Megérte leíratni a Bibliát a 144 ezernek?
Ha jól tudom, a tanúk azt állítják, hogy nekik íródott elsősorban.
Hiszen vannak benne nehezen érthető, kifordítható dolgok/igazságok.
De tegyük fel, hogy Jézus idejétől fogva élt 14 milliárd ember. Tegyük fel, hogy ezeknek az 1%-a elfogadta Jézust megváltójának(ami 140 millió).
De tegyük fel, voltak olyanok, akik nem voltak igazi hívők, ezért a létszámuk 100 millióra csökkent. Ez azért nem sok a jelenlegi lakossághoz képest. És Földön több ember is elférhet.
Na mármost egyszerű matematikai "képlettel" kiszámíthatjuk a kiválasztottak és a föld jövőbeli lakosainak arányát: 144 ezer osztva 100 millió, az kb. a béka feneke alatt van. Pont ott. De azért leírom: 0,00144. Tehát az a 144 ezer elpecsételt, meg sem közelíti az 1%-át a 100 milliónak.
De a lényeg, hogy elsősorban az elpecsételteknek íródott a Biblia.
Nos, kérdezd meg a tanúktól, hogy ők benne vannak-e a 144000-ben? Ők is több millióan vannak, mégis szó szerint veszik az egész Bibliát, és ezt a részt is. A hétköznapi embertől elszokott módon gondolkodnak, és nem is könnyű megérteni őket kívülállóként. A Biblia nem 144000-nek íródott, ami mellesleg Izrael 12 törzséből 12000 ember, mert akkor nem lenne értelme sem Jehova tanúinak (hiszen ők Izrael melyik törzséből valók?), sem a mormonoknak, sem a katolikusoknak vagy protestánsoknak.
A kifordítható dolgokról: A Bibliában minden benne van, és még annak az ellenkezője is! :)
Szervusz
Nem, a Bibliát nem a 144 ezernek írták - csak.
A Szentírás MINDEN embernek szól, és MINDEN ember örökké élhet, aki hitet gyakorol Jézus váltságáldozatában.
Valamit félreérthettél, mart a kérdésed alatti eszmefuttatás nem Isten szerinti gondolkodás. Ezért gondolom azt, hogy valamit félreértettél.
Ha igaz lenne amit írtál, Isten személyválogató lenne, - de messze nem az.
Mond csak szerinted melyik az az ember a földön, akiért nem halt meg Jézus? Gondolom egyetértesz velem, hogy MINDENKIÉRT meghalt. Amiről írtál, az teljesen más összefüggésben van.
Nem vagyok Tanú.
A 144 ezret nem szó szerint kell venni. Az igaz tanítások kiderülnek a Bibliából, de ahhoz nem elég felületesen elolvasni, ahhoz mélyebb tanulmányozás kell.
Jehova Tanúi tanítása szerint a Biblia elsősorban a felkenteknek íródott, ezt nem én mondom, hanem egy buzgó Tanú írta, még majdnem egy éve:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..
Nyilván, ennek az állításnak semmi valóságalapja nincs.
Mindenkepp.
De masok is hasznot meritenek belole.
"Ha igaz lenne amit írtál, Isten személyválogató lenne, - de messze nem az. "
No hát ha nem személyválogató, akkor meg tökmindegy hogy jehovahívőként élsz-e vagy katolikusként, mormonként vagy éppen ateistaként, elvégre Isten így is úgy is ugyanúgy szeret, nem? :)
Elnézést kérek kedves Kérdező:-)
Kedves Sceptic
"No hát ha nem személyválogató, akkor meg tökmindegy hogy jehovahívőként élsz-e vagy katolikusként, mormonként vagy éppen ateistaként, elvégre Isten így is úgy is ugyanúgy szeret, nem? :)" - ezt azért te sem gondolhatod komolyan:-)
Mert: Isten MINDIG ragaszkodik a saját igazságához, és azt MINDIG elmondta, elmondja az embernek is, hogy az tudja mihez tartania magát. Aki igazságtalanságot követ el, annak minden ember "ki mit vet azt fogja leratni" alapelv élvezője.
Gondolj Káinra és Ábelre, vagy a szüleikre. A tetteik gyümölcsét aratták le, éppen azért, mert Isten nem személyválogató. De ragaszkodik azokhoz a törvényekhez és alapelvekhez, amelyeket létrehozott. Nem csak az emberektől várja ezt el, magára nézve is kötelezőnek tartja.
