Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről az...

Megfelelő kérdése:

Mi a véleményetek erről az igéről?

Figyelt kérdés

2kor.17 Az Úr pedig a Lélek, és ahol az Úr Lelke, ott a szabadság.


Gyülekezetek legfőbb ismertetőjele.



2014. jún. 30. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szép ige.

Nem minden gyülekezet ismertetőjele.

2014. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Félreérhető voltam. Arra gondoltam, hogy ez alapján is meg lehet ítélni egy gyülekezetet, hogy azon milyen szellemiség uralkodik.
2014. jún. 30. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van.
2014. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A 2Kor3:17 versét érthetőbbé teszi, ha összeveted a János 4:24-el.

Krisztus azt mondta, hogy a tanítványait a közöttük lévő szeretet fogja azonosítani. Szabadság csak ott van, ahol pontos ismeret van Istenről. Hiszen az megszabadít minden hamis tanításstól, tévhittől, és felesleges félelmektől. Nem utolsó sorban attól is, hogy Sátán irányítsa az életünket. Amikor Isten látja bennünk a vágyat, hogy szeretnénk közel kerülni hozzá, ezért keressük, kutatjuk ennek módját a Bibliában, a Szent szellemét használja érdekünkben, és támogat, hogy minél közelebbi kapcsolatot ápolhassunk Teremtőnkel. Hiszen annyira eltávolodott mára, sajnos, Tőle az ember :(

2014. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tamás321 ***** válasza:
Ez az ige arról szól, hogy nem vagyunk törvény alatt, nem a betűnek szolgálunk, hanem a léleknek. A törvény ugyanis csak ítélet alá vonta az embert, arra való volt. Így a törvény kövekbe vésett szolgálata senkit nem tudott megszabadítani. A test próbált engedelmeskedni, amit nem tudott megtenni, mert az bűn alá van rekesztve. A léleknek való engedelmesség pedig nem testi parancsolatnak törvénye szerint való. Mert az már szív szerinti engedelmesség, amikor is az Istentől született ember ragaszkodik a szülőjéhez és azért engedelmeskedik neki.
2014. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Éljen a szabadság, de azért a törvénybeli valamint etikai törvényeket be kell tartani.

Ha ezek nem jönnek be, akkor a rövidített verzió, a Tízparancsolat is jöhet.

2014. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ez az ige erről szól:


róm.14.4 Ki vagy te, hogy más szolgája felett ítélkezel? Tulajdon urának áll, vagy esik. De meg fog állni, mert van hatalma az Úrnak arra, hogy megtartsa.


Senkinek nincs joga rákényszeríteni a maga elképzeléseit és a Bibliától eltérő elvárásait. Főként nem egy diktatórikus szabályrendszert, ahol mindenről be kell számolni, elszámolni, teljesíteni a gyülekezet vagy az egyház törvényeit, amit a Biblia által indokolnak, de semmi köze hozzá.

2014. jún. 30. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Isten ismerete megszabadít a beteges félelemtől a jövő miatt, a hamis tanításoktól...
2014. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen szabadság? És mi van a tízparancsolattal? Bölytölj, ne szexelj házasság előtt, és ne is masztizz soha, gyónj és imátkozz. Hol szabadság ez?? Szabadságnak szerintem azt hívják amikor a saját belátásod szerint cselekedsz és saját magad döntöd el mi helyes és mi nem, nem pedig valami felsőbb hatalom mondja meg neked mi a jó.

De aki szerint ez a jó, egészségére. Engem csak az zavar amikor egy gyereket megkeresztelnek és a szülők a saját hitükre nevelik. Miért nem döntheti el ő maga, amikor már tud dönteni, hogy mit akar?

2014. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom, mit kérdezel. Valóban nem helyes a gyereket bármire is rákényszeríteni.

imátkozni= imádkozni

bölyt= böjt

Amikor igazán szabad vagy, senki nem mondja meg neked, hogy mit tegyél, egyszerűen tudni fogod magadtól. Ha úgy tetszik, olyan természetfeletti fog úgymond "irányítani", amelyet ha el tudsz fogadni, utána igazából teljesen megelégült és boldog leszel, mentesülsz a negatív behatások alól.

2014. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!