Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a papi cölibátus...

Mit gondoltok a papi cölibátusról?

Figyelt kérdés
igazság szerint szerelmes vagyok egyolyan emberbe aki papnak készül. nekem a pasággal egyáltalán nincs bajom de a cölibátussal annál inkább. mit tegyek próbáljam lebeszélni rólla, mert szeretjük egymást?!

2014. júl. 29. 12:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Győzd meg, hogy legyen református pap.
2014. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Jólmondod 17 es váalszadó ! Bizony a papoknak is van szerelme szeretöjük. Aki a mi falunkab volt pap annak let gyereke is a szakácsnőjétöl. A Megyéspüspöknek is vagy kinek beolvasot a pap mikor kiderült aztán nemtörténst semmi maradt tovább plébános. Mindenesetre hülyeségnek tartom a cölibátust ugyse tud a megyéspüspök semmi csinálni nemttudja minden pap ágyát szemmel tartani. Különben meg eltörölhetnék ezt a hülyeséget a vallásba a szeretet van had legyen a római katolikus papoknak is felesége. Az egyházi birtokvagyon ra meg nem örökölhetö azt kész mindenre lehet megoldást találni.
2014. szept. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ja, ja.

De miért is születne olyan megoldás, ami mindenkinek jó?

Maradni fog a régi.

2014. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
ha az egyház vagyonát féltik nem értem miért nem lehet olyas fajta szerződést létrehozni mint a házassági szerződés. úgy gondolom akkor erre a problémára megtalálnák a megoldást. valaki le tudná nekem írni hogy a bibliában hol lehet megtalálni azt a részt amiben le van írva hogy a katolikus papoknak nem lehet szeretője/családja?!
2014. szept. 21. 17:44
 25/27 anonim ***** válasza:

Most komolyan papnak készülsz, miközben azt hiszed, az egyház vagyonát védik a cölibátussal?


Konkrétan a páli levelekben van szó ilyesmiről, de a legfontosabb érv Jézus példája, hogy ő is nőtlen maradt, hogy teljesen a tanítványainak szentelhesse az életét.

Egyébként a cölibátus elsősorban gyakorlati, és nem elvi kérdés: egy papnak képesnek kell lennie teljesen a híveinek szentelnie magát, éjjel háromkor kimenni egy erőszakba torkolló családi veszekedéshez, átmenetileg befogadni egy hajléktalanná vált testvért vagy megárvult gyermeket, a kórházban tölteni a szentestét, vagy akár egyik napról a másikra egy afrikai lepratelepre utazni a megbetegedett paptársa helyettesítésére.

Családdal ezeket nem lehet megcsinálni. Márpedig valakinek ezeket is meg kell csinálnia.

2014. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Pont Jézus mondta, hogy a püspöknek csak egy felesége legyen (hogy a sok feleség ne vonja el a figyelmét) - de az alsó papságnál már 4 is lehet, ahogy az akkori zsidó törvények megengedték!
2014. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
25/26 köszönöm a hasznos válaszod! de nem én készülök papnak, az egyik "ismerősöm"
2014. szept. 23. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!