Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kendő viselése imádkozásnál...

Kendő viselése imádkozásnál és templomban/ misekor?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, katolikus. És szeretném megtudni, hogy a 1 Korintus 11:3-13 alapján leírtakat manapság már senki sem tartja be??

2014. aug. 9. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Görögkeletiek, Jehova Tanúk, nazarénusok (bár ők a mindennapokban is viselnek valami kendőfélét) és talán még pár kisebb felekezet tagjai tartják ezt be. Hogy a többiek miért nem, nem tudom.
2014. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Más országok egyes katolikusai is betartják, meglepődve láttam: az interneten rengeteg képet, filmet találhatsz....csak Magyarországon kopott ki.
2014. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha én ezt követni szeretném akkor furcsán fognak nézni rám?
2014. aug. 9. 18:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem először igen. Aztán meg lehet szokni és ők is megszokják....
2014. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Milyen kendő lenne megfelelő?
2014. aug. 9. 19:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én rendszeresen járok misére, és azt látom, hogy az idős nénik fejkendőben vannak.

De volt rá eset, hogy télen, amikor nagyon hideg volt, mindenki sapkában volt. (Nincs fűtés a templomban...:))

2014. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Olyan kendő alkalmas, ami a hajat takarja.

Lehet találni angol nyelvű weboldalakat, hogy ezt hányféleképpen lehet csinosan/divatosan viselni. Nekem nagyon tetszenek, az az egyedüli bajom, hogy nálunk nagyon nehéz ehhez alkalmas anyagú és méretű kedőt találni.

Édesanyám már 80 éves, katolikus, és mégsem hord sose kendőt, se kalapot a templomban, imádkozáshoz sem. Ő már "modern".:-((( Bár a téli fejfedőt nem veszi le, ha belép oda.

2014. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2014. aug. 9. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen kendő. Ha az utcán lehetsz nélküle, amott is.
2014. aug. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nem értem, hogy miért kellene a fejet (hajat) elfedni templomban/imádkozáskor?


Ez külsődleges. Mitől véd meg, vagy miben segíthet?

Miért adta azt a parancsot a korinthusi gyülekezetnek?


Vajon ránk ma miért (nem) vonatkozik?

2014. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!