Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért nem veszik...

Szerintetek miért nem veszik észre a Jehova tanúi az igazságot? Mi az ami ennyire megkötözi az elméjüket?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 19:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

És mi az igazság? Az, amit egyik-másik vallási csoport igaznak gondol? Az egyik oldalról igaz, a másikról nem, és fordítva ugyanígy tűnik.

Ha Isten szava az igazság (János 17:17), és ezt a Biblia foglalja össze, akkor "minden" szava igazság, kivétel nélkül, különben nem lenne igaz az állítás, vagy nem Isten szaváról beszélnénk. Mi, Jehova Tanúi Isten "minden" szavát igazságként fogadjuk, és magunkra nézve érvényesnek és kötelezőnek tartjuk. Lehet, hogy ez tűnik úgy, hogy valami megkötözte az elménket?


Gusev

2014. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Miért választod külön a vallást a politikától hiszen sok minden erősen összefügg egymással még ma is. Én éppen ezért "világnézetet" írtam, nem pusztán a vallásos hitről beszéltem, hanem mindenfajta világnézetről, melyeknek a jelentős része negatív, vagy egyenesen pusztító hatással van másokra és a társadalom egészére!

Jehova Tanúi amikor másokhoz elviszik a Biblia IGAZ üzenetét, mely mindenkinél, aki elfogadja, igazi szeretetet, békét, nem gyűlöletet és háborút szül, akkor mindenféle világnézetű emberrel találkoznak, és hála Istennek mindenféle világnézetű és hátterű ember elfogadta már az isteni tanításokat, ami pozitívan változtatta meg az életét. Ők nem pusztítják egymást ma Ukrajnában sem. Tehát egyáltalán nem mindegy, mi a világnézeted, pozitív, vagy negatív hatású, mert rendszerint másokat is érint.


Arról pedig beszélhetnénk, hogy kik is "erőszakosak" a világban! A Tanúk SENKIT sem fognak kényszeríteni semmire. Abszolút hiteltelenné válik mindenki, aki azt állítja, hogy Jehova Tanúi "másokra erőszakolják a saját hitüket".

2014. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Csak kiegészíteném Gusev testvérem válaszát: "Isten minden szavát" tartjuk igaznak, de nem a különböző Bibliafordítások minden szavát - nehogy félreértés essék, hogy "szó szerint veszünk" mindent a Szentírásból. :-)


"ti hívők alapból jobbnak gondoljátok magatokat a másiknál, és ez meg is nyilvánul az írásodban."


Nem vagyok gőgös és nagyképű, de nem szívlelem, ha manipulatív megfogalmazásokkal operálnak egyesek. Máskülönben, a "jobbnak gondoljátok magatokat másoknál" vád igen gyakori jelenség, de mit is takar valójában? Mit is akarsz ezzel konkrétan mondani? Ha valaki valóban Krisztus-követő életet akar élni, már ez a tény kiveri sokaknál a biztosítékot, mert ő akkor biztos "jobbnak érzi magát". Tudod, nekem erről az a véleményem, hogy ez a szöveg csak azok visszahúzása akar lenni, akik jól érzik magukat ebben a sötét világban!

2014. szept. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Kalos ***** válasza:
6%
Kedves kérdező szerinte milyen igazságot nem vesznek észre?
2014. szept. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A kérdés nem a Jehova tanúinak szól.

Arra ,hogy Bibliai alap önmagàt magyaràzó igéket tagadtok.

Pl Jézus Istenség

Menny és pokol,

Igazi evangélum hirdetés.

2014. szept. 2. 23:53
 16/25 Kalos ***** válasza:
6%

Találtam egy érdekes honlapot, ahol minden kérdésedre megkaphatod a választ.

jw.org-nak hívják és 698 nyelven elérhető!

Jézus Istenség?

[link]

Létezik a pokol?

[link]

Miért prédikálnak Jehova Tanúi házról házra?

[link]

2014. szept. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Érdekes kérdés. Nekem az furcsa, hogy már csillagászatilag is bizonyítható az ie. 607-es dátum képtelensége, nem beszélve a tömérdek feldolgozott agyagtábláról, melyekről tökéletesen bizonyítható az ie. 587/86 dátum, még a zsidók is ezt a dátumot használják a saját időszámításuk szerint, ők mégsem veszik észre, hogy tévedtek. Szerintem ez nagyon nagyon nagy hiba.


Üdv. Péter

2014. szept. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Péter te tévedsz. A másik kérdésnél adtam meg linkeket, melyek valóban leírják az igazságot, az egyoldalú beállításod helyett. Megbízhatatlan, BIZONYÍTOTTAN pontatlan világi források hitelesebbek neked is, mint a Biblia, na ez az igazán szomorú!
2014. szept. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
6%
Igen, kedves kérdező, kicsit alaposabbnak, körültekintőbbnek kéne lenni és több mindent megértenél. Pl. azt is, hogy mi Jézust egy Istennek tartjuk. Persze ezt azért, mert tudjuk, hogy milyen értelemben használja a Biblia az Isten rangot.
2014. szept. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%

Látod kérdező, megvan a válasz. Nem a Bibliát hozzák eléd, hanem a jw honlapot. Mert nem ismernek mást, ahogy Istent sem. Beijesztették őket az armageddonnal, és így kerültek oda.

Írja a Biblia, hogy csakis a Szent Szellem segíthet megérteni a Bibliát és nem ember. Sőt azt is írja, hogy nem kell tanító, mert elég a Szent Szellem vezetése. Van egy másik kérdés, ahogy a Szent Szellemről kérdezett valaki. Már az első hozzászólásban felsorolta egy másik testvér, hogy miért személy, rengeteg igével alátámasztva és ezek még erre is nemet mondanak, csak mert az őrtorony azt állítja, hogy személytelen erő. Nem hiszem, hogy az értelmi képesség gátolná őket, hisz ismerek olyat, aki értelemben gyenge, de hitben és Isten iránti szeretetben nagyon erős. De nem mindegy, hogy melyik oldal vezeti a tanítást: Isten vagy sátán?

De fel fognak ébredni, hidd el. Sokan felébredtek már.

2014. szept. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!