Éppen ezért nem mindegy, hogy milyen hivőként élsz. Éppen ezért feddi meg Isten(a törvényeivel Jelenések 3,19) a népe közül azokat, akik már nem élnek az Ő alapelvei szerint. Senkit sem kötelez semmire. Ha akarsz Jehova Tanúja, vagy bármelyik egyház tagja lehetsz. A tetteid szerint, a "gyümölcs"-eid szerint fognak majd megítélni. Most gondolhatsz esetleeg arra, hogy a tettek nem számítanak, csak a hit. De minden Istennek tetsző cselekedet(élet) hitből fakad. Tulajdonképpen úgy van, ahogy meg van írva:
"Jakab 2:17, 18
Ugyanígy a hit is, ha nincsenek cselekedetei, halott önmagában.
De valaki majd azt mondja: „Neked hited van, nekem meg cselekedeteim. Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedetek nélkül, én pedig megmutatom neked hitemet a cselekedeteim által.”
Biztosan Jakab apostol is hasonló témáról beszélgetett, mint most mi:-)
Viszont abban egyetértek veled, hogy Isten mindenkit egyformán szeret, éppen ezzel a szeretetével vonza magához az embereket.
Máté 5:45
... hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is.
Bocsi kedves kérdező:-)
8-asnak
"Zitus, ha itt tartunk, akkor mit gondolsz az eleve elrendeltségről?" - nem bibliai tanítás, mert nem egyeztethető össze a szabad akarattal, amelyet Isten minden értelmes teremtménye(angyalok, és emberek) ajándákba kapott Istentől.
Gondolj arra, hogy milyennek alkotott meg minket Jehova Isten. A Biblia azt írja: „Isten képmására teremtette (az embert) férfinak és nőnek teremtette őket” (1Mózes 1:27). Mivel Isten hasonlatosságára teremttettünk, képesek vagyunk visszatükrözni a tulajdonságait, például a szeretetét, igazságosságát, bölcsességét és hatalmát. Emellett Isten szabad akarattal, azaz döntési szabadsággal ajándékozott meg minket. Ez azt jelenti, hogy mi, emberek egyedülállóak vagyunk a földi teremtményei között. Választhatunk, hogy követni fogjuk-e az Isten által nyújtott erkölcsi irányítást vagy sem. Ezért mondhatta Mózes próféta: „Bizonyságul hívom ma ellenetek az eget és a földet, hogy az életet és a halált adtam eléd, az áldást és az átkot. Válaszd az életet, hogy életben maradj te és az utódaid is, azáltal hogy szereted Jehovát, a te Istenedet, hallgatsz a szavára és ragaszkodsz őhozzá” 5Mózes 30:19, 20
De a döntési szabadság ajándéka nem jelent teljes szabadságot. Nem ment fel minket azok alól a fizikai és erkölcsi törvények alól, melyeket Isten azért hozott, hogy stabilitás és béke uralkodjon a világegyetemben. Ezek a törvények a mi javunkat szolgálják, és ha bármi módon is áthágjuk őket, annak súlyos következményei lehetnek. Gondoljunk csak bele, mi történne, ha úgy döntenénk, hogy figyelmen kívül hagyjuk a gravitáció törvényét, és leugrunk egy magas ház tetejéről!
Milyen érzéketlen és igazságtalan lenne Isten részéről, ha még a születésünk előtt meghatározta volna, hogy milyen életutat járjunk, később meg felelősségre vonna minket a tetteinkért! Ő nem tesz ilyet, mert „az Isten szeretet”, és „minden útja igazságosság” 1János 4:8. Nem adott nekünk döntési szabadságot is, és határozta is meg egyben öröktől fogva, hogy ki fog üdvözülni, és ki kárhozik el, ahogyan azt a predesztináció hívei állítják. A döntési szabadság kizárja az eleve elrendelést.
A Biblia egyértelműen megmutatja, hogy a döntéseink befolyásolják a jövőnk alakulását. Például Isten erre kéri a gonosztevőket: „Kérlek benneteket, térjen meg ki-ki gonosz útjáról és tettei gonoszságából . . . , nehogy . . . veszedelmet hozzak rátok” Jeremiás 25:5, 6. Ez a kérés hasztalan lenne, ha Isten előre döntene minden egyén jövőjéről.
Isten Szava továbbá kijelenti: „Tanúsítsatok tehát megbánást, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a bűneitek, hogy felüdülés időszakai jöjjenek Jehova személyétől” Cselekedetek 3:19. Miért kérné Jehova az embereket arra, hogy tanúsítsanak megbánást, és térjenek meg, ha tudja, hogy azok semmit sem tehetnek, hogy változtassanak a dolgok végkimenetelén?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!