Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a véleményete...

Jehova tanúi, mi a véleményetek erről az igéről, Róma 8,9-11?

Figyelt kérdés

9 Ti azonban nem a testtel, hanem a szellemmel vagytok összhangban,+ ha Isten szelleme igazán bennetek lakik.+ De ha valakinél nincs meg Krisztus szelleme,+ az nem tartozik őhozzá. 10 Ám ha Krisztus egységben van veletek,+ a test ugyan halott a bűn miatt, de a szellem élet+ az igazságosság miatt. 11 Ha pedig annak szelleme, aki feltámasztotta Jézust a halottak közül, bennetek lakik, akkor aki feltámasztotta Krisztus Jézust a halottak közül,+ a ti halandó testeteket is meg fogja eleveníteni+ a bennetek lakozó szelleme által.


Isten Lelke, Jézus Lelke, Annak a Lelke, aki feltámasztotta Jézust??

Remélem értitek mire akarok kilyukadni?


2014. nov. 8. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
üdv, a bibliavers szépen rávilágít, hogy valaki feltámasztotta Jézust, és az a valaki a Teremtő volt. ugyanakkor megemlíteném, hogy nem lélekről van a versben szó, hanem szellemről, de te már lélekről kérdezel. a biblia szerint az angyalok szellemteremtmények, Isten tevékeny ereje a szent szellem, az emberek és az állatok pedig lelkek. szellem+test=lélek.
2014. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"hogy nem lélekről van a versben szó, hanem szellemről" you dont say???

Látom a tereléstant jól megtanították nektek. No sebaj.


Kíváncsi vagyok, hogy mit írtál volna akkor, hogyha nem lelket, hanem szellemet írok.

Szerintem, amúgy Istennél mindegy(jó majdnem mindegy), hogy lélekről vagy szellemről beszélünk.

Az embernél ez már nem mindegy.


Amúgy megkérdezhetem, hogy egy erő, hogyan esedezhet Isten előtt miérettünk??

2014. nov. 8. 09:30
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Sokkal érthetőbbé válik az általad idézett rész, ha az elejétől(első verstől) olvassuk. Ott arról van szó, mennyivel értékesebb a krisztisi törvény, mint a mózesi, és van segítségünk, a szent szellem, azaz, Isten tevékeny ereje, amely által teremtett és minket embereket is létrehozott.

ha megfogadjuk Pál apostol szavait: „mindig szellem által járjatok, és egyáltalán nem fogtok testi kívánságot véghezvinni” (Galácia 5:16), nem fogunk a szent szellem ellen vétkezni. Ha engedjük, hogy Isten szent szelleme vezessen bennünket, akkor nem vesznek erőt rajtunk a helytelen testi kívánságok (Róma 8:2–10).

Ha ’mindig a szellem által járunk’, Jehova a tevékeny erejével arra fog indítani bennünket, hogy engedelmeskedjünk Neki. Istennek tetsző tulajdonságokat fogunk kinyilvánítani a szolgálatunkban, a gyülekezetben, otthon és másutt is. A szellem gyümölcse egyértelműen meg fog mutatkozni abban, ahogy a házastársunkkal, a gyermekeinkkel, a hívőtársainkkal és másokkal bánunk.

Ha ’a szellem szerint élünk Isten nézőpontjából’, az segít felhagynunk a bűnnel (1Péter 4:1–6). A szellemtől vezettetve biztosan nem követünk el megbocsáthatatlan bűnt.

2014. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
"Amúgy megkérdezhetem, hogy egy erő, hogyan esedezhet Isten előtt miérettünk??" = Krisztus esedezik miérettünk, és nem egy erő, aki jelenleg a Biblia szerint hatalmas Király, akit Isten nevezett ki, kent fel, hogy létrehozza Királyságát, mint az égben, úgy a földön is. Te és én is alattvalói lehetünk, ha engedelmeskedünk neki, mint uralkodónak:-)
2014. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
:-) üdv, kedves kérdező. nézd meg a kiírásod:az idézetedben végig szellem van, ez ok. a kérdésed viszont már lelkekről szól. erre szerettem volna felhíni a figyelmedet. béke :-)
2014. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Se nem mindegy, se majdnem mindegy, hogy Isten előtt lelket vagy szellemet említünk, mert a két fogalom a bibliában nem ugyanazt jelenti, sőt nem is szinonimái egymásnak. Ha nem ragaszkodunk a Biblia pontos, Isten által ihletett szóhasználatához, igazságaihoz, akkor messze-messze eltérünk attól, amit Isten igazságainak nevezünk.


