Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasságban a paráználkodást...

Házasságban a paráználkodást meg kell gyónni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 09:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Házasságban paráználkodás? Mire gondolsz?

Amúgy akkor biztos, ha nem a házastársaddal csináltad.

2010. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Úh, hát házasságban már nem paráználkodásnak hívják, hanem házaséletnek!


Isten kedvére való az egészséges házasélet, ez nem bűn!


(Kivéve, ha a házastársadon kívül mással is...)


:-)


De ha bűnnek érzed, és meg akarod gyónni, meg lehet, de ott már gond van...

2010. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
30%

a katolikus egyház szerint a szexualitás bűn. ez alól csak az a kivétel, ha gyerek létrehozására irányul.

a bűnt pedig meg kell(ene) gyónni.

2010. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%

A katolikus egyház ezreket ölt meg Jézus+Isten nevében...

Szóval pfff


Isten szeret minket, és a gyermekeinek nevez. Ha így van, nem hiszem, hogy megalkot valamit (szex), ami nekünk jó, és adja, hogy élvezzük is, nem ártunk vele senkinek, de aztán bűnnek számítja és bűntudatot kell érezni miatta, és meg kell gyónni egy papnak, aki ugyanúgy ember...


Hát szerintem ennyi. Mondjuk én nem vagyok az a hagyományos római katolikus...

2010. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

"a katolikus egyház szerint a szexualitás bűn. ez alól csak az a kivétel, ha gyerek létrehozására irányul."


Ez nagy butaság, ne haragudj, hogy kijavítalak, de így tejednek az előítéletek. A katolikus egyház ezt gondolta a középkorban, de ma már köze nincs ehhez. Amit til az a házasságon kívüli szexuális élet (tehát házasság előtt vagy ha már házas valaki, akkor a házasságon kívüli félrekavarást). De ha valaki házasságban él, akkor örüljön annak, hogy Isten ajándékul adta szerelmet, a szexet, a szeretetet és éljen vele! A gyerek egy tök jó dolog, öröm és ajándék, de nem célja a szexnek.

2010. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%

"De ha valaki házasságban él, akkor örüljön annak, hogy Isten ajándékul adta szerelmet, a szexet, a szeretetet és éljen vele! A gyerek egy tök jó dolog, öröm és ajándék, de nem célja a szexnek."


kivéve, hogy tiltják a fogamzásgátlást, azaz tiltják az olyan szexualitást, ami nem egyértelműen gyerek létrehozására irányul...

2010. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

Nem tiltja a fogamzásgátlást, csak bizonyos módjait. És igen, ha mégis becsúszik a baba, akkor tiltja az abortuszt, mert az egyértelműen gyilkosság. Talán benne van az is, hogy gondold meg hogy kivel fekszel le és ne kefélj fűvel-fával.

Nem baj, ha valamiről nem tudsz, csak félinformációkal ne állj neki vitatkozni, mert gy mást vezetsz csak félre.


Kérdezőtől: mire gondoltál a paráználkodással?

2010. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

"kivéve, hogy tiltják a fogamzásgátlást, azaz tiltják az olyan szexualitást, ami nem egyértelműen gyerek létrehozására irányul..."



A mondat két része között semmi összefüggés nincs....Nem tiltja azt a szexet, amiből nem akarsz gyereket.

2010. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség, de ha a kérdező emiatt szorong, hát menjen gyónni. Én speciel nem másoktól kérdezem mi a bűn. Ha valamit én bűnnek érzek,akkor meggyónom. Bár túlzásba nem viszem!:)

Én is egyetértek azzal, hogy Isten adta nekünk a szerelmet és a szexualitás örömét (házastárssal). Miért lenne ez bűn? A mai világban kb. 10 ezer párból kb. 1 maradna együtt, ha csak életükben mondjuk 2szer szeretkeznének. Ebből pedig mi lesz? Válás. És a vallás azt is tiltja bizonyos fogik. Tehát inkább szex a házasságban, mint a válás.

2010. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Igen, de a házasság az egyház számára csak attól házasság, miután egyházilag is összeházasodtok.

Természetesen nem mástól függ, mit fogok meggyónni, csak most elgondolkodtam rajta. 2 éves házasok vagyunk, van egy kisbabánk, de még csak most lesz az egyházi esküvőnk, és a baba keresztelője.

Na, most ilyen esetben az előzőeket figyelembe véve???

Még egyszer hangsúlyozom, csak érdekel a véleményetek!

2010. jan. 29. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!