Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy ne féljek és hogy lehetné...

Hogy ne féljek és hogy lehetnék boldog?

Figyelt kérdés

Csak azt hallani,hogy rosszabb lesz a jövő.

Szar a politika,a gazdaság, jön az éghajlatváltozás.

Nem is beszélve arról amit a Biblia jósol!

Csak félelemből tudnék hinni.

Hogy éljek úgy boldog,normális életet ha állandóan azzal találkozom,hogy közelit a guillotine?

Nem tartom magam hívőnek,meg se próbálok olyan életet élni,de egyre gyakrabban foglalkoztat, hogy a dolgok afelé haladnak amit a Biblia ír. Hm...



2014. szept. 15. 13:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A meditációt összefér a Bibliában foglaltakkal?

Az nem olyasmi ami tilos,mert nem Istentől való és eltávolít tőle?

Valahol egyszer találtam egy felsorolást,hogy mi minden nem ajánlott. Pl.:jóga,agykontroll(nem tudom mi az)csí keringetése, talán a meditáció is.

2014. szept. 19. 23:39
 12/16 anonim ***** válasza:

Jézus a szeretetre tanított. A meditáció is, a budhizmus is és a többi vallás is.

Én pont ezért nem szeretem a kereszténységet, mert a legkorlátoltabb vallás a földön. Kb mindent elutasít, ennek a nevében mészároltak le egy rakás embert és a többi és a többi.

A biblia meg csak még jobban lekorlátozza az embert. Valamikor én is olvastam és meg is kereszteltek egy uszodában keresztény szertartással, de amióta rájöttem, hogy ez az egész mennyire lekorlátoz azóta nem érdekel. Rengeteg dolgot nem ismertem amíg ki nem nyitottam a szívemet és az elmémet.

Ráadásul a biblia-ban hol van leírva, hogy saját magaddal tilos foglalkozoni?

Na mindegy, én napról-napra jobban érzem magam, mert nem korlátoz le semmi sem.

2014. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Isten országa benned van. Lukács 17,21 Az, hogy mások máshol keresik az az ő problémájuk. Én rendszeresen meditálok és több hívő ember is teszi ezt. Érdekes, hogy azóta boldogabb vagyok és több bennem a szeretet. Többet adok és persze kapok is. Ha ez a gonosz műve, hát legyen én minden esetre nem bánom. Sokan engem is el akartak riasztani attól, hogy meditáljak, mert akkor a gonosz belém költözik meg ilyen butaságokkal riogattak. Persze amikor megkérdeztem, akkor egyikük sem mondta azt, hogy ő már próbálta volna.

[link]

2014. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Még annyit akartam, hogy vannak akik szerint a meditáció az EGO-ról az Én-ről szól. Hát nem, pont, hogy az EGO-t helyezi a háttérbe, elcsendesíti és a szeretetet az előtérbe.
2014. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Budapesten laksz?
2014. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 nagylzs ***** válasza:

> Hogy ne féljek és hogy lehetnék boldog?


Még nem találkoztam olyannal aki tudta volna a boldogság egyetemes receptjét. Olyannal már találkoztam aki azt állította magáról hogy boldog, de ő is elveszítette a boldogság érzését egy idő után. Erre a GYK-n nem kapsz választ de szerintem máshol se.


> Csak félelemből tudnék hinni.


Mármint a bibliában vagy valamelyik konkrét vallás tanításaiban? Egyébként nem igazán értem amit írsz. Ha nem félsz, akkor nem tudsz félelemből hinni. Akkor most félsz vagy nem? És ha nem, akkor ugye nem szeretnél azon meditálni hogy kialakítsd magadban a félelem érzését? Akkor meg miről beszélünk? Nem hiszel és kész. Ilyen egyszerű.


> Hogy éljek úgy boldog,normális életet ha állandóan azzal találkozom,hogy közelit a guillotine?


Már az első jelzőnél megakadtam. Szerinted majd itt valaki jól megmondja neked hogy élj boldog életet? Nem hiszem. Persze belekeverheted a vallást is ha nagyon akarod, de a legtöbb ember boldogtalan. A vallásosak és az ateisták is. Ha tapasztalati úton állunk a kérdéshez akkor azt lehet mondani, hogy a boldogtalanság nem vallás függő. De mondom ha neked jól esik akkor csinálj belőle vallási kérdést.


> Nem tartom magam hívőnek,meg se próbálok olyan életet élni,de egyre gyakrabban foglalkoztat, hogy a dolgok afelé haladnak amit a Biblia ír. Hm...


Aggaszt az emberiség jövője? Na akkor már átlagon felül vagy ebből a szempontból.

2014. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!