Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények: hogyan...

Csak keresztények: hogyan szabaduljak meg a maszturbációtól?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy bűn, de mégsem tudok lemondani róla...már nagyon régóta szenvedek ezzel. Úgy szeretném abba hagyni, de nem megy...
2010. jan. 18. 17:56
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
59%

"Valószínű, hogy Te sem értesz egyet bizonyos válaszokkal, így azok neked nem hasznosak."

Téves megítélés, a válasz hasznosságát nem befolyásolja az, hogy én egyetértek-e vele.

2010. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
8%
Ember tervez, Isten perverz!
2010. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Hát akkor ki dönti el, hogy melyik válasz hasznos és melyik nem? Szerinted mi alapján működik? Mindenki, aki be van jelentkezve, eldöntheti, hogy szerinte hasznos-e a válasz vagy sem! Te is, én is meghatározzuk! Ez nem gonoszkodás, ha szerintem nem hasznos egy válasz.............
2010. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
66%
Nem, ez úgy kéne, hogy működjön, hogy elsőnek mérlegeled, hogy a válasz a kérdésre volt-e válasz. Ha nem, akkor egyértelműen piros kezecske. Ha igen, akkor meg kell vizsgálni, hogy a válasz megoldja-e a kérdező problémáját(akár más úton is, mint amit én javasoltam), és ha igen, akkor zöld kezecske. Tipikus példája ennek, amikor a pol. rovatban olyanokat kérdeznek, hogy mi a véleményed erről, vagy arról, és nagyon jól látszik, hogy azok is tömegesen vannak lepontozva, akik őszintén leírják a véleményüket, amire a kérdés vonatkozott, míg sok gúnyolódót felpontoznak. Pedig az a kezecske nem arra való, hogy mások értékrendje fölött ítélkezzél! Értelmes, intelligens emberek ezt nem is teszik.
2010. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Hát... érdekes vita lett... Mindenesetre odaírtam, hogy keresztényeknek, és nem pedig ateistáknak, de ez úgy látom, senkit nem izgat...
2010. jan. 22. 21:24
 36/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2010. jan. 22. 21:25
 37/43 anonim ***** válasza:
54%

Figyu máá mit találtam a kezecskék mellett:


Hasznos volt számodra ez a válasz?


Most akkor hogyan döntsek? Amit te mondasz, vagy amit a gyakorikerdesek.hu mond???????


Természetesen nem fogok egy olyan válaszra zöld kezecskét adni, ami buzdítja a kérdezőt, hogy továbbra is éljen bűnben, holott épp attól szeretne megszabadulni! És a primitív, hülye, kötekedő válaszolókat továbbra is le fogom pontozni.

2010. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
A KATOLIKUS EGYHÁZ hivatalos álláspontja a pápa által elfogadott Katekizmusban került rögzítésre a még a kényes témának számító maszturbáció kapcsán is: "Figyelembe kell venni az érzelmi éretlenséget, a kialakított szokások erejét, a szorongásos állapotot és egyéb pszichikai vagy társadalmi tényezőt, amelyek csökkentik vagy akár megszüntetik az erkölcsi bűnösséget.” Tehát, mit lehet ezzel kezdeni? Először is tisztázni kell, hogy a Te esetedben van két pozitívum. Az egyik az, hogy a lelkiismereted működik, vagyis tudod, hogy mi jó és mi rossz, nem akarsz kibújni a felelősség súlya alól, a másik pedig, hogy változni akarsz. Ez nagyon fontos. Másodsorban látnod kell azt is, hogy olyan szokás ellen harcolsz, amely olyan mély és elsődleges ösztönökhöz kapcsolódik, ami az emberi természet része. Tehát NEM EGY PILLANAT alatt fognak a dolgok megváltozni, ez türelmet, nem passzív türelmet igényel, hanem olyan elszántságot, ami mögött jelen van az a tudás, hogy ez a folyamat talán több ideig fog tartani, mint ahogyan azt Te szeretnéd. Végeredményben újraépíted azt, aki vagy. Harmadsorban azt a szépséget kell látnod, AMIVÉ válni akarsz. Akár azt akarja Isten, hogy férj és apa légy, akár azt, hogy pap, Te tiszta akarsz lenni, saját magad cselekedeteinek ura, képes arra, hogy ÖNMAGADAT teljesen átadd, és hogy a legjobb tudj lenni annak, a személynek vagy éppen Személynek a számára az életedben, akivel elköteleződsz. Ezt az eszményképet vésd az eszedbe. Ennek az eszményképnek a megvalósítására törekedj, egy erős és hűséges apa, vagy egy erős és hűséges pap ideálja legyen előtted.Néhány praktikus tanács: Nagyon gyakran egy fiú számára a maszturbálás már egy kialakult szokás, mikor rájön arra, hogy ez rossz, tehát egy szokást kell legyőznie. Egy szokás úgy alakul ki, hogy bizonyos cselekedeteket állandóan megismételünk, a szokástól úgy tudunk megszabadulni, ha cselekedeteket mással helyettesítjük. A frusztrációt az okozza a szokásokkal kapcsolatban, hogy gondolkodás nélkül tesszük azokat, hogy későn döbbenünk rá, hogy már megtettük azt, amit el akartunk kerülni. Amikor valaki egy pillanat alatt megvilágosodik, hogy meg akar változni, az nem történik egyik napról a másikra. Minden esetben, amikor meg tudod állítani magad a cselekedet előtt, MINDEN EGYES alkalommal, amikor el tudod kerülni azt, már egy lépéssel közelebb vagy egy új szokás, a tisztaság és önkontroll szokásának, kialakításában.Ezáltal tehát elkezded csökkenteni a vétkes cselekedetek gyakoriságát. Ezzel egyidejűleg törekedned kell arra, hogy azokat a külső hatásokat is kerüld, amelyek ingerlően hatnak rád, például meg kell válogatnod, hogy milyen könyveket olvasol, miket nézel, miről beszélgetsz, miken gondolkodsz.Arra is oda kell figyelned, hogy ez a probléma ne váljék rögeszméddé. Tanuld meg, hogyan rázod le magadról a kísértéseket, hogyan irányítod figyelmedet más dolgokra, törekedj az egészséges életvitelre, elegendő testmozgással és mély, baráti kapcsolatokkal. Ne tégy olyan dolgokat, amelyek elősegíthetik a depresszió kialakulását. De mindenek előtt KÉRD ISTEN segítségét. Részesülj a bűnbocsánat szentségében, gyakran járj Szentmisére és járulj Szentáldozáshoz, IMÁDKOZZ MÁRIÁHOZ (aki anyai szeretettel megérti a gyengeségeidet és örül, ha hozzáfordulsz és a kérések révén közbenjár érted), legfőképpen próbáld megismerni Jézust.
2010. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

az utolsónak: nem imádkozom Máriához, nem vagyok bálványimádó, ugyanolyan ember volt mint mi, nem ő tud megszabadítani, hanem Jézus

2010. jún. 8. 15:07
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
Az nem bálványimádás, ha tiszteled Jézus édesanyját, aki (Jn 19,25-26) alapján mindenki édesanyja.
2010. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!