Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás évszázadokon át...

A vallás évszázadokon át gátat szabott az emberi fejlődésnek?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy a vallás miatt tartott sok-sok évszázadig az emberek fejlődése tudomány, értelem stb terén, és vallás nélkül gyorsabban hoztuk volna létre a mai fejlett civilizációt?

2014. nov. 14. 13:35
1 2 3
 11/24 Ozmium42 ***** válasza:
Az a véleményem, hogy a mai szemmel nézve visszamaradott bigott vallásos gondolkodásmód az emberiség fejlődésének kikerülhetetlen epizódja volt. Abban az időben ez nem hátráltató tényező volt, hanem ez volt az emberiség legmagasabb szintű tudása. Ha az újabb felfedezéseket hátráltatta, az csak azért volt, mert nem tartott még ott az emberi bölcselet, hogy helyesen tudja kezelni az új, neki ellentmondó ismereteket. Ezt külön meg kellet tanulni, nem ment egyszerre. Tehát ezen az időszakon mindenképpen át kellett esni, és az az igazi vívmány, hogy ezt a kort meg tudtuk haladni, ki tudtuk nőni, és félre tudtuk állítani.
2014. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Aki ezt állítja, az nem ismeri a történelmet és a földrajzot. Javaslom ezeknek a tanulását elkezdeni. Mivel ez a kérdés már ki volt itt tárgyalva, ezért a kereső használata melegen javasolt és nem marad tudatlan, aki ismeret hiányában állít valamit.
2014. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
üdv, nos az első emberpár paradicsomi, természetes környezetben élt, mindennel ellátva, ami szemnek és szájnak kívánatos, kikezdhetetlen immunrendszerrel, örök élet reménységével. ehhez képest szerintem a mai világ egyáltalán nem fejlett és nem civilizált. a helyett, hogy az emberekért tennének valamit, a saját profitját nézi mindenki (tisztelet a kivételnek) bemagyarázták az embereknek, kb 70-100 éve, hogy nem tudnak meglenni elektromosság, gáz nélkül. tv nélkül, telefon nélkül, autó nélkül. csk kérdezem, hogy tényleg ezek kellenek a boldogsághoz? tényleg ez a civilizáció? a biblia szerint nem. A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény. 24 Ezenfelül, akik Krisztus Jézushoz tartoznak, azok a testet szenvedélyeivel és kívánságaival együtt oszlopra feszítették félreértés ne essék, egyáltalán nem védem a történelmi egyházakat, sőt, csak arra szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy sátán az egész lakott földet félrevezeti, a mai fejlett civilizáció egy rabszolgává tévő világrendszer, nem pedig Isten akarata. béke
2014. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Igaz az, hogy a vallás miatt tartott sok-sok évszázadig az emberek fejlődése tudomány, értelem stb terén, és vallás nélkül gyorsabban hoztuk volna létre a mai fejlett civilizációt?"


Kedves kérdező, tény, hogy sok-sok bajt és bánatot okozott a vallások túlnyomó többsége a történelemben, mert akkor éppolyan hatalmuk és befolyásuk volt, mint ma a politikai hatalmaknak, melyek MA IS éppúgy sok bajt és bánatot okoznak, mint annak idején a vallások. Vagy őszintén tagadható-e, hogy a mai ún. "fejlett civilizáció" rengeteg szörnyűségért felelős? Tagadható-e, hogy az emberi civilizáció végveszélybe került több, a "fejlett civilizációnak" köszönhető emberi következmény miatt (nem csak az atombombára gondolok)?! :-(


Tehát sokkal összetettebb kérdés annak megválaszolása, hogy mikor és éppen mi, vagy ki volt a "fejlődés" útjában, mivel ez az úgynevezett "fejlődés" (aminek az eredménye a ma tapasztalható "fejlett civilizáció") sem könnyen definiálható fogalom. :-) Azaz legalábbis igen ellentmondásos. Tény, hogy a mai tudományos ismereteink nagy részét zömében vallásos vagy hívő tudósoknak köszönhetjük. Már az egyik válaszoló felsorolt sok nevet közülük.


