Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen dolgok által vezeti ma...

Milyen dolgok által vezeti ma félre Sátán az embereket?

Figyelt kérdés
Sátán

2014. aug. 22. 10:49
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%
És igen, a meg nem született gyermek kevesebbet ér, mint a felnőtt, ugyanis az egyik létezik (a felnőtt) a másik nem (a gyerek) Sőt! Ez egészen addig így igaz, míg azt nem mondja a gyerek, hogy "én" "enyém" vagy bármi hasonlót, amiből kiderül, hogy már van énképe.
2014. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
43%

"Ajánlom figyelmetekbe Hovind videóit pl. az evolúcióról. "


Persze, Hovind..Elég sötét vagy, ha te elhiszed, amit mond.

Különben is, mindig mondogatjátok ezen az oldalon, hogy nincs evolúció, az hülyeség, stb. Viszont sosem tudtatok semmi konkrétat felhozni ellene, sosem tudtátok megcáfolni, csak pampogtok, hogy "de az akkoris hülyeség, mert a biblia mást mond".

Az is érdekes, hogy isten létét eddig soha senki nem tudta bizonyítani. Persze, ti jöttök azzal, hogy "minden nap tapasztalom a jelenlétét, élő kapcsolatom van vele". Oké, fogadjuk el. De ezt a létező összes vallás hívei elmondhatják magukról, hogy tapasztalják istenük jelenlétét. Akkor most mi az igazság? A hinduizmus jó ezer évvel idősebb, mint a kereszténység, ilyen erővel holnap ők is kijelenthetnék, hogy a kereszténység a sátán műve.

2014. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
8%
Nem azért "pampogunk" mert mást mond a Biblia. Tudom, hogy te sosem fogod megnézni a videóit, de abban van a kulcs. Szépen mindent elmond. Érdekes, hogy Hovind már több tucat vitát megnyert professzorok ellen, sőt még pénzt is ad annak aki vitába szál vele, sőt, ha valaki nyerne ellene ebben a témában akkor negyed millió dollárt is fizet neki. Érdekes, eddig még senki sem jelentkezett. Nos, akkor kinek is higgyek?
2014. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
31%

Az a baj, hogy ti tényleg képtelenek vagytok utána nézni a dolgoknak, vagy éppen megnézni az egyik videóját.


Anélkül mondjátok "igazatok", hogy megismernétek a másikat (értem én itt a kereszténységet). Ez a tudat beszűkülése: "ellökni a másik véleményét, mert az enyém igaz, mert ezt tanították, vagy mert ezt halottam és mert ezt könnyebb elhinni és felfogni."


Elhihetitek, hogy hosszú utat jártam meg e téren. Nem volt könnyű, elsőre én is azt mondtam, hogy nem, ez nem lehet igaz. De mára már tisztán látom a világ dolgait, nem könnyű és persze, vannak még homályos foltok az életben. Igyekszem és tanulok, nyitott vagyok a világra, elemzem és összefüggéseket, és valós alapokat keresek mindig.


Lehetnétek kicsit nyitottabbak, én nem kérem tőletek, hogy térjetek meg Istenhez, ez a ti dolgotok, csak egy kicsit, legalább egy apró hajszálnyit legyetek nyitottabbak.


És nem kell rögtön a másikat jelzőkkel illetni, nem kell lenézni.

2014. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi kérdésből idézek, ott már leírták:

"Mindegyik ugyanúgy megy: Hovind előad valami képtelenséget, mire a tudós elkezdi magyarázni hogy hol téved már az alapoknál, mire Hovind fél mperc múlva elővesz még egy hazugságot, és ez így megy tovább. Ha az a fajta ember vagy aki azt látja hogy az egyik fél folyton magyarázkodik, és szerinted ezzel a másik győz, akkor felteszem "megnyerte" ezeket a vitákat. Egy tudatlan showman az egész ember."


Ha nem tud vitatkozni, és csak a baromságait hajtogatja, még nem azt jelenti, hogy nyert is, meg hogy tud valamit. Ha Hovind akkora koponya, akkor miért nem oktatják az elméleteit egyetemeken? Miért röhög rajta az egész tudományos világ? Nem, nem azért, mert nem akarnak istenben hinni..

2014. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező: teljesen mindegy ki mit gondol az evolúcióról vagy Istenröl, a 11. válasz mutatja meg kristálytisztán a világ mai állapotát. Talán nem is kell a sátán ide, lehet hogy ezek az emberek alapvetően gonoszok.
2014. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
29%

Már megint az embert támadod, és amúgy nem tudom miről beszélsz. Ő valós tényeket közöl, míg a tudósok csak az elméleteiket. Mondjuk nem tudom melyik videóját nézed vagy nézted Hovind-nak, de én ilyet nem láttam, hogy ő hazugságokat mondana, mitől hazugság? Honnan tudod te, hogy ő hazudik? Mert te annak a szöges ellentétét tanultad? Vagy miért?

Sejtem, hogy megint engem fogsz támadni, vagy Hovind-ot és nem magát a témát. De hátha egyszer én is találok megfelelő vita partnert akivel lehet is vitázni.

2014. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
37%

tudom, hogy a darázsfészekbe nyúlok újra :)....de valaki itt azt írta senki sem tudta bebizonyítani az Isten létezését.


....a NEM létezését tudja valaki bizonyítani? De igazán, nem csupán úgy, hogy sértö a stílusa.


Hogyan bizonyítja a tudomány, hogy nem létezik Isten?


Ezt még igazán senki emberfia /tudósfia/ nem magyarázta meg.


De a matematika és a fizika a kémia, nem bizonyíték a Teremtö létezése ellen.


A Sátán sok dologgal félrevezeti becsapja az embereket. Hamis vallási tanok, a nacionalizmus....stb

2014. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
36%

Milyen dolgok által vezeti ma félre sátán az embereket?

Gyakorlatilag ahogy szokták mondani, az ördög sohasem alszik, minden percben igyekszik félrevezetni az embereket gondolatok által. A célja : minden erejével Isten és az ember közé állni. Mindent elkövet, hogy a problémáinkra, a betegségeinkre koncentráljunk és ne arra, amit Jézus tett értünk, és hogy véletlenül se jusson eszünkbe imádkozni.

Isten nem adott neki hatalmat, a hatalmát tőlünk kapja. Amennyiben hiszel neki - elfogadod a problémát vagy betegséget- nyert ügye van, azon keresztül manipulál tovább, hogy Istent hibáztasd mindenért.

2014. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
62%

T. Kerdezo!

Satan legeloszor is letrehozta a sokfele vallast. Ezaltal az emberek megosztottak lettek. Ismered a mondast? "Oszd meg es uralkodj".

Masreszt Satan mindenkinek ismeri a gyenge pontjat. Sokan a munka rabjai, masok a penz rabjai, vagy jatekszenvedely koti le oket, kulonbozo sportok /versenges/ szelleme. Fiataloknal a szex, kabitoszer, alkohol, dohanyzas, rossz tarsasagok....stb. Tehat mindenkit ott kisert meg, ahol az illeti a leggyengebb. Mindent elkovet, hogy a figyelmunket elvonja arrol, ami a kozeljovoben meg fog tortenni. Igy az emberek el vannak foglalva a mindennapi dolgaikkal, es nem vesznek eszre semmit.

Satan nagymester. A celja az, hogy minden embert eltavolitson attol, hogy megismerje Istent. Sok mindent lehetne meg errol irni, de igyekeztem a kerdesedre szuken valaszolni. Ha erdekel barmi, kerdezz nyugodtan, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!