"Amúgy megkérdezhetem, hogy egy erő, hogyan esedezhet Isten előtt miérettünk??"


Melyik versre gondolsz?

Olvasd el a Héberek 1:1, 2-es verseit:


(Héberek 1:1-2) "Az Isten, aki régen sokszor és sokféleképpen szólt ősatyáinkhoz a próféták által, 2 ezeknek a napoknak a végén egy Fiú által szólt hozzánk, akit kinevezett mindenek örökösévé, s aki által a világrendszereket is alkotta."


Tehát nekünk ma azt kell alapul vennünk, amit Jehova ihletés alatt leíratott Jézusról, mert "általa" szól hozzánk.


De várom a válaszod a kérdésemre.

2014. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Zitus, komolyan mondom nem értem, amit írtál. Olyan mintha nem is a kérdésre válaszoltál volna. De lehet, hogy velem van a baj.


Kedves kommentelők, nem tudom, minek jöttetek ide, hibákat keresni, vagy a kérdésre válaszolni.

Tudom, hogy mi a különbség a lélek és szellem között(mármint nagyjából). Ilyen viszonylatban tényleg nincs Szent Lélek. DE egy kis értelemmel és logikával, rájöhettetek volna, hogy a Szent Szellemre gondolok.


Szóval vegyétek úgy, mintha Szellemet írtam volna Lélek helyett. Köszönöm.


Kedves utolsó kommentelő. Köszönöm az észrevételed, de másra is használhatod az értelmedet, nem csak arra, hogy másokban hibát keresel.

Ezt nem sértésnek szántam.

Amúgy a Róma 8, 26-ban írja:Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.


Szóval kérlek titeket, hogy a kérdésre reagáljatok.(Lélek helyett olvassatok Szellemet)

2014. nov. 9. 09:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hidd el, nem kötözködésnek, vagy okoskodásnak szántuk azt, hogy kijavítottuk a kifejezést, mert enélkül egyszerűen nem ismerheted meg Isten bibliai igazságait. Erre az alapra szükség van, hogy ne beszéljünk el egymás mellett.


(Róma 8:26) "Hasonlóképpen a szellem is segítségére siet gyengeségünknek; mert hogy mi az, amiért imádkoznunk kellene — mert hogy imádkoznunk kell —, azt nem tudjuk, de a szellem maga emel szót érdekünkben ki nem mondott sóhajtásokkal."


Gondoltam, hogy ez lehet az a vers, ami megzavar és a szellem "személyiségét" akarod benne látni, de bizony ez sem erről szól.

Jehova meghallgatja a könyörgéseinket, ha hittel imádkozunk, és gondosan megtartjuk az utasításait (Zsoltárok 65:2). De mi a helyzet akkor, ha időnként zavaró gondokkal küszködünk, és nem tudjuk, hogy mit mondjunk az imáinkban? Akkor „a szellem maga emel szót érdekünkben ki nem mondott sóhajtásokkal” (Róma 8:26, 27). Ilyenkor Isten elfogadja a Szavában lejegyzett imákat, melyek a szükségleteinkről szólnak.


A Szentírás tele van olyan imákkal és gondolatokkal, melyek a ’ki nem mondott sóhajtásainkkal’ kapcsolatosak. Vizsgáljuk meg például a Zsoltárok 119:121–128-at. Az itt felsoroltak talán illenek a körülményeinkre. Ha például attól félünk, hogy becsaphatnak, kérhetjük Isten segítségét úgy, ahogy a zsoltáríró tette (121—123. vers). Tegyük fel, hogy egy nagyon komoly döntést kell meghoznunk. Akkor imádkozhatunk azért, hogy Jehova szelleme segítsen elménkbe idézni és alkalmazni az ő emlékeztetőit (124., 125. vers). Bár ’minden hamis ösvényt gyűlölünk’, talán kérnünk kell Istent, hogy segítsen nekünk visszautasítani azokat a kísértéseket, melyek oda vezetnek, hogy áthágjuk a törvényét (126—128. vers).


Ezért idéztem az előző válaszomban a Héb első két versét, hiszen abban Isten tudtunkra adta, hogy ma a bibliában lejegyzett szent Szaván keresztül, avagy Jézus által szól hozzánk. Ebbe beletartozik az általad említett Róma 8:26-ban írott "ki nem mondott sóhajtás" is. :-)

2014. nov. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!