Önmagában a vallás, ha az eredeti, tiszta formáját vesszük alapul, akkor nem gátja semmiféle tudományos kutatásnak és fejlődésnek. Ilyen volt az első sz.-i krisztusi formája, mely NEM állított semmiféle demagóg és emberi téveszmékre épített fékező szabályt a fejlődésnek. De később, mikor ettől eltértek, akkor esetenként már nem csak a vallások, hanem más társadalmi tényezők is negatívan befolyásolták ezt - erre is kitért már valaki.


Tehát van a hagyományos értelemben vett vallásnak igaz és hamis formája, melyek között igen nagy különbség van annak gyümölcseit illetően. Többségében (MA IS VAN KIVÉTEL) - ahogy az elején fogalmaztam - bajt és bánatot okoztak ezek az emberiségnek. DE(!!), a politikai irányzatok ebből szintén alaposan kivették a részüket és manapság kiváltképpen destruktív és pusztító hatással vannak a világra (csak tessenek figyelni az emberek, mi következik nemsokára erre a földre, mert hogy nem jó irányba haladunk, az biztos)!! Éppen ezért semmiképpen sem adható határozott 'igen' a kérdező által feltett kérdésre, mert akkor sok tényt nem vennénk figyelembe és igen szűk látókörűek lennénk.


Egy Jehova Tanúja

2014. nov. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Vallásos ember volt Issac Newton, Jedlik Ányos, Volta, Ampere, Albert Einstein akik a tudomány világát gazdagították. A művészet világából hozhatnánk példát Michalangelo, Caravaggio, Munkácsy Mihály személyében. Még Darwin is vallásos volt."


Einsten nem volt vallásos, zsidónak született, de nem gyakorolta a vallást, sőt, amikor a véleményét elmondta a vallásról, akkor komoly összetűzésbe került a hívőkkel. Darwin csak fiatal korában votl vallásos, később már nem, ami főleg az evolúció tannak volt köszönhető.

2014. nov. 15. 12:53
 16/24 anonim ***** válasza:
Darwin még a Fajok eredetében sem zárta ki annak a lehetőségét, hogy Isten talány csak egyetlen élőformát hozott létre, és az később továbbfejlődött. Egyébként mindenkinek az a "vallása", ami a legjobban érdekli őt. :-)
2014. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ja, és nem érdemes senkit sem beskatulyázni a vallásosságát illetően, mert senki sem csak egy gép, vagy beprogramozott robot, hanem egy FOLYAMATOSAN változó érző és gondolkozó emberi lény, bármit is kommunikáljon kifelé.
2014. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Te nem vagy tisztában a vallás fogalmával. Az evolúció nem vallás, hanem tudományos tény. Isten vallás, fikció, nem pedig tény.
2014. nov. 15. 15:14
 19/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Úgy érzed, hogy a darwini evolúciós elképzelések teljes mértékben eleget tesznek a tudományosság szigorú kritériumainak?! Mert akkor valójában te nem vagy tisztában azzal, hogy mit jelent "tudományosan" bizonyítottnak lenni! :-) Ezt egyébként maguk az őszintébb evolucionisták is elismerik, hiszen tisztában vannak az evolúciós elképzelésük tudományos kritériumok szerinti bizonyíthatatlanságával.


De akkor te se állítsd be "ténynek" azt, ami messze nem az!


Ahogy mondtam fent, a legtöbb vallásos ember hiszékeny, mert olyan vallásos tanokban hisznek, amit nem hogy a Biblia, hanem még a józan ész sem támogat. Ezek között sok az emberi filozófia és misztikum. De olyan hívő is van, aki nem hiszékeny. De nem csak a klasszikus értelemben vett hívők ilyen hiszékenyek, mert ki tagadná, hogy a legtöbb nem hívő és nem vallásos ember ugyanúgy nem tudja megindokolni a világnézetét kellő mértékben. Szomorú, hogy mennyire elterjedt a felületesség az eredetkérdésekben, akár a tudományos, akár valamiféle vallásos légkörben. De ez a világ már csak ilyen.

2014. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Az evolúció bizonyított tény. Isten létezése nem az.
2014. nov. 15. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!