Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, elismerit...

Kedves Jehova tanúi, elismeritek ezt a bizonyságtételt?

Figyelt kérdés

Tamás bizonyságtétele: ἀπεκρίθη Θωμᾶς καὶ εἶπεν αὐτῷ Ὁ κύριός μου καὶ ὁ θεός μου.

Magyarul: Én Uram és én Istenem!


János 20,28


És hogy ne mondhassátok, hogy kiragadtam a szöveget: Tamás pedig, egy a tizenkettő közül, a kit Kettősnek hívtak, nem vala ő velök, a mikor eljött vala Jézus.

25.

Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nékik: Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az ő oldalába, semmiképen el nem hiszem.

26.

És nyolcz nap múlva ismét benn valának az ő tanítványai, Tamás is ő velök. Noha az ajtó zárva vala, beméne Jézus, és megálla a középen és monda: Békesség néktek!

27.

Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő.

28.

És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!

29.

Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.


2014. szept. 14. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, felesleges, Jehova Tanúit ez nem érdekli.


A szervezetben külön oktatást kapnak, hogy mi válaszolhatnak, mert az önálló gondolkodás nekik meg van tiltva. A szervezet tanítása szerint erre azt a választ adhatják, hogy Tamás hirtelen felindulásból mondta azt, amit...


Itt viszont elfelejtik azt, hogy Jézusnak, mint akinek az egyik feladata az volt, hogy naggyá és dicsőségessé tegye a Törvényt (Ésa 42,21), Tamásnak ezt a felindulását azonnal helyesbíteni kellett volna, hiszen ez istenkáromlásnak minősült volna, ha Jézus nem Isten. Valahogy úgy, ahogyan "hirtelen felindulásból" Mária is illetni akarta Jézust, de megtiltotta neki (Jn. 20,16-20). Figyeld meg, hogy a 29. versben egy szót nem szól Jézus azért, mert Tamás Istennek nevezte, csupán egy gyengéd feddésben részesíti - nem amiatt, aminek megvallotta, hanem - a hitetlensége miatt. (ez azt jelenti, hogy jóváhagyta a hitvallomást). Márpedig az Őrtorony gondolkodás szerint ezt semmiképp sem szabad szó nélkül hagyni, ezt bizonyították már itt a fórumon is.


Jehova Tanúit nem érdekli a görög szöveg, hidd el, tapasztalatból mondom. Például több olyan ige van, ami a fordításukban ferdén szerepel, és nem egyszer mutattam már, hogy a görögben nem úgy van, azt hiszed érdekelte őket? Már abból is látszik, a fordításukat olyan emberek készítették, akik nem beszélik a bibliai nyelveket. Megtévesztő módon a külvilágnak meg olyan halandzsát adtak be, hogy a fordítók azért nem vállalják a személyüket, mert nem akarnak maguknak dicsőséget szerezni. Aztán persze amint kiszivárgott a kilétük, rögtön leesett, hogy miért akartak titokban maradni.


Szóval értékelem az őszinteségedet, de hidd el, egy olyan Tanúval, aki elkötelezett a szervezet iránt, nem érdemes vitatkozni. A gondolkodókat, akiket megtévesztettek, úgyis ki fogja onnan hozni Isten.

2014. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Csia Lajos fordítása (ismereteim szerint) a legpontosabb magyar bibliafordítás, ő pl. már az elejét így fordította le:


János 1:18 Senki sohasem látta Istent, az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, ő jelentette Őt ki.

[link]


Sokféle bibliafordítás közül lehet válogatni, én személy szerint a Csia-t ajánlanám, viszont ő csak az Újszövetséget fordította le. Ószövetségből pedig szerintem jó a Károli is.

2014. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Tudod, hogy görögök között és héberek között miért nincs olyan sok tanú? Mert ott már tényleg csak a leghülyébbeket tudják átverni (elnézést a kifejezésért).
2014. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 sandor76 ***** válasza:
21%

Legyen nektek,hatha igy jobb lessz az ejszakatok.

Vannak ott is Tanuk.

Nem hulyek ,ertelmesebb emberek.

2014. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kezdődik elölről, pedig sokszor téma ez itt. Temérdek választ olvashatnál korábbi kérdések hozzászólásaiban, ha igazán érdekelne. Nyugodtan keress utána, így a Tanúk válaszait is megismerheted.

Ha te elismered ezt a "bizonyságtételt", akkor élj a hited szerint. Béke legyen veled.

2014. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Az elsőnek van igaza, nézd meg a válaszaikat. Nem tudsz mást tenni, csak imádkozni értük, viszont minden más emberért is meg kell ezt tenni, mert ők sem érnek többet, mint a többi ember. Azért, mert épp egy destruktív szektába csatlakoztak, hogy kiváltságosnak érezzék magukat még nem jelenti azt, hogy egy drogos, vagy alkohol függő kevesebbet érne. Sőt.
2014. szept. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%

Uram és én Istenem?


Kérdés hogy ebböl mit akarsz kedves kérdezö kihozni.


Ha a háromságtant szeretnéd vele bizonyítani, akkor ez igazán nem jelenti azt.



Most figyelj kérlek: Mondtad már valamikor életedben, mikor nagyon meg voltál lepödtél, hogy jaj Istenem!!?


Tudod a gyermekem idönként a rakoncátlankodásával kiprovokált, hogy összecsaptam a kezemet és ezt mondtam: "Istenem, hát nem meg mondtam ?" Akkor most az én gyermekem az én Istenem?

2014. szept. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:
45%

Szervusz


Mivel szeretjük az alkotónkat, és a Teremtőnket, így az EGÉSZ Bibliára úgy tekintünk, ahogyan arról Jehova biztosít, hogy "a teljes Írás Istentől ihletett"

Miért ne fogadnánk el a János ebangéliumának ezt a részét?, egészen az utolsó verséig?

Isten minden szava a mi zanításunkra és okulásunkra van. Példéul az is, hogy a követőit a közötttük lévő szeretetről fogják felismerni:-)

Felebaráti szeretettel üdvözöllek: Zita :-)

2014. szept. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 KZitus ***** válasza:
elnézésedet kérem az íráshibákért
2014. szept. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
grkaty: Próbáld meg beleilleszteni ebbe a szövegbe az elméletedet és olvasd el úgy hangosan...Hátha akkor rájössz, hogy mennyire logikátlan az, amit írtál.
2014. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!