéljétek meg azzal a pappal a kérdést, akinél az egyházi szertartás lesz.

2010. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
11.58-asnak: Amit idéztél az igaz, csak köze nincs ahhoz amit bizonyítani akarsz vele.Soha nem szoktam pontozni, de most muszáj, mert így talán nem vezetsz félre többeket.
2010. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"Nyilván nem minden katolikus osztja a véleményemet,"


Nem az számít, hogy 10-ből hány katolikus gondolja így, hanem hogy amit leírtál az a katolikus egyház szempontjából teljesen szabálytalan. Nem baj, ha nem tudtok segíteni, de legalább ne vezessétek félre a kérdezőt!

Kérdezőnek: kérdezd meg azt a papot, akinél házasodtok és azt hiszem ilyen kérdésekre nem ez az oldal a legnyerőbb...:(

2010. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!