Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért nem veszik...

Szerintetek miért nem veszik észre a Jehova tanúi az igazságot? Mi az ami ennyire megkötözi az elméjüket?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 19:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
A hit.
2014. szept. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Az életük féltése, hogy mi van ha mégis az őrtoronynak van igaza? Nincsenek megtérve, nem ismerik Istent.

A hatalom, amit kaptak.

A család, mert apu anyu is tanú.

Mert azt tanítják nekik, hogy mindenki más hazudik.

Mert ott nem jelentik fel őket, ha gyerekeket erőszakolnak.

2014. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
Mert az összes agymosott zombi.
2014. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező ne provokálj, BIZONYÍTS! Tudod ez így csak egy buta szokás ... :-)
2014. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Csak azt kéne észrevenniük, hogy nem tetszik az embereknek, hogy erőszakkal térítenek. Ha nem járnának házról házra az "igazsággal", és nem csöngetnének be a nyolcadik NEM után is, akkor semmi bajom nem lenne velük. Az mindenkinek a saját dolga, hogy miben hisz.
2014. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%
Szerinted ezt az ukránok is így gondolják??? Tényleg mindenkinek csak a saját dolga, hogy miben hisz, vagy bizony érint gyakran másokat is az egyének hite, amiről gyakran azt hiszik, hogy "igaz" és helyes?
2014. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó.

Nem teljesen értem a válaszodat. Lehet, hogy a sör miatt, amit most ittam, de nem értem, hogy jönnek ide az ukránok. Nem kötekszem, csak nem teljesen világos, hogy mit szeretnél a válaszoddal mondani.

2014. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a sörnek nem lehet olyan hatása, ami meggátolná annak megértését, amit ezek szerint alapból nem értesz, pedig csak azt jelenti a szövegem, amit írtam. Úgy gondolom világosan fogalmaztam. Az hogy én, te vagy bárki más miben hisz, a saját döntése ugyan, de mivel egy ember világnézete külső cselekedetekben is megnyilvánul (hiszen mindenki úgy cselekszik, ahogy a világnézete diktálja), MINDIG hatással van másokra is! Ennyi.


Tehát szigorúan véve egyetlen ember világnézete sem teljesen magánügy, hiszen a tetteinkkel mások életét is befolyásoljuk, és bizony, mint a világ mutatja, gyakran pusztító módon!

2014. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Tehát egy vallási vitában egy politikai konfliktust hoztál fel. Amint írtam, amíg nem akarják másra ráerőszakolni a saját hitüket, addig nem érdekel kihez/mihez imádkoznak. Ez az ukránokra is igaz, mondjuk az nem vallási alapon vívott háború, de ha nem akarnák a másik félre erőszakolni a véleményüket, akkor a harcnak sem lenne oka.
2014. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg szerintem normálisan kérdeztem vissza, úgyhogy nem tudom mire fel ez az umdorító, fellengzős hangsúly. A kérdésben valamennyire ez is benne van, hogy ti hívők alapból jobbnak gondoljátok magatokat a másiknál, és ez meg is nyilvánul az írásodban.
2014. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!