Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezeket hogy találom meg a...

Ezeket hogy találom meg a Bibliában?

Figyelt kérdés

1Kir 3,5 7-12

Mt 13,44-52

Ezeket keresem. Igazából neten meg is találtam csak ezek igazából egy olvasmány vagy szentlecke szövegei és a címet nem találom.Valakinek nincs ilyen nagy Bibliája amiben átláthatóbban bent van? Arra gondolok h pl : Olvasmány/Szentlecke ...-nak leveléből/könyvéből


2014. júl. 29. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ajánlom neked: [link]


Az 1Kir 3,5 7-12 például: [link]


A Mt. 13:44-52 pedig: [link]


Üdv. Péter

2014. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első címe: Salamon könyörgése, vagy kérése, a másodiké Jézus hetedik példázta Isten országáról.


Üdv. Péter

2014. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Így is:

Királyok első könyve, 3. fejezet, 5 verse, és 7-től 12. terjedő versei


Máté evangéliuma 13. fejezet, 44-től 52-ig terjedő versei


Amelyek így hangzanak:

1Királyok 3:5


5 Gibeonban Jehova megjelent+ Salamonnak álomban+ éjjel, és így szólt hozzá Isten: „Kérj, mit adjak neked?”+

1Királyok 3:7–12


7 Most pedig, Jehova Istenem, te tetted szolgádat királlyá apám, Dávid helyébe, én pedig csak kicsiny gyermek vagyok. Nem tudom, hogyan kell kimenni és bejönni. 8 Szolgád a néped között van, melyet kiválasztottál: nagyszámú nép ez, amelyet nem lehet megszámlálni vagy számba venni sokasága miatt. 9 Adj a te szolgádnak engedelmes szívet, hogy ítélhesse népedet, hogy különbséget tudjon tenni jó és rossz között; hiszen ki képes ítélni ezt a te nehéz népedet?”


10 És kedves volt Jehova szemében, hogy Salamon ezt kérte. 11 Isten akkor ezt mondta neki: „Mivel ezt kérted, és nem kértél magadnak sok napot, nem kértél magadnak gazdagságot sem, nem kérted ellenségeid lelkét sem, hanem értelmet kértél magadnak a bírói ügyek meghallgatásához, 12 íme, én szavaid szerint fogok cselekedni. Íme, bölcs és értelmes szívet adok neked, hogy hozzád hasonló nem volt előtted, és utánad sem támad olyan, mint te.


Máté 13:44–52


44 Az egek királysága hasonló a mezőben elrejtett kincshez, amelyet egy ember megtalált és elrejtett; örömében aztán elmegy, eladja, amije van, és megveszi azt a mezőt.

45 Ismét: hasonló az egek királysága egy utazó kereskedőhöz, aki drága gyöngyöket keres. 46 Miután talált egyetlen nagy értékű gyöngyöt, elment, nyomban eladta mindenét, és megvette azt.

47 Ismét: hasonló az egek királysága egy vonóhálóhoz, amelyet leeresztettek a tengerbe, és amely mindenfajta halat összegyűjtött. 48 Amikor megtelt, felhúzták a partra, és leülve, a jókat edényekbe gyűjtötték, a hasznavehetetleneket+ pedig eldobták. 49 Így lesz ez a világrendszer befejezésekor: az angyalok kimennek, és kiválogatják a gonoszokat az igazságosak közül, 50 és bevetik őket a tüzes kemencébe. Ott lesz nekik sírás és fogcsikorgatás.

51 Felfogtátok mindezeknek az értelmét?” Azok ezt mondták neki: „Igen.” 52 Ekkor így szólt hozzájuk: „Ilyenformán minden nyilvános tanító, aki tanításban részesült az egek királyságáról, hasonló egy emberhez, egy házigazdához, aki újat és régit hoz elő kincsestárából.”

2014. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!